Suzuki versenyzője szokásos jó formájában van, hiszen a versenygumit próbálva a 4. helyen állt. Az edzés végére a 7. helyet sikerült biztosítani magának, amelyet sajnos a 2. edzésen már nem tudott megtartani, mert a futómű pályához hangolását nem tudták tökéletesíteni.

Így is a tisztes 10. rajtkockát szerezte meg, mindössze 0,011 mp-el lemaradva Dominic Lammert mögött.

Az első futamban az ellenfelekkel és a futóművel folytatott kemény küzdelemben sikerült a verseny végére felzárkóznia harmadmagával vezető 6-os bolyhoz és végül a 8. helyen ért célba. Sajnos a második futamra hiába sikerült beállítani a futóművet a számítógépes adatok elemzése alapján, azonban az ellenfelek is találtak jobb beállításokat és Gábor a 11. helyet szerezte meg, igen fontos pontokat gyűjtve az összetett helyezése javításának érdekében.

Jelenleg Rizmayer Gábor foglalja el 55 pontjával a 11. helyet az éves ponttáblázaton, 10 ponttal lemaradva Christian Zaisertől és Dominic Lammerttől.

Teljesítménye és a ponttáblázaton folyamatos előrelépése jó előjel a következő hétvégi IDM verseny előtt, amely – ezévben másodszor - Oschersleben-ben kerül megrendezésre.