Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

akkor most elvileg két lehetőség van mert tanúként hívtak be, vállaljam magamra majd fellebbezzek? vagy mondjam hogy nem én voltam a kocsival és nem teszek rá vallomást hogy ki volt? hogy jövök ki jobban?
Igen. Az nem objektiv......Ha kell bemásolom a paragrafust meg a mondókát amire hivatkozni kell,
Még lehet.
a másik, hogy ez át lett festve és én kb pont ott álltam meg ami épp bele esik a 40m-be. Érdemes lehet fellebezni?
Hello, a minap kaptam egy idézést hogy jelenjek meg a rendőrségen, tanúként hallgatnak meg.
Sejtem hogy mi lehet, vagy 3 hete kaptam egy cédulát hogy feljelentettek, mert tilosban parkoltam.
A büntetés megúszható ha azt mondom családtagnak volt kölcsönadva az autó, vagy ezzel már nem lehet takarózni?
Köszi a választ előre is.
Hm az jo
Köszi az infòt .
Semmi, ráírják hogy sérült, és nincs vele több gondod.
Motorszám már nem kötelező adat az únióban, típus azonos motor szabadon csereberélhető, csak nálunk ragaszkodnak hozzá.
1.Én azt csináltam, hogy beledobtam a karburátor súberdugattyújába egy megfelelő hosszra vágott csavart, hogy ne lehessen kinyitni teljesen, csak annyira ami a bejáratáshoz kell.
Ez mondjuk a saját csuklómtól védett.
2. Esetleg ne bejáratos motort akarj eladni.
3. Tegye le az előleget, akkor próbálhat.
Megvetted, egy hónapig jártál vele, ezalatt belehajthattál akár 2000 km-t , és most vissza akarod adni??! Mégis, ezt hogy gondolod?!
nézd a másik oldalról:
eladsz egy motort, visszahozzák 1-2 hónap múlva hogy szar, visszaveszed?
a rejtett hiba nem egy hengerfúrás......ha szarul rakja össze akkor nem hónapok múlva lesz a motor hibás
a motorod nem pont a legnívósabb cég terméke, gondolom a pótalkarész is hasonló minőség, főleg ha még a gyáritól bénább alkatrésszel szerelik össze
szerintem nem sok mindenki vállalna garanciát egy ilyen kaliberű motorra
Tiszteletem!
2017. 06. 24-én vásároltam egy Sym Jet 50 robogót egy magánszemélytől. Az úr azt állította, hogy szervizben lett generáloztatva, meg lett fúratva és új alkatrészek lettek beszerelve. Úgy vettem meg, hogy tudtam, hogy bejáratós, még "használati utasítást" is kaptam hozzá. 1 hónapig jártam vele, úgy hogy kíméltem a motort, de 06. 19-én út közben durrant egy nagyot. Leállítottam, megnéztem de kívülről sajnos nem láttam semmit, így újraindítottam. Kopácsolós hangja volt, így inkább hazatoltam. Több helyen érdeklődtem, hogy így látatlanban mi lehet a probléma és amikor egy hét után be akartam indítani, már nem indult. Itthon belenéztünk a motorblokkba és úgy láttuk, hogy a gyújtásnak nincs baja. A motor azóta se indul. Beszéltünk a műhellyel, ahol elvileg minden szerelve lett, de itt kiderült, hogy ők csak kifúrták és alkatrészt szereztek be, mert a magánszemély szerelte otthon össze. Így nyilván garanciát se vállalnak.
A kérdésem az lenne, hogy mit tehetnénk? Köteles-e visszavenni az eladó vagy a rejtett hibát kell-e fizetnie (ha van)?
Válaszukat előre is köszönöm: M. János
Tiszteletem!
2017. 06. 24-én vásároltam egy Sym Jet 50 robogót egy magánszemélytől. Az úr azt állította, hogy szervizben lett generáloztatva, meg lett fúratva és új alkatrészek lettek beszerelve. Úgy vettem meg, hogy tudtam, hogy bejáratós, még "használati utasítást" is kaptam hozzá. 1 hónapig jártam vele, úgy hogy kíméltem a motort, de 06. 19-én út közben durrant egy nagyot. Leállítottam, megnéztem de kívülről sajnos nem láttam semmit, így újraindítottam. Kopácsolós hangja volt, így inkább hazatoltam. Több helyen érdeklődtem, hogy így látatlanban mi lehet a probléma és amikor egy hét után be akartam indítani, már nem indult. Itthon belenéztünk a motorblokkba és úgy láttuk, hogy a gyújtásnak nincs baja. A motor azóta se indul. Beszéltünk a műhellyel, ahol elvileg minden szerelve lett, de itt kiderült, hogy ők csak kifúrták és alkatrészt szereztek be, mert a magánszemély szerelte otthon össze. Így nyilván garanciát se vállalnak.
A kérdésem az lenne, hogy mit tehetnénk? Köteles-e visszavenni az eladó vagy a rejtett hibát kell-e fizetnie (ha van)?
