Túl van a BMW Racing Team Toth a Superbike világbajnokság csúcskategóriájában a harmadik versenyhétvégén is, és a magyar csapat bizony keserű szájízzel hagyta el a gyorsasági motorsport holland szentélyét. Rengeteg technikai gond nehezítette mindkét pilóta egész hétvégéjét, aminek következtében Sebestyén Péter a második, a zuhogó eső miatt háromszor is elindított futamán már rajthoz sem tudott állni. Ifjabb Tóth Imre viszont mindkétszer célba ért, és az első, 20. helyen zárt versenyt követően a másodikon a 16. pozícióban intették le, azaz egy hellyel maradt el a pontszerzéstől. A csapat abban bízik, hogy két hét múlva, Imolában végre egy gondoktól mentes versenyhétvégét tud majd teljesíteni.

sebestyen peter

Ifjabb Tóth Imre az első futamon sajnos elrontotta a rajtját, és ez végig rányomta a bélyegét a teljesítményére, ám a 25. rajtpozícióból így is sikerült előre jönnie a 20. helyig. A második futam maga volt a rémálom, az eső miatt háromszor rajtolt el a mezőny. Imi végigmotorozta a versenyt, sőt, ha egy kis szerencséje lett volna, akkor akár pontszerzőként intették volna le, ám így a 16. lett.

„Nincs mit szépítenem, nagyon rossz volt minden. Elszúrtam a rajtokat, nem volt tempóm egyik futamon sem, ráadásul a vizes gumikkal a motor ismét másként ment még az egyenesekben is, mint ahogy azt gondoltuk. Rengeteg munka vár ránk, hogy úgy szerepeljünk, ahogy azt szeretnénk, annak ellenére, hogy ismét csak egy kis szerencse hiányzott ahhoz, hogy megszerezzük az idei első vb-pontunkat. Ebből a hétvégéből is tanulnunk kell. A BMW szakembere nagyon sokat segített nekem a beállításoknál, és abban reménykedem, hogy már Imolában meg lesz az eredménye a közös munkának” – értékelte a versenyeken nyújtott teljesítményét Imi.

bodics ricsi

Bódis Ricsire is komoly feladat várt, ugyanis nem versenyzett még ilyen körülmények között motorjával, ezért elsődleges célként a biztos célba érést és a tapasztalatok gyűjtését tűzte ki. A Talmácsi Racing fiatal versenyzője a szárazon zajló időmérő edzésen jó ideig a legjobb tíz között volt, majd végül a 15. rajtkockát sikerült megszereznie. Ahogy közeledett a verseny időpontja, egyre csak gyülekeztek az esőfelhők a pálya fölött, és mikor a Superstock 600 kategória versenyzői a rajtrácsra igyekeztek, egyszer csak leszakadt az ég. Esős versenyt hirdettek, majd látva, hogy minden csapat száraz futamra készült, illetve az eső sem akart csillapodni, 3 perccel elhalasztották a rajtot. A magyar csapat szerelői maximálisan felkészültek voltak, profizmusukat mutatja, hogy már az eredeti időpontra tervezett rajtra elkészültek a motor esős beállításaival és a gumicserével. Nem sokkal 6 óra előtt végül megkapta a mezőny a zöld jelzést, és elindult a 13 körös verseny. Ricsi nagyon óvatosan kezdett, mivel karrierje folyamán még sosem versenyzett vizes körülmények között, így nem volt korábbról ilyen jellegű tapasztalata. A versenytáv felénél a műszerfal kisebb beázása is nehezítette a helyzetét, minek következtében apróbb elektronikai problémákkal is meg kellett küzdenie, de becsülettel helyt állt és végül célba ért a 24. helyen.

Bódis Richárd: Az időmérőn minden a lehető legjobb irányban haladt, aztán jött az eső, és keresztül húzta a dolgokat. Látva a hatalmas mennyiségű vizet a pályán, a célom az volt, hogy minél több tapasztalatot szerezzek, hiszen korábban még nem versenyeztem ilyen körülmények között. Hogy ezt a feladatot teljesíteni tudjam, talán kicsit óvatosabban is mentem, de legközelebb már sokkal többet vállalnék.

A Pedercini Kawasaki színeiben versenyző Németh Balázs láthatóan jól érezte magát a nem mindennapi körülmények között, s magabiztos versenyzéssel egészen a kilencedik helyig tornázta fel magát, amivel az összetettben is feljött a 14. helyre.

németh balázs

Németh Balázs: „Sokat kellett várni a Superstock 1000 futam rajtjára, az időjárási körülmények miatt elhalasztották a második Superbike futamot, és ezért a miénk is csúszott. Nehéz dolgunk volt a vizes beállításokkal, mert még nem mentem vízen a motorral, ezért csak találomra tudtuk beállítani. A rajtom jól sikerült, és az első pár kanyarban is jöttem előre pár helyet. Az első néhány körben próbáltam visszafogni magam, hiszen még nem volt tapasztalatom a motorral esőben, és csapatom is azt javasolta, hogy óvatosan kezdjek. A verseny közben kialakult egy kisebb csoport, és az előttünk lévő boly már elszakadt tőlünk jelentősen. Tudtam, hogy nem tökéletesek a beállításaim, és sokat csúszkáltam a kigyorsításokon, ezért nem akartam túlerőltetni, inkább kicsit a végére tartogatva beálltam Massei mögé. Ő is a végére tartogathatta az erejét, mert az utolsó két kört meghúzta nagyon, ezért nem sikerült megelőznöm, csak a tempót tudtam tartani vele. Összességében örülök az eredménynek én is és a csapat is, megszereztem az első pontjaimat ebben az évben, szárazon és vízen is sikerült jó tempót mennem. Otthon megpróbálok minél többet edzeni a következő futamig, és bízom benne, hogy Imolában sikerül megismételni majd a top tízes eredményt.” - mondta Balázs.

mw performance laczko mate

A Moriwaki Junior Cup második fordulóját is Assenben, a Superbike világbajnokság betétfutamaként rendezték meg. Hazai indulónk, Laczkó Máté a pontszerző, 13. helyen ért célba vasárnap, de mivel egy szabad kártyás versenyző is volt a mezőnyben, így a bajnokságban a 12. helyezésért járó pontszámot zsebelte be a hétvégi vizes futamon.

jonathan rea

A Superbike élmezőnyében eközben komoly harc folyt az elsőségért, és a rendhagyó időjárásnak köszönhetően a korábbi erősorrend is felborult kissé, így aztán a két futam dobogói igencsak színes képet mutattak - a hat serleget érő pozíción öt különböző márka (!) versenyzői állhattak. Az első futamban Guintoli (Aprilia) diadalmaskodott, nyomában a tavalyi világbajnok Sykes-szal (Kawasaki) és Reával (Honda), míg a másodikban Rea behúzta a győzelmet, Löwes (Suzuki) és Giuliano (Ducati) előtt.

Ezzel a tabellán Sykes megelőzte vezető helyét, 108 ponttal, mögötte azonban egymást érik a versenyzők, Guintoli 96-tal második, őt követi Baz (93 p.), Rea (89 p.) és még a 69 pontos Melandri is egy versenyhétvégén ledolgozható távolságra van a listavezetőtől.

A világbajnokság két hét múlva folytatódik, amikor a csapatok Imolában mérhetik össze tudásukat, s a villámgyors olasz körön ismét ott lesznek hazai versenyzőink, hogy újra harcba induljanak a pontszerző helyekért.