Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van rá bizonyítékuk, hogy annyival mentél, vagy csak kitalálták ezt a dolgot, és most ez alapján szednének be pénzt ?!
Nálam ezt nem firtatták 72-őt állapított meg a szakértő Ez az ügy folyamán soha szóba se került
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, 1 éve volt egy balesetem, igazságügyi szakértő szerint 50 helyett 58-62 vel mentem, ezt továbbították a kerületi rendőrségnek is és a mai nap kaptam egy szabálysértésit hogy fizessek be 10ezret mert gyorshajtottam, van ennek így jogi alapja?
nem vagyunk házasok
ja asszem te írtad
haragszik
valamelyik topikban írták: "aki megsértődik az nem b@szik"
Ha házasok vagytok más a helyzet! Nincs sértődés,volt egy kérdés én meg a tapasztalataim alapján leírtam rá egy választ!
Jujj es valóban, akkor kicserélik de nem jegyzik be csak kapsz egy újat. Ugye nem gondoltad komolyan ezt a fontos kiigazítást ... nem kell a sértődés.... Erre fizetni kell akkor ezt a 6e-t es semmi mást. Ennyibe került nekem is, hogy bejegyeztettem az egyik autómra üzembentartonak az asszonyt... de akkor engem biztos atb@sztak, hogy nem kellett illetéket fizetni na béke
"A forgalmi engedély illetéke 6000 forint.
Az igazolólap díja lassú jármű és a pótkocsi, valamint négykerekű segédmotoros kerékpár esetében 4800 forint.
Fő szabályként vagyoni értékű jog visszterhes szerzése esetén a jármű tulajdonjogának megszerzésére irányadó illetékmérték 25 % -át kell illetékként megfizetni.
Megfizetés módja: az eljárás megindítását megelőzően készpénz-átutalási megbízás útján vagy átutalással, illetve amennyiben a járási hivatalban vagy a kormányablakban erre lehetőség van, az eljárás megindításával egyidejűleg elektronikus fizetési és elszámolási rendszeren keresztül vagy bankkártyával vagy házipénztárba készpénzzel kell megfizetni."
Egy párat csináltam egyéb okokbol a forgalmit cserélik,nem bejegyzik!
A mire gondolt a költő itt nem játszik... a mondat eleve értelmetlen. Az biztos, hogy ez alapjan nem lenne senki aki tőlem egy fillért is be tudna hajtani...
Nincs illeték százalék ...
En átirattam az uzembentartot egyszer uilyen okból vmi minimális összeg költsége van... pár ezer Ft, a forgalmiba bejegyzés
Akkor ahogy írtam, úgy valósítható meg
anyós autóját kellene átírni a gyerekre hogy ketyegjen a bónusz, úgy is anyós fizeti a biztosítást :))
De ha frissen van vásárolva akkor ugyan arra az időpontra kell írni az üzemben tartóit és nincs + költség
Szia! Elvileg lehet,nálunk a nejem a kocsi tulajdonosa,valamint az üzemben tartója is és nincs csak motor jogsi! Kell írni egy üzemben tarói szerződést,azzal kötni egy biztositást,majd ha ez megvan akkor ocsmányiroda,ha jól tudom,akkor az átírási illeték 25%-a a fizetendő+a forgalmi csere!
üzembetartó lehet olyan személy akinek nincs jogsija arra a járműre amit üzembetart?
mi ennek a menete?
Én is úgy értelmezem, ha a munkavállaló hibájából nem teljesül a szerződés, akkor vissza kell fizetni, ha a munkáltatóéból akkor nem. Amúgy tényleg furcsán van megszövegezve, látszik, hogy nem jogász írta, de a bíróságok azért nézik a szándékot/akaratot is, amiért a szerződés keletkezett. Vagyis pl. ha ittasan megy a srác melózni és/vagy kárt csinál és ezért a munkáltató mond fel neki, az éppen olyan, mintha egy jobban jövedelmező másik munkahely miatt a munkavállaló mond fel.
Persze 3 hónaposra 2 évest írni fura, de ott a törvény, hogy x esetbeni hosszabbítás után automatikusan határozatlan időre szólóra változik (ha csak meg nem változott ez mostanában), tehát tetten érhető kis továbbgondolással a munkaadó hosszútávú szándéka a munkavállaló alkalmazásával kapcsolatban, szóval vannak itt azért buktatók a helyes értelmezést illetően.
És igen, a közös megegyezés lehetősége is hiányzik, de hát a közös megegyezésben ott a szerződéssel kapcsolatos közös megegyezés lehetősége is. :-)
Nekem volt hasonló relatíve gyorshajtásnak hívják. A lényeg az, hogy a szakértőnek azt kell megállapítania, ha te 50-el mentél volna abban az esetben is elkerülhetetlen lett volna-e a baleset. Gyakorlatilag Ő ezt vizsgálja ennek feketén-fehéren benne kell lenni a szakértői jelentésben
Nekem valami 70 akárhányat állapítottak meg anno. A rendőrség részéről fel sem merült, hogy megbüntessenek sebességtúllépés miatt
Az, hogy ilyen kis mértékben túllépted a sebességet, max egy kis összegő büntetést vonhat maga után, a károkozót semmiben sem mentesíti
De akkor remélem igazatok lesz és nem lesz belőle gond :)
Ezt az 58-62-t az igazsagugyi szakértő állapította meg
Ez nem gyorshajtás.A Km óra hibahatárán belül van.