Az ifjú tehetség sikerszériája úgy néz ki, nem apad el, Zelenka tovább száguld. Kedvenc pályáján, a Hungaroringen ismét összeállt a technika, a csapat, kedvező volt az időjárás és így nagy fölénnyel sikerült megnyernie az összes edzést és a versenyeket is. Ezeknek köszönhetően bizakodva várja a két hét múlva megrendezendő IMRC következő fordulóját, amit a Pannónia-ringen rendeznek.

alpok-adria-hungaroring-125ssp-aszalos-1171

„A szombati versenyen a startom nem volt a legjobb, csak harmadikként jöttem el, de a második körben már az első helyen voltam, majd a versenyt 27 másodperces előnnyel megnyertem. A vasárnapi futamon a verseny megnyerésén kívül céljaim között szerepelt, hogy megdöntsem a magyar pályacsúcsot, melyet a bátyám Aszalós Ádám tart 2:09.6-os idővel. Reális célnak tűnt, ugyanis 2:10.3-al kvalifikáltam magam a versenyre, ami a pole-t jelentette. A leintés előtt három körrel 30 másodperces előnynél úgy gondoltam, hogy van három próbálkozásom - hát belevágtam. Éreztem a kör háromnegyedéig, hogy jó lesz, de sajnos az utolsó előtti kanyarban a motor hátulja kicsúszott és átdobott. Felálltam és gyorsan felkaptam a motoromat, visszaálltam a versenybe, amit nem sokkal utána piros zászlóval leintettek egy bukás miatt, így a futamot sikerült megnyernem. Az időmön ugyan javítottam ami 2:10:185 volt, de a rekord maradt a régi.

alpok-adria-hungaroring-125ssp-aszalos-1170

Nagyon boldog vagyok, mert a kedvenc pályámon tudtam győzni, a további versenyeken is szeretném ezt a szintet hozni. Köszönöm a támogatást az IMET Motorosboltnak, a Hungaroringnek, amiért edzéslehetőséget biztosított a számomra, a csapatomnak és a családomnak.” - mondta Zelenka a verseny után.

alpok-adria-hungaroring-125ssp-aszalos-1172

„A versenyt megelőző vasárnapi tesztelés sokat segített a felkészülésben, módunkban állt kipróbálni azokat a technikai módosításokat és beállításokat, amiket az elmúlt verseny óta fejlesztettem. A hétvégén ismét maximális volt az összhang, és ennek meg is lett az eredménye.”- nyilatkozta a verseny után Zelenka édesapja, Aprilia RS125-ösének szerelője, Aszalós Péter

3. Kovács Bálint (HUN) 118 pont

A következő IMRC forduló két hét múlva, augusztus 30-31-én, a Pannónia-ringen lesz, majd szeptember 12-14-én a Slovakia Ringen kerül megrendezésre az utolsó forduló az IMRC és az Alpok-Adria kupasorozatokban.