Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok! Már sokan kérdezték de választ még nem láttam rá, Morini blokkos Aprilia sr 50 ditech-be mennyi hajtómű olaj kell, és milyet ajánlotok.Köszöntem!
Elvileg a hengerfejbe kellene hogy legyen a gomba hacsak ki nem lett szedve és ledugózva a a helye de valószínű van köze hozzá mivel injektorosnál a hőfok gomba jele az ecu-ba fut be nem közvetlenül a műszerfalra a mutatóhoz karbisra alakításnál gondolom az ecu ki lett szedve a motorból és szimpla trafós gyújtással üzemel a motor így nincs kapcsolat a mutató meg a gomba között
Sziasztok!
Morini blokkos diteches blokkos az alany és nem megy a vízhőfok visszajelzője. Kérdés, hogy a vízgomba merre található, a hengerfej környékén nem találtam.
Korábban injektoros volt, most karbisra van visszaalakítva. esetleg köze van hozzá a lekötés miatt (elvileg semmi köze hozzá).
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Rúgásra is nehezen indul,vagy csak önindítóval vacakol?
Szia Hard!

Koca szerelő vagyok, de megpróbálok segíteni, nekem is volt hasonló problémám, bár nálam az aksit nem szívta le semmi:
Nekem egyáltalán nem forgatott az önindítóm, csak kattant a relé, az aksira gyanakodtam, vettem újat, de nem segített. Aztán kiszereltem az önindítót, megmozgattam a lötyögő tengelyét és rákötöttem egy aksira, úgy forgott, azonban 4-5-6 forgatás után újra megállt, megszorult. Ekkor megint megmozgattam a tengelyt, megint teszteltem, néhány próbálkozás után újra megszorult. Ekkor vettem egy új önindítot kb. 4000,- Ft-ért, azóta működik...

Üdv:
hidie
Sziasztok ! Egy hete vettem egy aprilia sr 50et 2002es ! A problemam hogy ott nem volt vele gond szepen indult ment is rendesen ...Viszont 3napja kinlodok vele nem akar indulni nem teker az onindito es mintha valami leszivna az aksit...vettem bele uj akut , be is indult 5x egymas utan mentem is vele aztan amikor be akartam alni a garazsba mar nem indult...mi lehet a gond ? Inyjektoros volt a srac akitol vettem atalakitotta karbisra .. valaszotokat elore is koszonom
Uhh mi történt vele remélem semmi komoly
Üdv. Mindenkinek!
Nem Aprilia SR, egy Katana Ditech.
Vásárolt motor, még elindítani nem sikerült - küzdünk vele. Szívesen vennék minden, segítséget, ajánlást a talpra állításához.
Miofan, sajnos, már nem dolgozik, a balesete óta.
Minden meghallgatok, előre is köszönöm!
Keresd Miofant itt a fórumon néha előfordul bár már régen láttam vagy próbáld meg utolérni ezen az email címen gesztesj kukac freemail.hu
Üdv!
Valaki nem foglalkozik benzinszivattyú felujításával?
Sziasztok!70-es malossi levegős vashengerhez milyen gyújtógyertyát használtok?Köszi!
Hello!

Akku csere után, a sebességmérő óra mutatója miért nem áll vissza 0-ra? Jelenleg olyan 5-nél áll meg leállítás után is. Eddig 0-án volt. Valakinek bármi tippje? A motor egy 2006-os Sr 50R
Köszi a segítséget!
Üdv! Tudom hogy nem ma volt már ez a kérdés, de sajnos nekem is ez a problémám. Aprilia sr50 factory ditech 2008. Most volt vízpumpa cserélve, ezzel együtt pedig a motor teljesen szétszedve, minden tömítés, csapágy, illetve a kopó alkatrészek cserélve. Viszont azt, hogy hidegen nem pörög fel, hanem kb 3 másodperc alatt lassan építi fel( alacsonyabb fordulatszámról) ugyanúgy csinálja( ez a motor szétszedése előtt is fent állt) Melegen semmi baja, rendesen felpörgeti. Jól megy, a vége gps szerint 84kmh.Előre is köszönöm a válaszát!
Serry eladó!

