Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv.Szeretnék egy kis segitséget kérni.Van egy Honda MT 80 as motorom.A tirisztort szerintem rosszul kötöttem be.Le tudnád irni nekem hogy kell helyesenbekötni.Láttam neked is ijen géped van.Nagyon megköszönném.Nincs szikra rajta és lehet hogy ez miatt.Köszi.
Üdv.Egy kis segitséget szeretnék kérni.Van egy Honda MT 80 as motorom.A nincs rajta szikra. Meg tudná monda valaki hogy a tirisztort hogy kell bekötni?Mert lehet hogy nem jol kötöttük be.Köszönöm.
Xhektor
Nem az hogy nem kell bele hanem hogy nincs benne :P
a kettő nem ugyan az
Azt nemtom, mit kaptál hozzá, mert nem látom)

A motorban eredetileg is egy porcelán teljesítményellenálalt volt(illetve kettő egy tokban) tök ugyan iyleneket lehet venni elektroniaki boltban.(persze külön-külön)
Amit viszont én mondtam, a trafós(vasmagos tekercses) téma, az annyiból jobb, hogy a megtermelt , de felesleges teljesítméynt nem elfűti, hanem egyszerűen "levágja".
Ahoyg emelkedik a fordulat, azzal együtt a fesz is, de a frekvencia is.
Egy megfelelően méretezett tekercs, viszont, egy megadott freki felett szépen levágja a kakaót.
Megtudná mondani valaki jól van-e lefordítva ez a kapcsolási rajz?
http://hondamtx80.lapunk.hu/ta...
Villamossághoz nem értek /a vezetékekkel elboldogulok/.
Szia,
kaptam a motorhoz egy kb 5-7 cm hosszú, porcelánból készült valamit, amiben benne van egy pár cm hosszú spirális vezeték vagy drót. Ez is egy felhasználható ellenállás lenne? Van rajta 2 csatlakozó, de nem tudom hova kellene betenni.
üdv,
R
Benen van a kapcsrajzban, hogy mekkora értékű a két ellenállat a porcelán foglalatban.
Ilyeneket simán lehet venni elektronikai üzletben.
Továbbá egyéb trükkel is lehet élni, ami ugyan kissé drágább, de egyszerű.

Egy kis trafómagra 1,5 körüli huzalból pár 10 menetet kell feltekerni, ez a fordulat-és ezáltal a frekvencia-emelkedésével, szépen leszabályozza a generátort, így nem csapkodja le az izzókat(megjegyzem a sokszorosan leköpködött simsonokba már 40 évvel ez előtt is iylet szereltek)
Ugyan ezt el elehet intézni elektronikus úton is, csak ez sokkal egyszerűbb.
Sárvédőt nemrég hírdetett valaki asszem 5 pénzért.
Ma a fesszabályzót nem tudtam megjavítani, rákötöttem még1 21W-os izzót párhuzamosan a lámpára oszt csókolom, 8000-ig nem ég ki. :)
A lámpát, pontosabban 2 db, mert kötöttem a fényszóróra is berejtettem a spoiler mögé, még kicsit világít is ott viccesen. :-)
Hello!
Nincs valakinek MT / MTX fejidom és esetleg sárvédő eladó?
Akkor neked nem kell bele aksi?
De f@sza motorod van!
Nem cserélünk? az enyém erősebb mert 80-as!
hello hello
aksi nem kell bele mert az enyémben pl van generátor vagy akármi és amikor jár a motor akkor az termeli az áramot
Hát igen, a fesszab, az szereti, ha az összes megtermelt energiát neki kell eldisszipálni.
Monnyuk a téma annyiban más, hogy az ótókban 3fázisú, elektromágneses gerjesztésű generátor van, az alig ad áramot, ha nincs fogyasztás.
Ezzel szemben, az állandómágneses, az oylankor szépen "megszalad"
Sziasztok.Keresnék 1987-es mtx 80 r2h-hoz 2db jó állapotú első lábtartógumit,és egy akkumlátortartó műanyag fedelet.Ha esetleg valakinek van ilyesmi jó állapotban,az kérem jelezze nekem irányárral eggyütt.Köszönöm.
Egyszer egy autószerelő azt mondta: "Az autóban ha akármilyen rossz is, de legyen egy akku!"
Gondolom ez a motorkerékpárra is vonatkozik
Másik kérdésem: :)
A vízhőfokmérő működik akku nélkül az MTX80 motoron? Mert nem mutat semmit, de nincs is benne akksi.
köszi,
üdv,
Robi
Szia,
köszi, van ilyen rajta, de nem tudom beledugni teljesen a kábelt, mert nehezen elérhető helyen van, kiszedem és beledugom teljesen, hátha csak ennyi a baj.
üdv,
Robi
A fesszabályzó így néz ki.
Sziasztok,
az MTX80-as motorom (1984,vízes,6seb,12V) kiveri az égőket, mit lehet vele tenni? Tegyek bele erősebb égőt? Van fesszabályzó ezen valahol? Hogy néz ki?
Kössz,
üdv,
Robi
Most ezt komolyan kérdezed?
Amúgy ha folyik akkor szedd ki a szintjelzőt és egy kis teflonszallagot kell rátekerni .
És ha mindez megvan akkor tölcsed teli azt a bizonyos tartályt
Mbx mtx gyujtás eladó,4 ezer ft.
Eladó Aprilia Tuareg ETX blokk alkatrészek.

palacsinta@citromail.hu
06 80 975 32 70
Kipufogók késztítését olcsón vállalom!
Sziasztok!

Néhány hete vettem egy MTX 125 R-t, na és most az lenne a kérdésem, hogy meddig kell tölteni az olajat?
ugye maga a tartály két részből áll(egy felső nagyobb a betőltőnyilással , és egy kisebb alsó amiben az olajszint jelző van) amikor elhoztam a motort, akkor a felső tartály közepéig volt az olaj szint, aztán néhány hét alatt lement az alsó feléig. most feltöltöttem a felső tartály közepéig, de az alsó tartály szájánál a szintjelzőnél elkezdett elég szépen szivárogni az olaj, szétkaptam, és nekem nincs ott semmi tömítőgyűrű.

Gyárilag sincs, nem is kell oda semmi tömítés? vagy túl sok olajat töltöttem? szerintetek miért kezdhette most ott kinyomni az olajat?
Helló!Mit adnál egy olasz mtx-é?Érdekel?Üdv!
Igy talán megtalálod.
Szia!

Nem szándékozom eladni a mocit de ha jó ajánlatot tudsz mondani amivel meggyőzöl akkor még lehetséges hogy eladom neked.

Kenikol