Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Srácok, láttatok már ilyet?

Mi ez az átlátszó műszerfal káva? Szétszedték és valami hiányzik belőle?

http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_sxv_5.5_sxv_450-9019941
Hengerfej tömítés kiégett,kicseréltem,azóta minden tökéletes.
Tiéddel mi probléma volt. Olvastam, hogy küzdöttél vele. Mit kellett rajta javítani?
Akkor motorikusan nincs új dolog.Értem,köszi.
Persze, én is ezt írtam...
A Spare Parts matricát más okból kérdeztem.
A felhasznált Spare-ek gyártásának nincs köze a modell évjárathoz. Főleg nem az olaszoknál. Az általad mondott matrica nem határozza meg az évjáratot.
Arra ott az alvázszám, az a hiteles úgyis...
Miért nem?
Egyébként még légszűrőház, szivató is más.
Ezekre emlékszem.

Ja és idomból, lámpából is bármilyet lehetett kérni, ezt ők megoldották házon belül, csak legyen eladás.
Nem ritka, hogy a modell évjáratot megelőző évben már elkezdik gyártani a következő évi motorokat, vagyis ettől még lehet 2009-es modell...

A fekete csőváz bal felső részén (a bal oldali légterelő idom mögött, kicsit a tank alatt) kell lennie egy fehér "Spare Parts Identification" nevű matricának. Azon milyen számok/betűk vannak kilyukasztva? (Lehet a tankot kicsit meg kell emelni, hogy le tudd olvasni.)
Önindító,tömítés,szűrő fedél,nem játszik.
Mik voltak azok a műszaki tartalmak?Lehet tudni ?
2007 végén már volt a javított... Ezt nekem még 2008ban mondták amikor nézegettem őket a szalonban, hogy régi külső és új műszaki tartalommal már szerelték 2007ben.
Igen, a forgalmiban a gyártási év mezőnél 2008 van. Én is 2009-hez kötöttem ezt a formát de ezek szerint a gyártása már előbb elkezdődött. Az első forgalomba helyezés viszont valóban 2009-ben volt a papír szerint.
A tiéd 2008-as? Nem 2009-es?!
Motorszám alapján meg tudod állapítani, hogy melyik blokk konstrukcióról van szó. Itt a lista az 550-eshez:

SXV 550s:

#2600 and up - updated starter gears (starting in Feb `07)
#4519 and under - early style cases/orange sealant
#4520 to #6836 - early style cases/black sealant (starting in April `07)
#6837 and up - new style cases/black sealant

Szóval 6837-től már minden szuper, de elvileg 4520-tól is kevesebb lehet a gond. Az enyém is 2008-as és a motorszáma 7000 feletti. Van kép róla a profilomon, és ott látszik, hogy ezen már nem a kocka lámpa van, illetve a színek is mások.

Egyébként Allen Noland a forrás aki csak SXV-ket szerel és versenyeztet, így nagyjából hiteles lehet. Ebben a topicban felsorolja a 450-eshez tartozó motorszámokat is, illetve RXV-ket is.

http://www.apriliaforum.com/fo...
A 2008 ast valóban nem ez valószínű beragadt 2006-7est. amit szerintem 2008ban adtak el.
Én a használtautón meghirdetett motorra gondoltam , 2008ast nem ezzel a lámpáva és matricaszettel adták ki.
Akkor te valami újat tudsz szerintem akkor még nem volt!
DKeszin az akkori értékesítő ismerősöm Telegdi Zoli
Aki most az Eleven Motor tulaja elég jól keni a szakmát!
Voltak már nála innen szoftver cserén nem panaszkodtak!
Ráadásul aki nekem csinálta a bringát kiküszöbölte a gyermek betegségeket a Kökénynek volt a szerelője.
A javított már 2007 végén is volt.
Én terepen mentem 550RXV és 550SXV vel is. Ha valamit akkor 550RXV-t nem vennék terepre. Atom nehéz, tohonya... Pfúúúú
Terepre max 450et, ha valaki nagyon ilyennel akar terepezni.
Utcára vagy pályára szerintem mindkét SXV jó. Én nálad nehezebb vagyok és a nagyobb ccm előnyei miatt hajlok az 550 felé.
Ja 2006-2008 volt a széria amire te gondolsz.
2008-tol van már a javított verzió!
És akkor mi van ha már meg van javítózva (azt ugye már többen le írták hogyan lehet megállapítani).
Akkor az véleményem szerint akár még jó is lehet, de mondom több 550 tulaj köpködi mint 450es!
Akkor meg próbálom megfogalmazni.
Nekem a gázreakciója nem volt megfelelő, persze én 70kg vagyok.
És megyek vele 50-50% ban terepen és közúton, terepen tuti sok!
Az előbb idegest írtál, ami nem az erős szinonimája.
Mást jelentenek, lehet valami erős de nem ideges egyben
Nem akarok okoskodni , de nekem ez 2006osnak tűnik.