Az Országos Mentőszolgálat 2005-ben állította rendszerbe a mentőmotorokat, s azóta orvosok és mentőtisztek vonulnak a gépeken, melyek felszereltsége, ahogy azt láthattátok is, a hordágy kivételével megegyezik a rohamkocsikkal. A szolgálat megkezdése óta már ötezer emberen segítettek a kétkeréken érkező doktorok.

omsz-mentomotor-1392
Felszereltségük a mentőautókéval vetekszik, de tempójuk és fürgeségük által még hatékonyabban segíthetnek a bajba jutott közlekedőkön

A Mentőmotoros Szolgálat az autópályák mellé települt, így riasztáskor a gyorsaságot segíti a közeli indulás és a motor mozgékonysága, mellyel gyorsan lehet haladni a kárhely környékén feltorlódott közlekedési helyzetben. Ezen felül riasztható autópályán kívülre is a telephely harminc kilométeres körzetében.

A motoros mentés az egyik legfiatalabb mentési mód, melyhez nem állt rendelkezésre hazánkban tapasztalat. Az ehhez szükséges orvosi és műszaki tudás megszerzése, az egyszemélyes protokollok kidolgozása és a mentőmotorok műszaki fejlesztése a Magyar Mentőmotor Alapítvány feladata. Közhasznú alapítványként kötelességei közé tartozik minél több állami költség átvállalása Mentőmotoros Szolgálatban. A járművek jelentős része már alapítványi beszerzés, legutóbb a 2013-as adóév 1 % felajánlásaiból sikerült megvenni a legújabb mentőmotort, melyet 2014. augusztus 16-án az Első Mentőmotoros Napon adtak át az OMSZ-nak.