Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Varj meg vele, eloszor nezd meg a belso oldalat is. Az enyemrol most dobtam le a gyarit, ott a peremes oldal belul volt, a felirat pedig kivul. A tieden is latni lehet valami feliratot kivul, de ha a peremes resz kivul van, akkor ott valami nincs rendben, szerintem. Keresd fel Hondabubust, O megmondja a tutit :-)
Még nem hoztam el, de lefotózom persze. Túl sokat nem mentem még vele, csak próbakör volt, ott nem hallottam. Megfordítom minden esetre, aztán ha nagyon kopott, akkor csere, bár nem nézett ki annak.
Mast nem lattam, szep motor amugy. Volt ott egy feher, na az kapott az elettol.

Lefotoznak pliz a lankerek belso oldalat is? Lehet hallani menet kozben valami daralos hangot?
Más furcsaságot vettél még észre esetleg?
Igen
Te vetted meg a motort?
Hát nem vagyok boldog akkor. Kösz az észrevételt.
En azt mondan, hogy nem lanc gond, ha behuzott kuplungnal nem csinalja. Persze ezt erezni kene.

A lenti dolog a lanckerekkel kapcsolatosan csak a cb1000r-re igaz. Ugy tudom, hogy a lanckereken talalhato feliratnak kivul kell lennie.
Ez nem az én motoromról készült, de az enyémen is igy van. Akkor ez nem jó?

Viszont a darálás az úg jelentkezik, ho menetközben (mondjuk 100-as tempónál) behúzom a kuplungot akkor elmúlik, ha kiengedem érzem. Vagy ez inkább sima motor vibráció?

Egy gumi csere után tűnt fel először a dolog.
Sziasztok,

véletlenül olvatstam ide és belém tettétek az ideget.

Honda CBF 600.

17.000 km-el ezelőtt cseréltem láncszettet. Nekem a hátsó lánckeréken a perem kifelé van. Igy volt a korábbi is fent (9000 km volt a motorban amikor vettem.)

Viszont ez a darálás nálam is jelentkezik. Nekem egy gumi csere után tűnt fel. A fogakon kopást nem látok.

Akkor most fordítsam meg.17.000 km után?
Tisztán látható a képen, mit eredményez az a darálás ", amit te tapasztaltál.
Mi a kérdés? Nem látod, hogy el vannak nyalva a fogak? Úgy a jó, ahogy csináltad/-tuk.
Amit mi mondtunk. A kepen lathato lancszettet nem Wilkerek csereltek le, beszamitott motor lehetett.
Most akkor mi az igazság? Beszarás...
Szép....
Most fotoztam a Honda Wilkernel, ezt regota igy hajtjak.
Igen, megfordítottam. Elmúlt igen, köszönet a tanácsokért nektek.
Gotan, megfordítottad már a lánckereket? Elmúlt a darálás?
Az innen nem latszik
Kivéve a lánc :D
Igazad van, letöltöttem és kinagyítottam a képet. Most már látom a lánckerék fogainak csúcsát is. Fasza minden
Az a perem legalabb 3-4mm-es. Nem csoda, ha forditva daralt.
Csaloka a kep, a lanckerek meg rendben van, de a lanc nagyon szar mar. Mar itt figyel az uj szett a polcon,de egy honapja ra se neztem a gepre.
Megneztem a motoron, meg az elso gyari lanckerek van rajta, tuti ugy kell. A sunstar felira kivul van.
Most már értem, hogy mi a franc darált. Valószínű nem fut egy síkban. Vissza is cserélem, ahogy nektek van. Remélem nem zabálta meg a láncot.
Kosz.