Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Majd a nyáron beszélgetünk! Nekem legalább ennyi reklamálni valóm lenne , de én nem emlegetem fel félóránként a 70 évvel ezelőtt történtekért. Csak sajnos nem vagyunk egyformák. Más: Vasárnap este furcsa hangokat hallottam az udvarról, a lámpával kivilágítva két
apró szürke kerek fülű gombszemű menyétalkatú ragadozót láttam az ágon, vagyis nyestet. Hamar kesztyűt húztam a jobb kezemre , és rájuk világítva odamentem , és megsimogattam a közelebbit! aztán ahogy lekapcsoltam a lámpát, pillanatok alatt 20 méterre jártak. Utána mondta másnap délután a barátom, hogy : majd amikor a vezetéket rágja széjjel az autóban akkor nem simogatod! Úgyhogy csapdával befogom őket és majd felviszem a Badacsonyra!
Olyan szelídek voltak a mókusok a szállásunknál, hogy teljesen közel merézkedte, reggel mindig törölgetni kellett a motort az apró kis lábnyomaiktól
Sajnos sokan hajlamosak összemosni a jelen kor problémáit a több mint 70 éve történt borzalmakkal, gyűlölködve a kegyelet legkisebb jelei nélkül. Akkor ott emberek vesztették az életüket, családokat téptek szép, nőket, gyerekeket öltek az állatnál aljasabb módon, tömegével és módszeresen. Nem akarok én ebbe belefolyni, de akiknek ott -vagy bárhol- ilyen körülmények között szakadt meg az életük azok emlékét nem szabadna háborgatni. Minden kornak megvannak az áldozatai, mint ahogy a bűnösei is, akik sajnos nem minden esetben nyerik el a méltó büntetésüket.
Örülök, hogy sikerült kipihenned magatokat, még akkor is ha a vezetés néha eléggé embert próbáló! Láthattál sok érdekes és elgondolkodtató dolgot. A németországi dolog erősen túl van hangsúlyozva. A magyarok közül is legalább annyian meghaltak a háború után békeidőben elkövetett mocsokságokat nem nagyon hangsúlyozza senki , főleg azért mert nagy részük onnan szabadult és az elkövetők is azok voltak - csak éppen merő véletlenségből békeidőben, az élen Eisenberger Benjámin -alias Péter Gábor -al az élen a bolsevista hulladékok. Én is sokáig sajnáltam őket!
Üdv Neked is Józsi!
Három napos túra volt, szombaton zöld hajnalban indultunk és tegnap este jöttünk haza, Zakopane volt a szálláshelyünk. Az első nap eltelt az odaúttal, nem siettünk mert nagyon szép helyeken motoroztunk és volt sok látnivaló. Szlovákiában Rozsnyó felé vettük az irányt és átszeltük a Dobsinát is Poprád irányában. Csodálatos a táj de észnél kell lenni a visszafordítós kanyarokban. Hét motorral indultunk útnak és nekem jutott a túravezető hálátlan feladata. Tudod olyan az amikor egy kicsit diktatórikusnak kell lenni hogy lehetőleg beleférjen minden, még ha közben esetleg szidnak is egy kicsit, a végén úgyis mindenki hálás lesz mert neked köszönhetik a sok élményt, így volt ez most is. Második napon egy olyan túra zajlott ami a Zakopane-Krakkó-Auschwitz háromszöget alkotta. Krakkóban a történelmi óvárost látogattuk meg, hihetetlen forgalom volt tele egyirányú utcákkal, a motorok is és mi is szenvedtünk a hőségben araszolva. A motorokat az óváros híres északi kapujánál a Brama Floriańska mellett hagytuk, ott ahol a körbástya is van, majd sétálva jártuk be a közelebbi nevezetességeket. Ezután Auschwitz következett de útközben leszakadt ránk az ég, villámlott dörgött, mintha lőttek volna ránk, az erdős részeken rendesen fáztunk, de szerencsére a következő célponthoz érve kisütött a nap. Auschwitz-Birkenau döbbenetes élmény volt, nagyjából tudtam mire számíthatok de ott a helyszínen méginkább belém nyílalt hogy bizony van mit szégyelleni az emberiségnek...
Este visszaérve Zakopane-ba az éjszakai életet néztük meg, poén volt a vacsora, szinte csak találomra rendeltünk de igazából nem fogott mellé senki, mi nem azt kaptuk amire számítottunk Krisztivel, de nagyon finom volt és eddig olyat még nem ettünk
Harmadik napon a vásári forgatagban szédelegtünk ahol az asszonyok is kiélhették a vásárlási lázukat, majd 11 után indultunk haza majdnem ugyanazon az útvonalon ahol jöttünk, mert a Dobsinát akkor sem hagyhattuk ki.
Nagyon jól sikerült, teljesen kikapcsolt az a pár nap.
Nem óvszer az, hogy kopjon!!
Nem ül rája senki. Meg ugye amit használnak az kopik.
Ne hogy össze legyen karcolva! !
Faja lett az üléspúp, megy is matt feketén a hátsó traktushoz.
Nem tudom mi a pacifütyi van, de akkor érzem jól magamat ha ezzel a bárcás motorral megyek egy kört . Ez már lassan rosszabb lesz , mint az alkoholizmus, csak más alannyal. Motorizmusnak is hívhatnám analóg az alkeszizmusra!
Emlékszem igen ott is van. Nagyon sajnálom...
Várjuk , lessük!
Hello Balázs! Téged is lehet látni? Galéria nem lesz de valahova feltöltöm, lehet a Picasára, feltéve ha megtalálom a jelszót
várjuk a galériát :)
Szia István! Ha még emlékszel írtam egy hozzászólást a "Szarvaskő vára" című galériádhoz, na azt én komolyan is gondoltam.
Szevasz Laci! Remélem lesz képgaléria az útról.
Üdv Urak!
Szerencsésen hazaértünk két határon túlról, később majd mesélek
Esély van rá! Igaz, hogy qrva kicsi kisebb mint a rosszlánynak az erkölcsös életre de van!!
Azt kívánom nyerj!
Azt hiszem veszek a jövő héten egy lotót!
Egy pár doboz van itt is, ha segítség írd meg a címet és küldöm .
Azt a pár darab dobozt kell csak visszavinni aztán már lehet is menni megvenni a csillagrombolót, nedves motorostársak!
Na akkor csak azt a 2 millió darabot kell valahogy eljuttatni a megfelelő helyre és kész.
Így van. Annak állítólag 2ő jó magyar forint darabgya.
sörös dobozai vannak.