Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bene Máté Zoltán , tőle és a videói alapján szinte mindent megtudsz a sérvről és a műtét nélküli kezelésről. Mondjuk aki kicsit is beleásta magát a témába annak ez biztos nem újdonság.
Köszi
Úgy vettem észre hogy nem életkor függő,mert volt a kórterembe egy 21éves gyerek tízszer durvább állapotban,neki 150perces volt a műtét,nekem pedig 40perces
A mellettem lévő kórteremben pedig egy 20éves kiscsaj feküdt
Jobbulást! Leírva elég horror a sztorid, főleg 32 évesen...
Üdv mindenkinek
Porckorongsérves témában bárkinek szívesen válaszolok és segítek,ugyanis sajnos kijártam ezt a sulit
Éveken keresztül elmúlt a derékfájásom az analgetikumoktól,de tavaly szarabb lett és elmentem csontkovácshoz,de nem lett jobb majd elmentem gyógytornászhoz,de nem lett jobb,sőt már szépen lement a jobb lábamba is a fájdalom,ezért elmentem egy manuál-terapeutához és vettem egy denevérpadot.Két gyakorlatot kellett csinálnom naponta kétszer plusz a padon napi hármat lógtam.Egy hét után tünetmentes lettem,elkezdtem ismét motorozni,majd egy rossz mozdulattól(feljáró tetején álltam és próbáltam segíteni az utánam következőnek) teljesen rottyon lettem.Utána bármit csinálhattam,hiába lógtam stb.,csak egyre szarabb lett,nagyon csúnyán néztem ki,kényszertartást vett fel a testem és dobtam a jobb lábam és hónapokig feküdtem.Elmentem MR-re majd idegsebészhez és 5hete megműtöttek,azt mondta a doki,hogy nagyon nagy sérvem volt és nagyon be volt gyulladva az ideggyök.
Nagy vonalakban ennyi.Szeptember óta nem motoroztam,de május végén már engedélyezett,végülis addig semmi komolyat nem csinálhatok
nekem fordítva van
régen sokat fájt a hátam a sok üléstől, vettem kókuszrost matracot aranyárban utána picivel jobb lett
aztán kihalt az ülő munkahely és elmentem vasakat pakolni, az első pár hónap katasztrófa volt, utána egész jól ment
aztán azóta hihetetlen ritkán fáj a hátam max ha valami nagyobb súlyt bénán teszek le
5 év alatt 1x állt be a hátam amikor ilyen 80 kiló körüli ládát kellett felemelni mellmagasságig aztán elbasztam a lendületet
Lehet nekifogni bütykölni..pl csapagyszekeret :)
Kajakra
Kajak elmúlt? . . .
Na jó, nem trollkodok tovább...
Csak tegyél rá egy Beta motort, mert az indul elsőre!
Nekem a rendszeres napi szintű intenziv kajakozàs teljsen megszüntette. Ahogy abbamaradt eletvitel valltozas miatt. Szepen elgyengult a hatam es fokozatosan visszajott. (5 év alatt. ) Iden ujra beinditom a kajakot. Most mar jut rà idő.
A gyerek egy feljaroba belekapaszkodott a gazba aztan hatul lemaradt egy 3 kovergaznal de ugy hogy a kipuff is leszakadt a csavarok felfogatoitoles a segedvaz is eltort..de meg volt oldva
Akkor bejött a számításod (rövid távon)! A kolléga motorját megtámadta egy mackó?
Jo a Tipi..nagyon..a 17 Katot es szerintem kezhattal veri.A link nagyon tetszik es sokkal stabilabb a lejarokbaa is es a feljarokba is.Tobben mondtak ,hogy melegszik de ez nekem abszolut nem fort kgaz meg bejaratos es nem kinoztam 3..4 percnel tobbet..a cikicakiba kiraly..tol mindt a villanymotor fincsi lagy es ha kell kraft akkor lecsavarod es elindul es maszik ki alolad.A futomu a 17 eshez kepest sokkal merevebb es ennek jo az eleje es hatulja is..meg friss puha de mire kicsit bekemenyedik pont fasza lesz.50 Km mentunk es fel tankom meg maradt.A feljarok nagy kiraly mert linearisan tol es folyamatosan..nem szaggat mindt egy karbis hanem nyulosan de olyan 350 stilusba lok fel a hegyre.Az onindito 100 bol 101 et indit meg akkor is ha a venti hasit 5 percet folyton.Ha a gazt lecsavarod es kuplungal megjatszod olyat megy hogy beszaras...
Sziasztok! Rég jártam itt...
Ugyan ezt vettem én is, plussz csontkovács 30 alkalommal 4 hónapon keresztül és most már mozog :). Viszont ha rosszul emelek, mint Szali, akkkor fáj, meg futás után-közben is, főleg ha nem nyújtok le. A motorozást nem tudom hogy fogja bírni, mert 2017-ben sem sokat tudtam menni. A folyamatos rázkódás, ami a csigolyákat össze-össze préseli, nem tesz jót neki. Több srác is használlja a baráti körben, de csodát ne várj tőle, mert ettől nem jön helyre. A megoldás a gerinc mellett futó hátizmok megerősítése, mely megakadályozza a sérv kitüremkedését! A pad széthúzza, utána idővel újból préselődik és kitüremkedik. A sok ülés miatt is kialakulhat. Olvass utána a neten, sok jó cikk van a gyógyításáról!
Ennyi pénzért inkább egy használt 2t KTM és nyugodtabban megyek motorozni.
Nem kell aggódni az esetleges meghibásodások miatt.
Mondom ezt úgy hogy voltak már kínai motorjaim.
http://youtu.be/SGtLSAISUxs

Kínai Husky TSE 250 2t. 5000dollár kb. Inkektoros. Volt itt róla szó,Pitserpro TSE 250
ha igaz, akkor jól megszivatták:)
az sem volt rossz:)
Hát én a 18évesre esküszök na!
komoly. van 34 helyett 158-ért is:)
http://kiromed.eu/teeter-ep-97...

ok komolyabb a háttámlája, de ha fejjel lefele lógsz, tökmindegy.

ez gondolom már inkább a rehabosoknak van, akik csak bizonyos szögben lóghatnak és a hátukat, derekukat jobban tartja/maszírozza...

egyébként az enyémben csak 1 nem tetszik. a lábadat egy csappal kell rögzítened a bokád felett. (le kell hozzá hajolni) ez fájó derékkal elég szar ügy.

a drágábbaknál egy karral rögzítesz, amit majdnem egyenes háttal is elérsz
oda is van írva a leírás végére:

"Komolyabb hát- és derékfájdalom gyógyítására nem javasolt."
nagyon jó dolog. csak ajánlani tudom mindenkinek. nekem van több éve és azóta nincs probléma a derekammal. ha néha kezd szarakodni, meglógatom magam párszor egy héten és minden ok. én nem használom napi rendszerességgel...
sokat számítanak a gyakorlatok is mit csinálsz rajta. nem csak lógni kell fejjel lefele...
egy esetben nem jó, nekem inkább ártott is. ha azért fáj a derekam, mert megfázott. ott el kell felejteni.

nekem egy olcsó "szar" van: http://kiromed.eu/spartan.php

ismerősöm vett kettlert, igaz ő 100kg környéke én csak 80. a háttámla része jobb anyagból van, picit jobban össze van rakva az egész, de a nagy része ugyan az...

környezetemben többnek is odaadtam, akinek gerinc vagy derék problémája volt. mindenkinek bejött.

persze van, amikor a sérvműtéttől nem ment már meg semmi.