Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

https://www.fc-moto.de/epages/... S-es van még az RS2-böl.
Füldugót eddig is használtam. A jelenlegi sisakom meg nem tudom, hogy zajosnak számított e, de szerintem igen. Azért egész napos motorozás után mindig búgott a fülem :-(
Dehogy csendes. Nekem van mindkettő.
ez igy van, fuldugo mellett is hallani az intercomot vagy zenet.
olvastam. Attól még igaz amit irtam.
Ahogy neztem a kinalatot eleg gaz.Altalaban 1300-1400g egy sisak,ha van benne napszemuveg nrm ritka az 1450g.
Namost ez elkeserito az en marushin rs2 mhoz viszonyitva,az 1100g.
Full carbon,se napszemuveg se felnyilo allresz,csak egy víztiszta plexi meg ket legbeomlo fenn ketto az allnal.
Nem hangos de nem is suketszoba.Kar hogy nem gyartjak mert vettem volna egy ugyanilyet gondolkodas nelkul,igy csak egy uj arcparna keszlet lesz valszeg.
Amit eszrevettem illetve utanaolvastam ket dolog ami miatt csendesnek mondanak egy sisakot.
Az egyik az aramvonalazas,minell simabb orvenymentesebb a levego annal csendesebb,a masik a nyaknal szoros illesztes.
Emiatg olyan a schubertek klausztrofob buvarsisakszeru kialakitasa.
De hatekony egy sima bogarhalo is a ls allnal meg egy csősal.
Na szoval emberi aron konnyu extra nelkuli fullface sisakot caronbol egyedul ezt a nishua nxr-1 et talaltam,ami keprol nagyon hasonlit az RS2 re.300 euroert.Ami joval olcsobb mint a shoei 4-5-600 euros Ara.
Bar kerdes milyen minoseg.
Egy halk sisak az nem könnyű.
Egy könnyű bukó füldugóval lesz csendes, amit egyébként javasolt is. Így meg már csak a kényelem a lényeg. És igen, a füldugó csak a “káros” zajokat szűri ki, beszélgetni is lehet benne, a motort is hallod, csak azt a hülye süvítő szélzajt szűri. Ha kényelmeset választasz, egy egész napos motorozás után sokkal kevésbé fáradsz el.
Ez nekem pl árban bele is férne...csak tudnám, hogy milyen minőség...Annyit olvastam róla, hogy a Louis házi márkája.
Így van. Minden szélterelő nélküli. A sisakom, ha nagyon muszáj, kibír még egy szezont, de egy cserétől nyugodtabb lennék. Ha meg már sisakot kell vennem, miért ne legyen könnyű és csendes? (Amennyiben megfizethető)
Nekem Nakedre kell, ami elvileg a sisakok szempontjából "csendes"
Igen. Nekem fogalmam sincs. 2009-es a jelenlegi sisakom. Elfáradt már. Mást nem is próbáltam úgy igazán azóta. Mitöl zajos egy sport sisak? Miben más, mint egy nem sport sisak? Milyen akkor egy halk sisak?
hornetje van,pc41.
a nakedek a legcsendesebbek legorveny vonatkozasaban.
halk részben attól lesz valami, hogy nem a légörvényben (lásd plexi) van a sisak....

Lehet ami csendes egy Honda Goldwing-en meg egy sport motoron, az túrán pont zajos lesz...
Engedd el az x-lite-ot, van benne feleslegesen pinlock... adják hozzá.

Sport sisak soha sem lesz csendes. Ekkora mesternek mint Te ezt mondani kell ?
Erről a Nishua cuccról tud valaki valamit?
Honnan jött,ki gyártja ect?

https://www.louis.de/artikel/n...
a halk sisakban a remenyemet elvesztettem ott, hogy vettem egy schubert s2-t ami olyan passzos volt a fejemre hogy jobban nem is lehetett volna, es egyaltalan nem volt halkabb mint a 5 eves kitagult 50 ezres HJC-m. Lehet muszerrel latszodna hogy halkabb, de erezheto nem volt az tuti. Tovabb is adtam meg ujonan mert letepte a fulem mikor le vagy fel vettem.
Ez meg árban sem elviselhetetlen: https://www.fc-moto.de/Uvex-He...
Ok. Elfogadom, biztosan van olyan ami jó lenne. De nekem továbbra sincs rá szükségem. Sokkal fontosabb lenne, hogy a következő sisakom halk legyen és könnyű, mint hogy napszemüveg legyen benn, meg pincock, meg felnyithatós, meg integrált beszélgetős, stb. Én csak egy egyszerű, halk és könnyű sisakot szeretnék, ezért nézegettem a X-Lite X-803-ot. Kicsit drágább mint a kívánt keret, de ha halk és kényelmes, akkor lehetne akár ilyen is.
Srácok, muszáj mindig egymásnak akaszkodni?
Valójában 4 réteg, mert a pinlock-ot nem számoltad
Az enyém direkt szemüveg fogadására is tervezve van. Szóval azért mert egy nem passzolt hozzád, volt nem biztos hogy másik sem.
Ráadásul ez a napszemüveg már egy 16ezres sisakban is megtalálható, nem ettől lesz drága.
Egy Caberg volt, aminél a fülnél kellett egy csavaróval leengedni a napszemüveget. Valami ilyesmi: https://cache.willhaben.at/mmo...
Én nem írtam, hogy ti ne vegyetek vagy használjatok olyat. Én azt írtam, hogy én nem fogok...
Egyet próbáltam, abba nem lehetett lehajtani, beleakadt a szemüvegbe. De a fő ok, amit írtam is, hogy nem akarok három rétegen át nézni és sisak nélkül sem használok napszemüveget. Engedd már meg, hogy a jövőben is így tehessek, légyszives-légyszives...
Szemüveges vagyok...ezért nem akarok sisakban belső napszemüveget. Három rétegen keresztül nem szeretném nézni az utat...nem a napfénytöl romlik különben a látás...