Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szerintem nem, az 58-62 a sebesség határon belül van , 67-nél kettyen a műszer , onnan 30 forint a fizető.
Karmegosztas lehetőséget feldobhatja a biztosító ellenem ekkora gyorshajtasnal?
2x -es gyorshajtásnál bukod a kártérítést.
Sziasztok!

Tavaly volt egy balesetem, nem adták meg nekem az elsőbbséget, de viszont 50 és táblánál a szakértő szerint 58-62 között közlekedtem, ez már akkora fokú gyorshajtás hogy bukhatom a kártérítést?
Ezt biztos, hogy vmi fogyatékos írta... valaki legyen szíves elemezze ki az 5. pontban szereplő többszörösen összetett mondatot a magyar nyelvtan szabályai szerint Az "...és ha az 1. pontban foglaltak bekövetkeznek, vagy..." kapcsolatnak semmi értelme nincs. Viszont utána az szerepel, hogy vagy felmondással, vagy rendkívüli felmondással szűnik meg. Előbbit érdekes módon nem szabályozza, az utóbbit a munkáltató részéről definiálja. Tehát pl. a közös megegyezés nem is szerepel benne, arra nem vonatkozik a visszafizetés... Óriási
Nem vagyok jogász, de szerintem elég egyértelmű a helyzet. Ha jól értem, a szerződés lényege, hogy Neked erre a képzésre kifizetik a tandíjat, cserébe Te köteles vagy bejárni az oktatásra, meg levizsgázni. És a képzés még nem ért véget, ezért lényegében az a kérdésed, hogy továbbra is kötelező-e bejárnod, és le kell-e vizsgáznod, illetve, hogy továbbra is fizetik-e tandíjadat. Így van?

Szerintem azért egyértelmű a helyzet, mert a szerződés munkáltatóról és munkavállalóról szól. Miután már nem állsz munkaviszonyban, az egész szerződés érvényét veszti, már nem vagy munkavállaló a cégnél, és ők nem a munkáltatóid. Tehát nem kötelező elvégezned a képzést, és nekik nem kötelező tovább fizetni a tandíjat. Sőt, az 5-ös pont alapján az eddig befizetett összeget is vissza kell fizetned; ez a pont foglalkozik azzal, hogy mi van, ha nem teljesül az egyes pont (márpedig itt Nálad nem teljesül). Bár hozzáteszem elég hülyén van megfogalmazva az 5-ös pont, egy valamirevaló jogász simán belekötne, ha bíróságra kerülne az ügy szerintem.

