Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mondjuk az függőlegesen...
Már csak 100 méter...
Aztán számomra a jutubról ismerős helyek következtek Flóra telefonján lévő navigáció az utolsó remény vesztett pillanatban életre kelt
Kúrvára KÖZEL VAGYUNK MÁR!!!
dszimi vett egy turista térképet és megpróbált életet lehelni a tv- méretű valami kütyüjébe ahová egész éjszaka navigációs programokat töltött le.( persze a cél előtt szintén beadta az unalmast felkészülés ide, vagy oda )
...így hát hajnalban csökkentett létszámban megkezdtük az expedíciót az északi sark megkeresésére
Nos Dzsimivel történő esti brainmstorming-ot követően megbeszéltük, hogy hajnalban és titokban amikor még mindenki alszik ismételt csúcstámadási kisérletet hajtunk végre.
Fél éjszaka készülödtünk és szervezkedtünk éreztük, hogy a hegy nem enged bennünket csak úgy hívogatott az északi pont.
Esti bánat vacsorakészítés nagyüzemileg...
látni innen azt a Füzéri várat amit az elb@szódott idő miatt 4 nap alatt nem sikerült meglátogatni
...és egy bárgyú bamba tekintet
Kilátó nagy Milicnél
Kivégzőfal
Ez a nap itt véget ért, bánatunkba visszafelé még dszimivel beugrottunk a milici kilátóra.
Nos viszontagságos barangolásunk során(volt aki ezt a terepet a közel 20 kg gyerekével a nyakában és felesége hátán a másik 12 kg os gyerekkel teljesítette, Le a kalappal Kapucnyi és Tündi előtt )
Itt volt az ahol visszafordultunk. egy kiugró bazaltsziklához érkeztünk ami kb. 100 méterre tornyosult a Zemplémi erdő fölé. Előre függőleges szakadék, hátrafelé a határkövek irányában meredélyként vezetett az út a mélybe.
A maroknyi megmaradt seregem közben törte az utat előre. Teljes információ hiányában csak találgatni tudtunk,hogy merre lehet a legészakibb pont.
Már szinte rá akarták fogni mindenre
Nos erről a pontról lépett le a csapat kb. háromnegyede(gyengébbik negyede) pedig oly vidáman indultak neki
Közben meg jött Hitler is...
Komolyan mondom ilyen szedett-vedett csapattal még nem találkoztam
Ahogy megtaláltam az első határkövet nekik irányt kellett volna mutatni, hogy jobbra vagy balra mindenki telefonja összeszarta magát a szolgáltató váltástól, meg, hogy nem rendelkeztek külföldi szoftverrel A 7-8 telefon nem ért egy tányér pörköltet sem Legalább egy 800 ft-os turistatérkép lett volna nálunk, hogy a határkő alapján legalább a helyzetünket meg tudtuk volna határozni, hogy egyáltalán a kimerítő 5-6 km-er hegyre fel, hegyről le hová vezetett bennünket Amíg egy komplett órát tanakodtak addig én fotóztattam magam az első határkövünkel
Persze tervemet arra alapoztam, hogy mindenki rendelkezik lapos telefonján dzsípíesszel, mivel nekem csak hagyományos telefonom van így a fórumostársakra bíztam a pont elérésnek utolsó km-nek navigálását
NEM KELLETT VOLNA
Az én jól felépített precíz tervem az északi sark meghódításához

Szóval mindenkit felkészítettem arra, hogy a hely autóval megközelíthető és csak egy könyed laza sétás kilóméter választ el a vágyott ponttól
Na Tisztelt fórumostársak egy rövid élmény beszámoló a múlt hétvégéről
Aki tudja tudja aki nem az nem, a zx9 fórum 10 éve ismerős tagjai minden évben meglátogatnak egy érdekes magyarországi koordinátát (fingom sincs, honnan jött az ötlet )
tavaly előtt az ország leg keletibb pontját néztük meg, tavaly a leg nyugatibbat, idén a leg északibb pont volt a cél viszont csak kevesünknek adatott meg meg is érinteni ezt a helyet
Kiindulási pont Hollóháza bérelt nyaraló
üdv mindenkinek a segítségeteket kérném már 1 éve váltó problémával küszködöm 2 fokozatot dobálta cseréltünk egy komplett váltót egy darabig jo is volt utánna ujbol cseréltunk egy váltót ugyan eböl az okbol most a 3 sebességet dobálja a váltón semmi kopás nem volt látható villák primák kukactengely ugyszintén és nagyon csunyán kidobálja a 3 fokozatot már nem akarok váltót vásárolni hogy lehetne ezt a problémát megoldani
mi lehet a gond mit kellene cserélnem és milyen öszegbe kerülne ez a müvelet ha valaki tud valami tippet legyen kedves osza meg velem aki szembesült már ilyen problémával elöre is köszönöm
de szép motor
csak úgy mert érdekes