Felemásan indult a doningtoni futam az aktuális világbajnoknak, ugyanis a startjelre a két Aprilia lőtt ki legjobban, majd Lowes vette át a vezetést néhány kanyarral később, őt pedig a kawás Baz követte. Sykes ezalatt a tömegben meccselt, a 10-11. hely környékén, az élen pedig néhány kör után a Guintoli-Baz-Lowes trió hajszolta egymást, három különböző márka között megosztva az ideiglenes dobogót.

sykes kawasaki donington
A két Kawasaki legyőzhetetlen volt az elmúlt hétvégén

További hat-nyolc kört kellett várni, hogy Sykes igazán magára találjon, de innentől néha már kettesével vadászta le az előtte haladókat, s az élen a legjobb kört jegyző Lowes sem lehetett már biztonságban. A kawás hat-hét körrel a vége előtt hatalmas hajrát nyitott, sorra átverekedte magát az élboly tagjain, és végül nagyjából egy másodperccel csapattársa, Baz előtt intették le, míg harmadikként a suzukis Lowes zárt.

lowes suzuki
A suzukis Lowes - hibája ellenére is - meggyőzően szerepelt, s egyértelműen feliratkozott a győzelemre esélyes pilóták közé

A második futam koreográfiája szinte megegyezett a korábbi rajttal, ismét remekeltek az RSV-k, s még a második kör végén is a Guintoli-Melandri páros vitte a prímet, s csak utánuk következett Baz, Lowes és az első futamot megnyerő Sykes. Ugyanakkor most könnyebb dolga volt az összetettet is vezető brit versenyzőnek, mert Baz "takarított" előtte, s gyorsan átvette a vezetést, Sykes pedig a 11. körben ugrott az élre, és a végéig nem is engedte ki kezéből a 25 ponttal járó pozíciót. Ellenfelei is megtizedelődtek, ugyanis korábban Lowes ütközött Melandrival, az előző hétvége sztárjai, Rea és Davies pedig ezúttal nem értek a dobogó közelébe.

Így aztán a zöldek kettős győzelmet arattak, mögöttük a második fordulóban Guintoli jött be harmadiknak, s ezzel igencsak átrajzolódott a világbajnoki tabella is. Sykes újra magabiztos, 26 pontos előnnyel várhatja a sepangi folytatást, míg mögötte szoros csatában Rea, Baz és Guintoli sorakozik, 159, 159 és 148 ponttal.