15 év után újra csúcsra ért a Ducati, és Bagnaiának köszönhetően az olaszokhoz került az egyéni vb-cím. Persze ez már-már borítékolható volt, hiszen Quartararo kizárólag győzelemmel védhette volna meg a tavaly elhódított címet, ráadásul csak akkor, ha Bagnaia legfeljebb egy pontot szerez. Mivel a francia a dobogós helyeket sem tudta megcsípni, a VR46-suli ducatis színekben induló kiválósága lett 2022 világbajnoka.

motogp-2022-valencia

Bagnaia, Fernandez és Guevara a világbajnok

Quartararo – állítása szerint – még a tévéket is kikapcsolta a boxban, hogy ne lássa az ünneplést, ami érthető, hiszen több mint 90 pontos (!) előnyt dobott el az évad második felében, pedig a nyári szünet előtt úgy érezhette, hogy már zsebben az újabb trófea. Nem csak neki volt fájdalmas ez a nap, hanem a Suzuki-pilótáknak is, hiszen filmbe illő, hogy pont a márka utolsó futamán nyert a kékeknél versenyző Rins, megelőzve a KTM-es Bindert és a Ducati fiókcsapatában vitézkedő Martint.

Ezzel véget ért az idei bajnokság, Bagnaia, Quartararo és a jövőre már gyári színekben induló Bastianini végzett a ponttáblázat képzeletbeli dobogóján, míg a kisebb kategóriákban Izan Guevara (Gaviota GASGAS Aspar Team, Moto3) és Augusto Fernandez (Red Bull KTM Ajo, Moto2) emelhette magasba a trófeát.