Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha ketten mentek akkor inkább kisteher legyen szerintem - de csak javaslat. Gyorsabb, futoval lassú azért menni meg macerás. És szerintem a plusz hosszúság miatt drágább is a kompjegy.

Csak tájékoztatásul az idei kompjegyek nálunk így alakultak májusra:
- motorosoknak kabinnal (3 fő egy kabinban) kb 180eur per fő
- nagyobb kisteher, kabinnal (4 motor, 2 sofőr) kb 300 EUR

Lábon min 150eFt-tal kell tervezni a logisztikat per fő. Kisteherrel max ennyi, ha berelsz akkor is. Ha pedig van kéznél akkor meg bőven megéri.

És Zoli szerintem lassú csapatos srác ;))
Hány napos volt az első alkalom Korzikán? (beleértve az utazást is)
A 2020 as sanszos,jelenleg egy osztrák és egy horvát van lábon kihordva tervben azok 2x3 naposak.
A saját autónak az a vonzó tulajdonsága is megvan hogy bármi gebasz van van B terv,lehet hozni gumit mert fel lehet gumizni a parkolóban,stb.
Hát ööö... abban az esetben, ha nem egyedül mész, akkor tényleg jobb utánfutózni.

Autóval:
-Útdíj: olasz(oda-vissza): 75 EUR; Szlovén: 15 EUR ; magyar: 3500Ft -> 32300Ft
-Utánfutó 7 napra: 28000Ft
-Üzemanyag: 50000Ft

Összesen 110300Ft - persze ez kapásból fele, ha ketten megyünk, akkor már fasza :D

Vonattal:
-útdíj: osztrák 3500Ft; magyar 3500Ft -> 7000Ft
-Üzemanya Bécsig: 15000Ft
-Vonat/Fő/Motor: 307,50 (most néztem meg).
Összesen: 120400Ft

Kb. 10e Ft különbség esetén biztos a vonatot választom, mert akkor kipihenve érek Livornoba. A komp amúgy is drágább utánfutós autóra, nem? (Ezt még nem csekkoltam). Bár lehet az is megoldás, ha valahol lerakod az autót és csak motorral kompozunk, de én nem tudnék úgy nyugodtan aludni, az őrzött parkoló meg plusz költség.

Ha nem vaddisznó módjára motorozol, mint a helyi hülyék a 4-es úton, akkor akár mehetünk együtt is, mert a paksi alakulatot nem hozta lázba. Terv szerint 2020 vagy 2021. Pingeljelek majd? Jövőre lehet megcsinálom a "C"-s jogsit, akkor 1800kg-os futót is húzhatok az autómmal, van is a környéken egy bérelhető 7 motoros, és akkor a paksiak is csatlakozhatnak, ha meggondolják magukat :D
Kompjegyed mikorra szól végül? Szállás Cala vagy más is? Most már csak nem kerüljük el egymást ;)
Egy jo ideje huzom-halasztom,majd ha kirugnak a melobol.
Ezért viszem én is kisbuszban, meg mert pályázni semmi kedvem, szebb uton meg túl hosszu egy napra a 950 km....
Gyere májusban
Árban jobb egy futó vagy kisbusz,még ha béreled akkoris.
Nekem is kéne visszamenni.De egyedül még húzom egy ideig az indulást.
Szardínia ismét. Tavaly voltam, beleszerettem. Tavaly lábon mentem németországból, nem autópályán, nem volt rövid
Csak nem Korzika lesz a célállomás?
Rajta van a listámon, lábon én se nem mennék el addig (Magyarországról). Bécsből indul Livornoba autozug, szerintem azt fogom választani :D
De odafigyelsz a részletekre
Egyébként próba miatt van levéve, kipróbáltam, hogy befér e egy fiat scudoba. És győztem így az idén nem lábon megyek Livornoig.
Visszapillantó tükör nélkül? Ejnye...
Apropó tükör. Ki használt már kormányvégtükröt a motorján?
Útra készen!
Mert Te mindig mindent eltúlzol!
Hmm, lehet, hogy kicsit túlzásba vittem a polírt?
Naggyon helyes! Én sem tervezem minden héten simogatni őket, arra ott vannak a női combok.
Tavaly nyáron nyúltam a leömlőkhöz utoljára, köszönik szépen, de nem mattulnak
Le, átöblítettem az egész hűtőrendszert, meg így azért egyszerűbb a leomlőtakaritás is, mint a helyén, kézzel sikálni. Amint látod, az enyémen volt mit
Enyém kb. úgy néz ki most, mint a bal oldali fotón látható leömlők...
Na kíváncsi leszek az autosolra, valamelyik héten nekiugrok.
Oks, köszi. Meg is rendeltem.
Nyugodtan megcsinálhatod kézzel is. Bár sokkal könnyebb, ha leveszed az egészet. Vettem 4 gyári tűzkarikákat kb. 5 rugóért, azzal ment vissza. Én is az Autosollal dolgozok
Leszedted a hűtőt?
Sima rossz ronggyal. Aztán a kencéhez kapott mikroszálas kendővel tisztára töröltem.
Pontosan. Ahol meg nem látszik, ott nem is érdekel :D