Déczi Balázs krossz versenyző négy versenyre kapott lehetőséget a kanadai Pro MX2 Nations bajnokságba. Nem kisebb csapat támogatását élvezi, mint a Suzuki RockStar, ők biztosítják számára a felkészített motort és a logisztikai hátteret.

A kanadai bajnokság 6. fordulóján, Ste-Thècle-ben, Quebec-ben a lehető legrosszabbul alakultak a dolgok. Az erős esőzések mocsárrá változtatták a pályát, emiatt az MX1 kvalifikációs futamát és az MX1, MX2 második futamát is törölni kellett

Déczi Balázs

Déczi Balázs első versenyén sokkal inkább a vízkeresztségen esett át, mint a tűzkeresztségen. Akárcsak a többi versenyzőnek, neki is a legnagyobb ellenfele a sár és az eső volt, és akárcsak a mezőny többi tagjának, neki is hamar odalett a roll-off-ja, így a futam nagy részét szemüveg nélkül motorozta végig.

Déczi, aki nagyon ígéretes volt az edzésen és kvalifikáción is, kirobbant a rajtrácsról az RM-Z250-esén, hogy átverekedje magát az első kanyarban a hatodik helyre. A futam folyamán feljött a negyedik helyre, de a vége felé közeledve egy csúszás miatt a 11. helyen végzett.

„Őrület, ami itt volt. Sokkal inkább a túlélésről volt szó, mint a versenyzésről. Már az is valami, hogy be tudtam fejezni a versenyt.” – mondta a verseny után.

A következő versenyen Moncton-ban ugyan az időjárásra már nem lehetett panasz, a technika ördöge viszont árnyékot vetett a második futamra. Az első menetben Balázs egy gyenge rajt után a mezőny végére került, de végül a 12. helyen hozta be az RM-Z250-esét, a másodikban viszont technikai gondjai akadtak, ami miatt feladni kényszerült a versenyt.

A következő verseny most hétvégén lesz az Ottawai Sand Del Lee mx-parkban.