Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Freelac, semmi kedvem megint szétszedni, de ahogy írtad is, inkább ez mint ismét egy felújítás.
Piciz, igazad lesz! Köszi
Valószínű vékony a hengertalp tömítés és beleér a hengerfejbe a dugó éppen annyira hogy ugyan lendületből átfordul de beleér másra nem tudok gondolni
Közbe visszaolvasva látom megoldódott a probléma
Attól hogy direktbe az injektor jó attól még lehet szar mint írtam nekem is van egy injektorom ami direktbe működik de az ecu az ellenállása miatt ami a gyárihoz képest nagyobb hibásnak véli és állandóan tiltotta kicseréltem egy másikra azóta három éve hibamentesen teszi a dolgát a motor
Én tuti levenném.
(Tudom, hogy marhára idegesítő, de ha még nem ment tönkre, akkor ez a kisebbik rossz.)
Bakker!
Az a szerencse, hogy nem jellemző olyan hiba, ahol mindent egyszerre le kéne húzni. De valóban érdekes.
Egy ponton akad a főtengely a henger csere után, ott mi lehet a problem? Hengerfej felhelyezése előtt többször átforgatva még kutya baja sem volt. Ha abban a pozícióban marad akkor nem is bírja megforgatni az önindító, valamint marha hangos járás közben.
Fel volt cserélve a vízhőfok jeladó csatlakozója az injektor csatlakozójával. Sok mindent szereltem már, auto/motor, fűnyírótraktor, stb. De még olyat nem láttam hogy két csatlakozó megegyezó hosszúságú, színű és alakú lett volna. Design FMEA-ból 1-es az apriliának...
Relé is közrejátszik az injektor működésében? Ha igen, hol találom?
Nincs meg sajna, de lehet hogy megegyezik a levegő i jektoréval.
Az igen.... Sikerült akkor szaporítani az egyébként sem kebés hibalehetőségek számát.
Van manuál, hogy mekkorának (ellenállás) kell lennie. Az neked nincs meg?
Nekem ez a toldás volt az injektor vezetékében, és a kábel külső burkolata miatt olyan "ügyesen" megcsinálta a buzija, hogy sokáig észre sem vettem, hogy valamiért elvágta és újra toldotta így.
Nyilván neked más lesz a hiba, csak azért mutatom, hogy ezernyi ok lehet, még olyan is, amire álmodban sem gondolsz.
Piciz írta hogy lehet az elvárttól különböző ellenállás értéke az injektornak és tiltja is az Ecu. Hiába müxik 12v-ról. Bár lehet hogy kellene mérni vezeték szakadást is. Egyébként pl. A piaggo blokkos injektor same a morinissel?
Öööö... másik ECU-val ugyanaz a hiba, és direktben az injektor is jó?
Akkor ott más hiba lesz.
Okés. Először is köszönöm az infokat, ez sokat segít nekem! Csere Ecu-val ugyan az, az injektor hibát kivillogja. 12 villanás. 12v-ról müxik az injektor, de akkor ez még kevés az üdvösséghez. Szerzek injektort. Titikban azért abban reménykedem hogy egyszer jó lesz, de ezt csak halkan mondtam...
Ja, még egy.
A Ditech-et nem sokan tudják javítani, pláne a végeken. Így könnyen belefut az ember egy kendácsolt motorba, attól rosszabb motor meg nincs a világon.
Én pont így jártam anno. Majdnem levetettem magam az emeletről, amire megtaláltam a balfasz "javítását". Amúgy egy perc volt javítani, csak amíg megtaláltam, az volt a horror.
Az injektor nem működik, vagy nem kap feszültséget?
Próbáld ki direktben, ahogy az előttem szóló írta.
Olvass csak vissza mit írtam ha ugyan látszatra nincs baja az injektornak esetleg akkuról direktbe áramot adva neki működik is de az ellenállása valamièrt már nem a gyári az ecu simán tiltja ès onnantól nincs befecskendezès nèzz hibakódot tuti az injektor a hibalistába lesz mint aktív hiba
Érdekesség képpen írom, hogy most éppen nem vezérli az üzemanyag injektort a drága... Hogy tört volna el a lábam amikor elindultam megvenni ezt az ipari hulladékot! A levegő injektort igen. Mindenhol minden nyomás ok, csak éppen nem nyitogatja az injektort így nem kap benzint, nem indul. Amikor szétszedtem akkor ennek a résznek semmi baja nem volt, ez egyszerűen elképesztő. Sokat agyalhattak a fejlesztői azon hogy hogyan lehetne ezzel a robogónak látszó tárgyal a felhasználók életét megkeseríteni, de innen is üzenem hogy sikerült!
Kitakarítottam - ez volt a cél.
Aztán persze balfasz voltam és eltörtem a műanyag hajtókart (connecting rod néven találod meg), és azt egy bronz anyagból újraalkottam.
Tökéletes lett a pumpa, csak amikor a nyomásszabályzó megadta magát, akkor abba már nem akartam belefektetni a gyári áron úgy, hogy a motor árával összemérhető, a neten itt-ott hirdetett tuti cserealkatrészre meg nem indult meg a nyálelválasztásom, így karbis lett a motor...
Értem, köszi az infokat. Már rendeltem egy felújítottat, de jó lenne megcsinálni a meglévőt is. Te mit javítottál anno a tiéden?
Fellehet újítani.
van, aki ezzel foglalkozik, vagy veszel egy használt de működőt. vagy egy újat, de az drága.
Én megjavítottam anno, a youtuben van róla pár videó, nem ördöngösség.
Nem lehet mondjuk egy vw lupo benzinszivattyúra kicserélni? 10bar-t tud maximálisan