Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"elvileg nem olyan bonyolult átalakítani karburátorosra"
De azért csak fel lett sorolva egy rahedli buktató plusz még hozzátenném hogy a műszerfal se fog működni
De nem lehetetlen az átalakítás pár embernek már sikerült de annál többen feladták már félúton ennek fényében gondold át a projektet
Ha van facebook-od, ott vannak csoportok, ahol bontott alkatrészeket tudsz venni.
Sziasztok!
Sr 50 factory hoz keresek ilyen alkatrèszt!
Állítólag a kilóméter meghajtó mágnesének valami műanyag gyűrű darabja!?!
Köszi előre is
Üdv ismét.
Meg untam a szerelgetést a ditech el.
Át gondoltam ,sok videót,fórumot,képeket,stb... nézegettem Arról hogy elvileg nem olyan bonyolult átalakítani karburátorosra.
De lenne pár dolog ami valahogy nem áll össze a fejemben: Van ahol az ECU-t ki veszik és teljesen át alakítják sima CDI gyújtásra,ott (amit én láttam) saját lendkerekét alakította át az ember úgy hogy a sok kis jeladó bütyköt le köszörülte,helyette 1 helyre rakott jeladót, honnan lehet tudni hova kerüljön a jeladó? Ha ezt választaná az ember.
Aztán volt ahol az ECU maradt de a folytószelepet ki herélték és fix helyen (állásban)rögzítették kb 1/2-3/4 gázáláson.így is működhet?
Aztán volt ahol a hengerfejet csak át alakították (ez nem annyira tetszett) Volt ahol teljesen másikat tettek rá de abban nem volt víz hőfok mérő.(akkor honét tudod hogy ha ne adja isten gond van?)
Aztán az olajzás: Aminél az ECU maradt ott az olajzás is maradt gyári.
Ahol ki dobták ott a benzint keverték előre.(én nem tudom jó ez a megoldás?)
Aztán a következő: melyik motor oldal deknije passzol ami berúgós a ditech helyére?
Vagy az nem fontos cserélni?

Esetleg aki csinált ilyen átalakítást ha van tapasztalat és lenne olyan rendes le írni az instrukciókat.
Nagyon szépen köszönném.
A 8 bár üzemanyag nyomás az megfelelő elvileg a gyári nyomástartó az 2,5 bár-on enged vissza a kompresszor nyomás meg ha nem éri el a 4 bárt se indításkor az nem a legszerencsésebb de mérj egyet üzem közben is
:-)
Inkább 8 átlagban az üza nyomás, Nem tudom mennyi a kompresszor üzem közben majd rá mérek.(mert mindegyikre nem volt időm) A nyomásszabályzó szelep elvileg 2,8 bar .ez befolyásolja?
Az a 9 báros üzemanyag nyomás is necces kicsit magas lehet a nyomástartó patron se az igazi a 4 bár alatti levegőnyomás indításkor meg elég gyatra ha jár a motor mennyit tud a kompresszor
Szia
Ismét merült fel bennem kérdés: Ezeket az értékeket Gondolom nem járó motornál kel tudnia?
Vagy igen?
Mert önindítóval tekerve a levegő a 4 bart sem éri el.
A benzin pumpa 3,5bar.

Ha el indítom még 9 re is fel megy.

Mi a mérés menete?
levegő nyomás: 4,2 - 6Bar
üzemanyag nyomás: levegőnyomás+2,5Bar
megengedett tolerancia: +- 0,2Bar
Hali
Közben alakult a helyzet.
Sikerült szereznem nyomásszabályzó szelepet.(utángyártott új 2,8bar)
Be szereltem az injektort és a keverő szelepet át pucoltam,benzin és levegő nyomó csöveket újakat raktam,+új bilincsek.új gyertya.
Most indul a motor de fura. van hogy szépen jár,pörög ahogy kell,de van hogy dadog prüszköl stb...
Nem tudom mi lehet a nyügje.
Valaki meg tudná mondani melyik csövön mennyi nyomást kéne tudni mérni? Mert gyanakszom a kis kompresszorra is meg a benzin pumpára is. de sajnos az értékeket nem tudom :(

Köszi.
Jó helyen tapogatsz ha az üzemanyag nyomás meg a levegő nyomás rendben van akkor 99% hogy a nypmástartó unta meg az életét odabenn
Hello Mindenki :)
Tulajdonosa lettem egy 2002 es SR DI-TECH nek. (sajnos hibás)
Úgy árulták hogy benzin pumpa hiba, semmi baja sincs a benzin pumpának!
Ellenben az összes üzemanyag cső kuka.
a cső belselye is mállott le, most rá tettem új csöveket így 1x be bírtam indítani, de kb 10-15 mp járás után befulladt,
ki vettem a gyertyát és néztem egy szikrát (a lovat agyon meg fejbe meg mindenhol akkora)
De ekközben (mivel ugye csak önindítós)tekertettem a gyertya nyíláson öklött a benzin :O

Mi lehet ennek az oka?
Olvasgattam kicsit de tanácstalan vagyok :(

Szerintem nyomástartó szelep megfialt, de van esély másra is? pl injektor valamiért nyitva maradt és ezért tolja a benzint mind állat.?