https://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/sr_50/aprilia_sr_50_street_h2o_grigio_excalibur-14250510?fbclid=IwAR2csdmJprT63hVlKos6II_xllZlXYbZuHN8Xh_jlyc3TuHcH_uTX-YFlVk
Nekem is ugyan ezt csinálta az SR amikor meg volt,több mint 6 évig így használtam.
Az elején zavart,de idővel megszoktam.
Csak ez miatt nem akartam szerelgetni,de amíg nálam volt olaj,benzin és 1db gyertyán kívül semmit nem kellett rá költeni.
Jaaaa egyszer kellett bele egy első ízzó.
Nagyon szuper kis motorok ezek,én csak az idomokkal nem voltam kibékülve,állandóan zörögtek.....
Első körben a tűt tedd legfelülre aztán ha valamelyest javul a helyzet akkor meg lehet próbálni nagyobb fúvókával és ha besokall akkor lehet a tűt lefelé rakosgatni ez már csak ilyen játék
Benzinszint ellenőrzés, megnézni folyik-e normálisan a csapon az utánpótlás, esetleg nagyobb fúvóka, síber tűt is próba erejéig feljebb lehet rakni, légszűrő tiszta, szívató lezár-e teljesen, falsot nem-e szív valahol hidegen persze hogy megy mert ha falsot is szív valahol a szívató miatt több üzemanyagot kap aztán ahogy kezd lezárni gondolom kezd elszegényedni a keverék feltételezve ha falsol vagy keveset kap valami miatt kérdés eddig jó volt és most lett ilyen vagy piszkálva volt és utána lett ilyen mert ha eddig jó volt most meg nem akkor esetleg részleges dugulásra vagy fals levegőre tippelnék
Sziasztok!
Mi lehet a probléma, ha a robogóm kb 50 km/h-ig jól gyorsul full gázon, majd amikor eléri ezt a sebességet vissza kell engedni a gázt különben olyan, mint ami megakarna állni és csak lassul, de ha visszaengedem egy kicsit a gázkart és nem teljesen húzom gyorsul tovább. Esetleg főfúvókát kell nagyobbra cserélni vagy mi lehet a megoldás?
Köszönöm a segítő válaszokat!!
Karbi allitas?
Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni ennek mi lehet a színkódja ez a eredeti szín aprilia sr 50 ditech injektoros??
Más eredeti színkód is lehet!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Nem kap üzemanyagot
Sziasztok!Van egy 2000 evjaratu aprilia sr 50 robogom a www kiadas!
Az a problemam ha bemelegszik nem akar menni 30-40-nel tobbel.Szivato nincs felakadva karbi tiszta!Szikra van!Hidegen normalissan megy,huz.
Mi lehet a hiba?
Koszonom a valaszokat!
Nem kimondottan ez blokk érzékeny a hidegre hanem úgy általában a kétütemű mindegyik meg a szívatótól még be is sokall meg amúgy is hideg motornak ne húzd
Sziasztok, volna egy kis gondom az apriliamal. Aprilia Sr minarelli blokkos Stealth . az a gondom hogy hidegen ráhuzom a szivatótt elsö rugásra indul, utána az elindulásnál alig akar elindulni, hiába rajta van a szívató vagy nincs ugyan olyan kb 30m után húzz rendesen, bármenyit megyek vele tökéletes! Elvileg a minarelli blokk érzékeny a hidegre. Csak zavaró sokszor hogy elindulásnál nem húzz rendesen. valakinek ötlet? Ugyan ugy mint ezzen a videon http://youtu.be/5OgLHoDF8DA
aprilia sr 70
Sziasztok!! Van egy Aprilia sr 70.-es robogóm. A gondom vele, hogy indítás után meleg motornál nem pörög ki (de indul pöccre.) Én már mindent cseréltem benne 12 karbi helyett, 17,5 tettem, akkor se volt jobb, másik kipufogó, másik alaplap, szimering. Alapjárata van a mocinak viszont, csak ledadog. Segitség mit tegyek ötletek volt e már valaki ilyen helyzetben. köszi a segítséget!! Privátba is jöhet üzenet