Féltávjához ért az idei Superbike vb, s immáron nem az a kérdés, hogy ki a legnagyobb esélyes, hanem az, hogy Reán kívül bárki más képes-e komolyabb győzelmi sorozatot bemutatni 2015-ben. Az elmúlt hétvégén is a Kawasaki legénysége uralta a pályát, jóllehet, ezúttal Sykes alaposan odatette magát, és a Moto3 test-test elleni küzdelmeit idéző csatákba bonyolódott Reával - a csapat tagjai a hűvös brit időjárás ellenére is izzadtak rendesen, amíg kettejük meccsét nézték.

wsbk-wss-doningtonpark-5231
Ahol szóba sem jöhet csapatutasítás: a Kawa sokat kockáztatott azzal, hogy engedte szabadon versenyezni pilótáit. Elképesztő csatát vívtak a zöldek, megnyerve mindkét futamot.

Végül mindkét alkalommal Sykes ért célba elsőként, nyomában Reával, aki így már 280 ponttal vezet a tabellán, míg követői - Sykes és Haslam - messze lemaradva, 178 és 179 ponttal sorakoznak mögötte. A Superbike-ban tehát nem született meglepetés, a Supersport kategóriában viszont annál inkább, ahol a mindössze 17 éves Kyle Ryde alaposan megleckéztette a sokat látott motorosokat...

Az esélytelenek nyugalmával

Már az is csodaszámba ment, hogy Kyle az idén gyengélkedő Yamahával egyáltalán értékelhető edzésidőt futott, mi több, a végére felküzdötte magát az első sorba. Persze a pályát ismerő srácok egy kört simán összeraknak, legyinthettek a többiek, nem tudva, hogy az ifjú pimasz módon a versenyen is dobogóra szeretne állni.

wsbk-wss-doningtonpark-5235
Az EJC-ben induló Kis Viktória az összetett 22. helyén ért célba, amivel női értékelésben a harmadik helyet szerezte meg

Nagyra törő tervnek tűnhetett ez, elvégre a legjobb yamahás pilóta - Menghi - összesen 18 pontot szerzett az évad első felében. Ezzel szemben Ryde, aki szabadkártyával állt rajthoz, a rossz start ellenére sokáig tartotta a lépést az első kettővel. Az „új iskola" irányzatának megfelelően, a motorról messze lelógva, az ideális ívtől gyakran két-három méterrel eltérve előzgette ellenfeleit. Persze a technikai hátránnyal szemben az ifjonti hév és az elképesztő tehetség sem elég, így a vezető pozícióért küzdő yamahás a verseny második felében csak a dobogóért harcolhatott, mégpedig a vb-tabella negyedik helyén álló Zanettivel szemben.

wsbk-wss-doningtonpark-5230
A 17 éves brit tehetség a gyengécske motorral is lenyomta Zanettit, és dobogóra állhatott Doningtonban

Végül gyors és taktikus motorozással, nagy-nagy csatában maga mögé utasította az MV-s versenyzőt, így hazai közönség előtt pódiumra állhatott az 1997-es születésű brit fiú. Jelenléte és eredménye reményt adhat minden szabadkártyás pilótának, hiszen a megszerzett harmadik hely azt bizonyítja, hogy viszonylag gyengébb technikával is van keresnivalója az embernek a legjobbak között, akár a vb mezőnyében is.