Válaszukat előre is köszönöm: M. János
Mi a picsát kell egy 50es robin végsebességet próbálni? Ilyen idiótának oda se adnám a motort
Pedig én eddig boldog boldogtalannak odaadtam minden gépem tesztelni ha kíváncsi volt
Az a baj hogy ők ketten fognak állítani valamit te meg egyedül, szóval ez egy 25ezres gyors tanfolyam volt hogy kerüld a hülyéket
Ha kupeckodsz a motorokkal tuti lesz még hasonló eseted....
Üdv
Nekem az lenne a problèmàm hogy (ktm 640 )
Làncom elszakadàsakor elèggè megsèrtette a motorszàmot egy ķèt szàm nem annyira latszik
Ès ilyenkor mi a teendő kpm-nèl ùjat adnak vagy..?
Köszi a vàlaszt.
Hacsak nem vetted videóra, ezt soha nem tudod bebizonyítani.. Majd azt mondja, ez eleve ilyen volt és sz@rt akartál rásózni..hagyd a fenébe, ha 25e-ből megvan, ez aprópénz, még tanulópénznek is. legközelebb talán előbb járasd be a felújított motort és úgy add el...
Schnecke
Ha nem akarsz hamar eltapsolni kb tízszer annyit egy bizonytalan kimenetelű eljárásra, mint a javítás, akkor hagyd a fenébe az egészet és tanulj az esetből.
Ha nem túl hangos nem fognak bacctatni,műszakira úgy vidd,hogy hekkeljetek rá valami "E" táblát!
Biztos,hogy Yoshimura????
Sziasztok:)Tanácsotokat kérném:Teljesen felujított(motorszerelőként dolgozok 12 éve) Piaggio NRG robogómat szerettem volna eladni,ami valóban tökéletesen működött a tegnapi napig mígnem jött egy óriási jeti a két barátjával.Ezúton bocsánatot kérek a jelzőért a magas és nagysúlyú emberektől,de egyszerűen nincs jobb szó rá.Szóval a napokban is telefonon és tegnap is többször mondtam neki,hogy a robesz bejáratós,és tekintettel legyen rá,és mert hogy 120 kg feletti ezért ha nagyon-nagyon is kíváncsi,hogy mennyire megy akkor csak egy pillanatig húzza teljesen a gázt,utána és a hazaúton max 60-nal menjen.A hazaútra és az üzletre persze nem került sor,mert ez az ostoba ahogy kiment az udvaron nyélre húzta,és úgy tett meg 6-7 km-t.Visszafele persze 20-szal jött,akkor már sejtettem hogy kinyírta a motort.A vízhőfok majdnem maxon.Ő azt mondta,hogy kifogyott a benzin:((Megmondom az őszintét köpni-nyelni nem tudtam.Azt mondta,hogy ki kellett próbálnia,hogy jó-e és,hogy sajnálja,és elmentek haza.Én 164 cm és 60 kg vagyok úgyhogy csak néztem ki a fejemből.Éjszaka olvasgattam,hogy talán polgári peres úton lehet utána menni,de nem tudom,hogy 20-25 ezres kárösszegnél egyáltalán szóba állnak-e velem.Írtam neki,hogy fizesse ki a javítást,vagy vegye meg a robogót így.Persze azt válaszolta,hogy nem mutattam neki számlákat a beépített új alkatrészekről,meg a szervíz garanciájáról???Azért is írtam ezt le,hogy tanácsot kérjek,és azért is,hogy más nehogy pórul járjon vele,mert egy hete már megcsinálta ugyanezt vkivel.A neve Kubik Béla és Komlói lakos
Sziasztok. Gsxr 600 2005 ös motoron zenel egy yoshimura trioval. A kerdesem az volna h mekkora fekete pontot ér ez a rendőröknel, mert a dob usa bol valo.
Legalább jól indul a visszatérés. Széles utat!
Na akkor jól jártam, legalábbis erre az évre. 4 év kihagyás után, visszatértem! :-)
Igen, így járt.
Én volt, hogy februárban adtam el a motorom és bizony előtte befizettem valami 20e Ft körüli adót.. Beszoptam.
Alapból az fizeti akinek jan. 1.-én a navén volt, de van egy "trükk", hogy ne így legye, ha az eladás előtt kivonja a forgalomból akkor a vevő átíráskor helyezi újra forlgalomba és akkor arányosan fizetnek, ez tgk-nál ahol nem kevés az adó bevett dolog.
Sziasztok! Ha évközben (holnap) veszek egy motort, akkor ki fizeti a teljesítmény adót? Január 1.-én más birtokolta, és lehet hogy ő már megfizette az éves adót. Ilyenkor mi történik? Ő visszakapja a fennmaradó hónapokra azt a részt, én meg csak a hátralevő hónapokra fizetem be? Vagy az egész évet ő fizette és így járt?