Egyébként mi az, hogy nem tudod, közös megegyezéssel mentél el, vagy ők mondtak fel? Most volt közös megegyezés vagy nem? Ha akaratod ellenére küldenek el, kifogásod van az indoklás ellen, úgy érzed, nem jogos, hátrányos megkülönböztetés ért stb., akkor ne hagyd, hogy aláírassák veled a "közös megegyezést". Ha tényleg lesz folytatása az ügynek, és akár bíróságra kerül az ügy, nagyon nem mindegy, hogy felmondtak, vagy közös megegyezéssel hagytad ott a céget!
Sziasztok. Nem motoros téma, de hirtelen nem tudok hozzáértő emberhez fordulni, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Megszűnt a munkaviszonyom, nem tudom hogy ők mondtak fel vagy közös megegyezés lesz a szerződésben. 3 hónapos szerződésem volt amit automatikusan meghosszabbítottak, viszont van egy 2 éves tanulmányi szerződésem (amit csatoltam). Arra lennék kíváncsi, hogy a 3 hónapos munkaszerződésre érvényes e a 2 éves tanulmányi szerződés vagy határozatlan idejűnek kéne lennie, a másik hogy ha ők mondanak fel nekem akkor a tanulmányi szerződés alapján le vonhatja a fennálló összeget? Köszönöm előre is a segítségeteket. Üdv: Gyula
https://kuruc.info/r/22/155851/
ezt zsótibácsi rakta még a viccesre Nálam ez nagyon sláger lett
régen így nevelték az eltévelyedett állampolgárokat
Nem is volt annyi pökhendi macskajancsi az utakon mint most
Hát tudod pohi az úgy volt, amikor bulizni jártunk (ez azért már több mint 20 éve) a warthburg, zsiguli korszakban nagy ívben szartunk rá. Volt, hogy a söfőr volt a leg mattosabb A kocsis borból bekevert boroskóla körbejárt az autóban és a söfőr sem maradt ki belőlle soha Mire a discó-hoz elértünk, már jó esélyel mataj részegek voltunk. Abban az időben az ilyen pékekből, meg asztalosból átavanzsálódott rendőrök sem voltak ám különbek Volt, hogy szolgálatban csont hótra itták magukat Soha nem volt baj belőle, meg se nagyon állítottak, bajt sem okoztunk, se magunknak se másnak Pedig ez minden péntek-szombat este így volt.
Aztán jött a nagy változás. A rendőröknek kitalálták a kötelező érettségit Na ekkor lett az, hogy aki tudott nyugdíjba is ment Akinek a nyugdíjhoz meg kellett még néhány év szolgálat azt meg úgy oldották meg, hogy beíratkozott az esti iskolába érettségizni, majd baszott bejárni és állandóan halasztgatott, míg ki nem telt a nyugdíjig Aztán így szépen elkoptak az iskolázatlan rendőrök, majd helyükbe lépett a rendőrszakközép iskolás állomány. Ezek a fiatal titánok bizonyítani akartak és bizony gyakran előkerült a szonda is. Megváltozott körülöttünk a világ Változni kellett nekünk is Előszőr, úgy volt, hogy sorsot húztunk a buli előtt, hogy ki fog vezetni Aki a rövidebbet húzta az ráfaragott, mert az már nem mert inni, annak az estéjének löttek. (emléxem milyen izgalamas pillanatok voltak a gyufaszálhúzás remegő kézzel húztunk és azon imádkoztunk csak ne mi huzzuk a rövidebbet Nagy megkönyebbülés volt annak aki nem került a volán mögé. Aztán később kerestünk jogsival rendelkező, de autót csak fényképről látott emberkéket aki azért elvitt benünnket bulizni, hogy autót vezethessen Így azt mindíg volt józan söfőrünk aki ugyan vezetni nem nagyon tudott a sok rutnjától de legalább volt jogsija és józan volt
Most már,hogy nem járunk bulizni mert családot(okat) alapítottunk szintén változott a helyzet . Általában nem nagyon iszunk, esetleg ritkán de autóba ittasan egyáltalán nem ülünk Mindenki a jogosítványával dolgozik, közvetve vagy közvetlen Szükség van rá. Nekem van egy bringám, ha véletlenül összeverődik a banda egy alapos berugásra (évi 2-3 alkalom) akkor eltekerek vele azt ha elkap a rendőr inkább kifizetem a 30 ezres csekket, mind leadjam a jogsit.
Azt viszont látom, hogy a kocsma előtt ami szemközt van a házammal autóval járnak berúgni, nap mint nap az emberek, mintha valami íratlan szabály feljogosítaná rá Őket És valamilyen szinten igazuk is van, mert én még nem láttam a környéken sem rendőrt, nem hogy szondáztatott volna valakit. Ha jó fogást akarnának pedig csinálni csak el kellene a kocsmákhoz menni esténként és mindegy melyikhez
Csak az elmúlt 5-6 évben olyan faszán felhígult az állomány, hogy 50 kg-os húszéves taknyosorrú gyerekek meg 45 kg-os lindák adják az állomány háromnegyed részét. Nos ezek arra alkalmassak csak, hogy beáljanak a mérő kamera mögé, meg a rendes állampolgárt pisztlicsáré szabálytalanságért rommá büntessék. De kocsmai balhénál bazmeg nem mernek bemenni a kocsmába (mondjuk joggal)
ennek függvényében nem is tudom melyik rendszer volt e tekintetben a jobb. szerintem nagyobb rend és fegyelem uralkodott amikor 180 centi 100 kg alatt nem igen volt rendőr Bátran adhatott fülest is ez természetes velejárója volt a fegyelmezésnek Most meg papirokat töltögetnek, meg egymást jelentgetik fel. Egy karakánabb állampolgár előtt semmiféle tekintélyük nincs símán elküldi őket a f@szba Én ezt így látom még ha a témától egy kicsit el is kanyarodtam
ez jó!!
Bátyám siheder koromban nekem is úgy tanította, ha piássan vezetek akkor ne kapcsoljak övet, mert a rendőr azért megbüntet és teljesítette aznapi kötelességét. Így jó esetben eszébe se jut szondát elővenni
Üdvözlöm! Egy magyarországi kereskedésben vásárolt nem forgalombahelyezett 125 ös robogót hogyan lehet levizsgáztatni, milyen okmányok kellenek hozzá? Válaszát köszönöm.
Azt írd az adásvételibe amit eladsz! Ha csak alváz akkor azt ha blokk akkor azt ha mindkettőt akkor azokat. De bármelyik megyei NKH-nál választ kapsz erre!
Sziasztok, egy forgalmival, rendszámmal, törzskönyvvel rendelkező váznak az eladásának mi a menete? Úgy kell adásvételit írni mintha a teljes motort adnám el alvázszám motorszám feltüntetve.. vagy pedig másképp?
Sziasztok! Egy kis segitséget kérnék! Vettem egy idomos motrot ami forgalmi szerint sárga! Viszont szeretném átfényeztetni feketére! Mi a menete,hogy a forgalmiba is át tudjam iratni? Köszönöm a segitséget
"mert ott NEM JÖHET SENKI"