Köszi előre is.
Sziasztok. Aprilia sr 50 Ditech Piaggio blokkos robogóhoz hengert és dugattyút szeretnék vásárolni (újat). Milyet érdemes keresni viszonylag jó áron? Köszönöm.
Sziasztok. Piaggio blokkos SR ditech (2005) robogómhoz új henger szettet szeretnék vásárolni. Kérem szépen, adjatok tanácsot, hogy milyen márkát érdemes beszerezni. 50 köbcentisben gondolkodom, viszonylag olcsón ha van ilyen.
Én vettem újat enyém is hasonlóan járt
Sziasztok. valakinél esetleg elfekvöben a képen látható benzincső? az enyém egyszerűen szétmállott. sr r factory injektoros. piaggio blokkos.
Sziasztok! Keresnék sr50 factory óracsoportot.
Karbis ,2008évj. Semmit nem csinàl.
Újat találtam de bontottat szeretnék. Vagy esetleg valami ötlet merre keressek. Köszönöm!
Köszönöm szépen Miofan! Keresni fogom.
Keresd őt!! https://auto.jofogas.hu/budapest/Aprilia__Gilera__Peugeot__Suzuki_Ditech_nyomastarto_nyomas_szabalyzo___65816824.htm
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Budapest környékén keresek valakit ,aki Ditech benzinpumpa felújítással foglalkozik.
A válaszaitokat előre is köszönöm!
Szia!megprobalom!nagyon köszi az infot!igy megoldodott teljesen a probléma?
Dettó ugyanez az esetem volt egy Apriliaval ,igaz az morini blokkos volt.Pár nap után már csak ha megszivtam a vákumcsövet akkor indult.Valahol megszökött az uszóházból a benzin mindig.Cseréld ki a karburátoron az uszóház gumiját,meg a leeresztőcsavart nézd meg,a kető közül az egyik helyen ereszt!
Sziasztok!Valakinek van esetleg ötlete mi lehet a gond ha a SR50 Factory karbis kb 2 hetet áll nagyon nehezen indul. Olyan mint ha nem kapna benzint. Ha megszívom a vákumcsövet és a karbiba lefolyik az üzemanyag utána már beindul. Hol tud elmenni a vákum? Az lehet a baj? Ha beindul megy mint a golyó. Azután két három napig simán beindul. De ha két hetet áll akkor nem. Köszi előre is.
Sziasztok!
Van egy SR50 Factory-m 2009 Talmácsi replika robogóm. Betegségem miatt kb. 1,5 évet állt. Most elővettem,kitakarítottam a karbit,új tömítések,tankot levettem kimostam,kapott új gyertyát új üzemanyagot és egy új akkut is vettem bele. A probléma a következő....indul pöccre hidegen -melegen de ahogy elindulok kb. a gáz felénél elkezd visszaesni a fordulat mintha elfogyna a benzin?! Addig már eljutottam hogy a karbinál ha megszívom a vákumcsövet szépen folyik az üzemanyag kifelé a benzincsövön. Szóval a vákumszelep ami a tanknál van az működik. Még is ha kb 40km/h sebbességet elérem elkezd visszaesni a fordulat,ha ilyenkor visszaengedem a gázt mintha újra erőre kapna kicsit gyorsul.de újra elfogy a benzin szerintem. Ja igen első gazdája vagyok még csak kb. 6600km van a motorban. Nincs hozzányúlva gyári állapot csak a gyári folytások( kipufogó csőnél a csonk és karbi levegő fojtás van kivéve). Amikor letettem természetesen szépen ment 75-80-at is akár.igaz többnyire 50-60-nal jártam vele. Szóval mit nézzek meg mert benzin gondja van szinte biztos....lehet esetleg a gumikönyök ami a karbi után van a henger felé az repedhetett ki és elmegy a vákum?
Sziasztok!
Van egy SR50 Factory-m 2009 Talmácsi replika robogóm. Betegségem miatt kb. 1,5 évet állt. Most elővettem,kitakarítottam a karbit,új tömítések,tankot levettem kimostam,kapott új gyertyát új üzemanyagot és egy új akkut is vettem bele. A probléma a következő....indul pöccre hidegen -melegen de ahogy elindulok kb. a gáz felénél elkezd visszaesni a fordulat mintha elfogyna a benzin?! Addig már eljutottam hogy a karbinál ha megszívom a vákumcsövet szépen folyik az üzemanyag kifelé a benzincsövön. Szóval a vákumszelep ami a tanknál van az működik. Még is ha kb 40km/h sebbességet elérem elkezd visszaesni a fordulat,ha ilyenkor visszaengedem a gázt mintha újra erőre kapna kicsit gyorsul.de újra elfogy a benzin szerintem. Ja igen első gazdája vagyok még csak kb. 6600km van a motorban. Nincs hozzányúlva gyári állapot csak a gyári folytások( kipufogó csőnél a csonk és karbi levegő fojtás van kivéve). Amikor letettem természetesen szépen ment 75-80-at is akár.igaz többnyire 50-60-nal jártam vele. Szóval mit nézzek meg mert benzin gondja van szinte biztos....lehet esetleg a gumikönyök ami a karbi után van a henger felé az repedhetett ki és elmegy a vákum?