Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát erről beszéltem! Én ha kocsit vagy bármit veszek, olaj csere; hűtővíz csere, meg amit cserélni kell. Mert akkor pontosan tudom meddig bírja. De egy kicsit szeretném megvédeni az előző tulajt. Mert figyelem a Fórumot egy ideje és nemigazán tudják mennyi olaj kell bele. Ezért is döntöttem úgy, hogy az összegyüjtött infókból csinálok egy oldalt.http://hondamtx80.lapunk.hu
Egyszer már valaki elkezdett egyet , de valami miatt megszüntette.
Én nem szándékozom abba hagyni mert egyéb infó nincs. A 125-ösök is találnak ezt-azt. Annak idelyén az egész Netet bogarásztam, hiába. Asszem így könyebb egy oldalon!
Bár egyedül küszködöm az oldallal(ez nem panasz, szivesen csinálom), ha csináltok leírásokat szivesen közreadom! Én nem azon vagyok, ha megdöglött a lovam akkor dögöljön a másé is!
Üdv.Megnéztem.Leengedtük az olajat ,hát majdnem rosszul lettem amikor a 1.5 L üveg már megtelt és még mindig csak jött az olaj.'.8 L olaj volt benne nekem ezt senki se mondja hogy ennyi kell bele.Azt hitte az előző tulaj hogy az a jó ha min él többet rak bele? Eddig ha járt a motor akkor nem tudtam kirakni üresbe.de most már hogy normális mennyiségű olaj van benne (0.74 L az alján lévő szint jelző csavarhoz viszonyítva)így már könnyedén veszi az ürest Legszívesebben elmennék és megitatnám vele a maradék olajat a paraszttal Na mindegy remélem most már jó lesz a gép.De természetesen a leengedő csavarnál kezd megszakadni a menet.De azt meghúzás után raktam rá egy kis FBS ragasztót.Remélem jó lesz.
Üdv.Az lessz este lemegyek le engedem és utána feltöltöm.Kiváncsi vagyok mennyi volt benne.Holnap megírom hogy mi volt.
Mikor megvettem, az enyém színíg volt olajjal!
Úgy gondolta ha több van benne, nem árt. Akkor nagyon melegedett, azóta nem. Engedd le az alján lévő leeresztőn az összes olajat és töltsél bele újat. Mert ha jól értem nem te töltötted fel és ki tudja mi van benne? Ha egy kicsivel több van benne az még nem baj. De kétszer-háromszor az durva.
Üdv.Én hiszek neked csak az a baj hogy amit találtam a berugokarnál csavart az szerintem nagyon lent van a blokk alján.KB 1.5cm re van az aljától.Egy csomó olaj elfojt,de ha kitekertem azt a csavart akkor még mindig folyik az olaj belőle.Vagy rohadt sok az olaj benne vagy nem az a csavar az.Szerinted?De délután ha haza értem leengedem az olajat és megmérem mennyi van még benne.Köszi a segitséget.
JAJ! Már megint velem van baj!
A 0,9 liter a hűtővíz! 0,5 az olaj.
Nem vagyok valami jó németes, neked biztos jobban megy
Fordítsd le az oldal és megtudod.
Találtam egy német oldalt: http://www.kleinjung.de/techda...
Itt sok infót találtam!
A LAP ALJÁN TALÁLOD ccm. Mivel a MANUALban együtt van az MTX 125 és a 200 így az MTX 200-ast keresd. Ott 0,9 litert ír.
Idézet egy korábbi hozzászólásból:

Kérdés: "Valaki tudna nekem segíteni hogy Honda MTX 125be mennyi olaj kell hogy legyen?"

Válasz: ATF olaj ami autómata váltóba jó. az oldalán ahol mondtad, addig kell legyen feltöltve. és az sem kevés olaj. majdnem 7 deci."

Ha nem bízol bennem használd a keresőt.
Részemről nem letolás akart lenni.

Kenikol
Megtudná valaki írni hogy egy 125 MTX be mennyi olaj kell pontosan?A blokkba.Köszi.
Oké.Köszi megnézem a csavart.,
A 80ccm-es hengerre gondolok.
Előre is köszönöm.
Sziasztok.
Valakinek van hengerpalástrajza a léghűtéses Hondához ?
Szia!

Van egy ellenőrző csavar a berúgó tengelye előtt ha egyenesen áll a motor akkor addig kell tölteni amíg ott meg nem jelenik az olaj, úgy tudom ez kb 8 decit jelent. A szimmeringet sajnos nem tudom de amikor én csináltam a motoromat ( Mt-50-es) akkor bementem az első csapágyboltba és adott eggyet a polcról a kisöreg. Az enyém teljesen átlagos nem volt benne semmi egyedi vagy gyári, azóta is szépen működik.
Ha online motoros boltban akk légyszi linkkeld már :)
Köszi szépen..
Üdv.Mindenkinek.Egy kis segítséget szeretnék kérni.Mennyi olaj kell egy Honda MTX 125 ös nek a váltójába.Az első fogaskerék alatt lévő szimering milyen méretű.Ott folyik az olajam.Köszönöm a segítséget.
Motoros boltban találtam hasonlót, egy kicsit kellett megreszelni. Eredetit még nem talátam.
Sziasztok!
Megrendeltem a fogaskereket,de nem tudnak küldeni hozzá biztosító lemezt.. :(
Ha valaki tudna segíteni ez ügyben,azt nagyon megköszönném!
Hello!
Szerintetek mennyit ér a képen látható Honda MT8?Jó álapotban van csak az első sárvédő van megrepedve.
Köszi szépen!
:)
Itt találsz lánckereket/kb.1000Ft./ : http://pinkmotors.hu/
Az oldalon találsz lánckeresőt is tipus szerint:http://www.jtsprockets.com/52....
Engem pedig érdekelne első láncfogaskerék Honda MTX 125ös olasz vázas mtx-re.
Ha valaki tud segíteni akk irjon.
Előre is köszi!
Sziasztok.
Van eladó Vadonatúj tömítő szettem honda MTX/MBX 125-höz,
az én mtx-emhez sajnos nem jó... én 2600 ft-ért vettem ha valakit érdekel irjon és megeggyezünk...
Emellett van még 1 MARZOCCHI gázos közp. teló de vmi nemjó vele,ha érdekel valakit irjon.
Oké.
Köszi .
Most egyenlőre azt kellene megcsinálnom,hogy menjen.A többit majd utána.
Lehet,hogy majd még kereslek(ha nem gond) .
Üdv.!
Aksi van. Kép a fesszabályzóról. A kapcsolási rajzot ha megnézed csak egy sárga szín van, a másik az narancs.
http://hondamtx80.lapunk.hu/ta...
Jó akkor nekem úgy tünik(mivel nem egyforma a vezetékeink színe),hogy a feketére kell dugni a jelet amit kap a CDI-ből,a zöldre pedig a testet(-) kapja.Ugye a fekete-sárga az a fekete citromsárga akar lenni?
Ha más bekötési segítség kell segítesz majd még?
Nem kérem,hogy szed szét a motorod de ha tudnál majd egy két leírást adni vagy néhány fényképet azt megköszönném .
Gondolok itt majd a feszabályzóra.Nem tudom neked akksi van-e benne?
Arra is kiváncsi lennék.
Válaszod előre is kösz.