Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bár nem ilyen motorom van, nekem is volt ez téma. Szerintem nincs velük gond, mert a szelepszár nem kormos. De egy csere bronzra nem árt az tuti.
Hali elado sxv/rxv 550et keresek ha valakinek akad
Szeva! Véleményt szeretnék szelepszárak állapotáról kösz előre is!!
Lesz egy új barátod :-)
Sziasztok! 2006-os RXV-ről lenne szó. Mit jelent a kijelzőn felbukkanó kis villáskulcs-ikon? Egyszer csak megjelent rajta, eddig viszont nem volt ott. Köszönöm!
igen.
Hello mindenki!
Már régóta szemezek egy 2008 as 450 es rxv-vel. Rengeteg rémtörténetet hallottam/olvastam a hirhedt v2es bestiákról... A kérdésem az lenne, hogy tenyleg ennyire problemásak?
Sziasztok!
Alakul az SXV projectem,és még kellenének hozzá alkatrészek.
Szükségem lenne:
-lábtartókra
-tengelyekre(első,hátsó,lengővilla és váz tengelye)
-idomszettre
-kormányra
Magyar használati útmutató:
https://drive.google.com/open?...
Keresnék SXV oldalsztendert és konzolját.
Igen, de csak beindítást követően tölti fel, száraz karteros, 2 olajpumpa van, egyik a blokkból nyomja fel az olajat a tartályba másik pedig a tartályból kapja és juttatja el a megfelelő helyekre. Ha többet áll a motor, le tud folyni az olaj a blokkba ezért csalóka a szint, de inkább tölts bele és úgy indítsd be. Sikló csapágyas a főtengely és hajtókar, így elég érzékeny az olajra.
Olaj szint lesz a baj.
Az átlátszó csőben kéne lenni olajnak?A Min és a Max között?
Ok.köszi!
Még a mai nap megnézem és irom johy mit találtam!
Van Szolnok megyébe akinek sxv je van?
Szia!

Olajszintet ellenőrizd elsőnek, majd nézd meg magát az olajnyomás szenzort:
https://www.apriliaforum.com/f...

A blokk alján van egy olajnyomás szabályzó szelep, FCV a neve, google -ba rákeresve könnyen megtalálod, azt is érdemes ellenőrizni.
Sziasztok!
A segítségeteket kerném!
Nemrég vásaroltam egy sxv550 -et.
Ma mentem volna egy kört,de kigyulladt az olajlámpa.
Igy nem mentem!;(
Nem vagyok jártas a szervizelésben.
Vigyem szervizbe vagy mit nézzek meg rajta?
Szolnok megyében esetleg van valaki aki tud segíteni?
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Aprilia SXV-hez keresnék Supermoto szettet. Tárcsa,lánckerék nem szükséges.
3 helyen kéne leereszteni az olajat ha jól emlékszem. Ha nem így csináltad akkor túltöltötted.
Köszönöm! 1300ml és 600ml lett beletöltve az már sok? Nincs probléma sedu! Csak érdeklődőm.
A váltóolajat valóban elég háromezrenként? Én cserélem a motorolajjal ezerötszázanként hülyeség?
Olaj mennyiségre elég érzékeny, olajcserekor a tartálya 1250ml kell töltened, a váltóhoz pedig 525ml. Mellékeltem egy képet hogy néz ki az olajzó és a kartergáz rendszere a motornak.

2 dolgot tudok elképzelni:
Vagy túltöltötted a tartályt és onnan megy a légszűrőbe majd lefolyik a kis tartályba
Vagy volt egy típushiba hogy az olajpumpa kuplung felöli szimeringje átszakad és telenyomja a váltót olajjal, megtelik és felnyomja a légszűrőházba.

Olajszintet a motor beindítása, járatása, majd leállítása után nézd meg, száraz karteros kivitel, pár óra/ nap állás utána lefolyik az olaja blokkba, ha beindítod akkor fogja feltölteni a tartályt és beáll az olajszint.
Egy rendes csapatás után úgyis olaj csere, mi a probléma? Nem túramotor.
Ebbe gyűlik
A légszűrőházból van levezetve egy gyűjtőbe amit mindig ki öntök olajos flakonba ha megtelik de szerintem ez kurva sok.. A másik meg hogy nekem az olajszint csőben nem jó jelenik meg az olaj.. Fogalmam nincs miért. Most cseréltem le az olajakat légszűrőt gyertyákat. Minden rendben vele jön meg teszi a dolgát remélem így is marad!..
A kidolgozott az mit jelent? Megette vagy a légszűrőházba tolta?
140 km alatt kidolgozott már jó másféldeci olajat az normális lehet? Az 1400 km re vetítve 1,4 liter