Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

MERT EGY HÉT UTÁN EZT A LEVELET KAPTA
DE BESZOPTA
Kinézet az autójára egy téligumit és előre átutalással megrendelte azt
Na egészen más téma.
HA MÁR NEMRÉG ÚGY IS AZ ELŐRE ÁTUTALÁSOKNÁL TARTOTTUNK találtam egy sztorit egyik ismerősöm ismerőséjét.
Egész eddig ezt pofáztam, hogy amit ott a helyszínen aláírsz azt a biztosítónál 3 szóval visszavonhatod .-MÉGSEM ISMEREM EL
Hidd el az a biztosító amelyiknek fizetni kellene el fogja hinni az igazadat Azt nem tudom akkor mi van ha véletlenül mind a két fél ugyan annál a biztosítónál van
Mert nem ismered az édesapám Az addig hajtogatja, magában,hogy hát ő nem volt, hogy a végén el is hiszi Amikor már bement a biztosítóhoz több hét távlatából szentűl meg volt győződve az ártatlanságáról. Nem geciségből vonta vissza a nyilatkozatát hanem addigra elhitette magával az ellenkezőjét Ugyan így volt amikor az utcájukban belement a pepsis teherautóba pedig az nem volt kicsi. (7,5 t) szerencsére csak az aláfutásgátlója hajlott meg egy kicsit azt nem csinált belőlle ügyet a faszi. Azt néhány nap múlva meg a papa úgy mesélte, hogy a béna pepsis autó nekiment A szomszédok nekem azért elmondták az igazat Amikor a szembeszomszédjának neki tolatott a parkoló autójának azt is egész véletlenül tudtam meg Ott vagyok nála mondom szólj már a szomszéd Zolinak a kaput hegessze már meg. - Háá jó van majd említem neki. láttam olyan furcsán viselkedik. Másnap ismét ott vagyok látom,hogy nem történt semmi. Papa szóltál a zolinak? Tekereg jobbra balra nagyon a szemembe se mer nézni- fiam te is ismered szóljá neki te. Hát jóvan mondom de van valami baj? - Mi lenne? -Hát csak olyan furcsa vagy aszt bement. Átmegyek a Zolihoz elmondom mit kéne csinálni, azt csak kíváncsi voltam megérdeztem mi újság. Akkor mondta, mit csinált az öreg 55 e forintja bánja de csak nem akarja elismerni. Mert, hogy pont egyszerre indultak tolatva el a házuk elől csak hát a Zoli el sem nagyon fészkelődött mikor az öreg nekitolatott. De hát ez ilyen. ott is szentül hite Ö az ártatlan. Mondjuk, hogy ne mérgesedjen el a viszony én kifizettem suttyomban az okozott kárt papa azóta sem tud róla, de legalább a jó kapcsolat megmaradt
Disznóság!!!!!!!!
akkor megvan honnan örökölted hogy genyó vagy
Bravo!
Büszke lehetsz rá.... ez szerintem szégyen. Az a baj, hogy sok ilyen magyar van......
Nem muszáj rendőrt hívni. Elég ha a kárfelvételi lapra ráíratod vele,hogy elismeri hogy ő a felelős a balesetért...sajátkezűleg és aláírva.
Ha ennek nem tesz eleget,akkor viszont kell a rendőr!
ha nem hívsz rendőrt egy ilyet kockáztatsz meg, ha még te vagy a hunyó akkor is hívj, hisz fényképeznek és tényeket közölnek, igaz 2 hónap a határozat.
saját példámból látva ebben igazad van !
Ezt te megtapsolod és neveted?......igen gerinctelen dolog volt .....a papád legfeljebb bukott volna 1-2 malust, de nem került volna nagy érvágásba, cserébe kárt okozott másnak, magad is szoktál ilyesmit elkövetni?
Szarnak rá. Itt mindenki azt hiszi a biztosító azért van, hogy fizessen a kárnál A biztosító azért van, hogy beszedje a biztosítási díjat
Egyébként a károkozónak elég annyit nyilatkozni a biztosítónál, hogy ideges volt a baleset pillanatában és remegő kézzel aláírta, hogy elismeri, hogy Ő a felelős, de miután néhány nap múlva megnyugodott egy kicsit és újból átgondolta az eseményeket már igazából nem is érzi magát hibásnak, sőt a másik ment neki. Fogja azt visszavonja az egészet.
Fater pl. így baszott ki egy csajjal. Volt vagy 10 évvel ezelőtt édesapám is 65 körül lehetett még akkor. Fiatalon sem tudott vezetni idősen meg azt pláne. Állt ki a városközpontba a parkolóból azt úgy sikerült neki, hogy össze-vissza húzta a mellette álló autót A kiscsaj ott termett mert épp még a közelben volt. Aztán kitöltötték azt a sárga-kék bejelentőt lerajzolgatták az eseményeket, papa beismerte a hibáját aláírta. Eltelik néhány hét berendelik az öreget a biztosítóba, ott már megvilágosodva azt nyilatkozta semmi felelősséget nem vállal el, mert szerinte ő nem volt hibás sőt a másik húzta meg az Ő autóját Nos a nóta vége az lett,hogy a biztosító nem fizetett a valódi károsultnak A faternak meg nem ugrott visszább a besorolása. Régebben ez így volt szerintem a jó dolgok meg most sem változnak
Majd elkérem a levelet az indoklással, kíváncsi vagyok mi van benne.
Eldöntheti saját körben, de indokolja is meg!
Nem kell elfogadni, ügyvéd.... ha nem módosul....
Nem, a magyar utolsó évjárat, 16-os. augusztusi. Nekem a japán már nem is swift, olyat csak a magyarok tudtak összeszerelni.
Lehet, hogy félreérthető volt amit írtam, a bizti nem a kárt becsüli alá a felével hanem saját jogkörben azt állapította meg, hogy szerinte mindkét fél hibás volt (mindezt egy kék-sárga rajzából) és ezért fizeti csak a felét a kárnak, a kár nagyságát elismeri.
Utolsó évjáratú swift? Akkor az 2018-at jelent?
Azért akarják a felét, mert a biztosító 50%-ot állapított meg. Ezt nem kell elfogadni, hanem független szakértő bevonását kell kérni....
Mivel nem volt rendőrségi intézkedés, így nem hivatalból fog intéződni. Ez pech....
Ez történt és a bizti neki küldte el először az 50%-os térítést és utána küldtek levelet a barátnak a 124000-ről, a bizti nem azt írta, hogy nem fizetik ki a javítást a szerviznek hanem azt, hogy csak a felét fizetik ki, kéne egy másik szerviz ahol értelmesen lehetne beszélni, utolsó évjáratú swiftről van szó.
nem tudom ma mi van, ez az én történetem, én ennyi pénzt kaptam... akkor az én ügyvédem nagyon jó volt 3 tárgyalás volt, a 4. már ítélethírdetés volt. amikor a biztosító ügyvédje hozzá akart szólni a bírónő úgy intette csendre hogy magamban sírtam a röhögéstől... ott nem mertem...
El kell vinni egy javítóműhelybe, meghatalmazást adni és utána mindent intéznek! A biztosító magánemberrel szemben elég szerényen jár el...
Javító céggel szemben nem tud hasra ütésszerűen eljárni, ott van hivatalos kalkulációs program...stb. Azt pedig el kell fogadja a biztosító!
Értékcsökkenésnek hívják és legfeljebb a jármű pár éves koráig kérhető és ha el is fogadja a biztosító az igényt, pár tízezer kapható csak....sajnos.
Ok. és köszi.