Tudom, hogy "régi" téma, de mi az, hogy ott nem jöhet senki? Megkülönböztető jelzéseit használó gépjármű? Körbenézek, nem megyek, mint a vadbarom. És pont ezért nézek körbe gyalogosként az osztott pályás úton balra is jobbra is, mert bárkinek eszébe juthat bárhogyan közlekedni. Mielőtt alászedem a záróvonalnál, minimum körbenézek, hogy nincs-e rendőr
25 év alatt szerintem fújtam max 3 szondát
Az utolsót pár éve robogóval, az elsőt huszonévesen disco után hazafelé és mintha lett volna még egy ilyen fújós akció még a zsigulis korszakban is
Ja és ennyi idő alatt 2000Ft büntetést szedtem össze
Már évek óta van nálunk is ilyen akció pár havonta. Na ezzel az egyel nem fogtok meg, ittas vezetés.
Mert van akinek kevés agyat adott a sors!! És addig amíg csak saját magát öli meg rendben is lenne. Csak ez a ritkább!
Há mer az alkohol olgya a gátlásokat!
Finn módszeres ittas ellenőrzés a neve......és bár bugyutaságnak látszik, sokan fennakadnak a rostán. Nem értem az embereket, hogy mernek beülni ittasan az autóba :(
Szerintem rendőre válogatja... Volt olyan,hogy megelőztem a rendőrautót kb.60nal a városban,aztán visszaelőzött és megállított....de nem talált büntetnivalót.... Meg olyan is volt,hogy az M7-esen ment a rendőrautó 120körül és már vagy 10en követték Senki nem merte megelőzni,én meg elcsapattam mellettük 140nel és semmi sem történt... Na utána szép lassan a többiek is kimerészkedtek. Amúgy azért ment lassan a rendőr,mert telefonált
Szerk.: Hát ez pont NEM így van, szerintem.
".Tanulság:ha valakinek vaj van a fején akkor legyen kurva szabályos "

Hát ez pont így van, szerintem.
Ha látja a rendőr, hogy észrevetted és onnantól erőltetve mindenre odafigyelsz és inkább 45-el mész és index mindenhol...stb.
Akkor pont az a furcsa neki(k), hogy túlzottan odafigyelsz mindenre.


Itt Szentendrén sokszor csorognak 45 körül....és meg mellettük el 55+-al...... látják bátor vagyok, biztos nincs félni valóm!
Én is megiszom! Pálinkát is bort is! Csak az a mérték, no az nem a veder!