Clement Desalle a Rockstar Energy Suzuki versenyzője nyerte az idei MX1 Gp negyedik fordulóját, az olaszországi Trentinoban. Ez volt a belga első győzelme a szezonban, melynek 25 000 lelkes néző volt tanúja a helyszínen. Desalle hibátlanul motorozta végégig a hétvégét, annak ellenére, hogy ez volt az év eddigi legkeményebb versenypályája, és végül egy második, illetve egy első hellyel, meggyőző teljesítménnyel szerezte meg a végső győzelmet. Csapattársa, Kevin Strijbos ez alkalommal a két futamban egy ötödik és egy harmadik helyet motorozott össze, ami összesítésben a dobogó harmadik helyére volt elég.

mxgp desalle

Katar, Thaiföld és Brazília után ezzel az észak-olaszországi helyszínnel tértek vissza a 2014-es szezon résztvevői Európába. Zsinórban második éve fogadták meglehetősen mostoha körülmények a versenyzőket Trentinoban. A pálya szűk, szeles, csúszós, a vonalvezetése pedig bonyolult. Desallenak, a 2015-ös RM-Z450 motorerejének és új futóművének köszönhetően sikerült tapadást találnia, ami nagyon fontos ilyen versenykörülmények között. Az első futamon Gautier Paulin mögött ért célba. A hibákkal tarkított második futamot a műszaki problémák tették még izgalmasabbá, ráadásul négyen voltak versenyben az első helyért, de végül Desalle láthatta meg elsőként a kockás zászlót.

Strijbos a nehézségei ellenére optimista volt a szombati kvalifikáció után, ahol a veterán versenyző még csak keresgélte a beállításokat. A első futamban sikerült a top ötben végeznie, de némi extra lendülettel akár a négyre is veszélyes lehetett volna. Strijbos az utolsó szakaszban még visszaverte Tony Carioli támadását is, és a második futamban is maga mögött tudta tartani a regnáló világbajnokot, így behozta harmadiknak az RM-Z450-esét. A hétvégi eredmények egyben azt is jelentik, hogy Desalle 17 pontra megközelítette a vb éllovas Carioli-t, és négy ponttal vezet a harmadik helyezett Van Horebeek előtt. Strijbos összesítésben jelenleg a hatodik. A csapat most szusszan egy rövidet, mielőtt újra összeállnak a Bulgáriai paddockban a soron következő hétvégén.

Clement Desalle: "Pihentem érkeztem ide, és jól éreztem magam a pályán. A versenyek jók voltak és volt pár elfogadható rajtom. Az első futamon végig a második helyen motoroztam, nehéz ezen a pályán előnyt kiépíteni. Párszor visszaértem Gauter Paulin-ra, de apró hibákkal minduntalan vesztettem egy kis időt, és ez ment egész végig. Ezen a pályán nagyon könnyű volt hibázni, de összességében nagyon elégedett vagyok azzal, ahogy a dolgok mentek. A szezon nem úgy kezdődött, ahogy reméltem de Thaiföld után már sokkal jobban érzem magam. Nem fáj a vállam, és jól érzem magam a Suzukin. Nem érzem magam még 100%-osnak, de már közel vagyok hozzá.”

Kevin Strijbos: “Két jó versenyem volt, annak ellenére, hogy messze nem voltak könnyűek. Küszködtem, hogy megtaláljam a ritmusom és a tempómat. Két jót rajtot csináltam, és mindkét futamban leszegett fejjel mentem előre. Ürülök, hogy a pódiumon végeztem. A legutóbbi Gp után pár cuccot kicseréltünk és egy kicsit többet is motoroztam, mindez a munka most kifizetődött.”