Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Moto.it
Sziasztok!
Segítségetek kérném abban a kérdésben, hogy valaki nem tud esetleg hasonló hirdetési portál címet az olasz piacon mint a kepesmotor.hu ?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, előre is!
Igen utána néztem motorra 6-8% a vám és 19% az áfa. Kedvezőbb valamivel csak sajna összesen annyit tudok németül, hogy: jaa, jaa
Nem a vám.
Az áfa :--))) Bocs.
Köszi az infót. Itthon 10% a vám...
Vámoltatnod kell
Németországban vámoltasd be. Ott csak 20 százalék a vám.
Gottmadingen -nek gyere át.
Van egy speditör cég a határon, ugy hivják hogy Cortesi ,azt keresd.
Én ott szoktam,bár én vitorlásokat szoktam vámoltatni ott.
Érdemes megcsinálni ott
Itt a számuk. 0049 7734 97315
D-78244 Gottmadingen Zoll str 33 a cimük.
Sziasztok. Nem tudja valaki véletlenül, hogy ha Svájcból hozok be motort dobozba azaz hozza nekem valaki akkor az unió határon kell valami papírmunkát intézni?
Sziasztok!Valaki esetleg tud segíteni olyan embert keresek aki olaszországból hoz be motorokat nem csillagászati munka bérért!Quadot szeretnék be hozatni rendszámosat mert itthon csak hulladék van!Vagy esetleg tudja-e valaki olaszba milyen kategóriába vizsgáztatják mert Németországban leginkább gyors traktor ill. motor!Köszi a segítséget!
Sziasztok!
Ha valakinek van tapasztalata,hálás lennék a segítségért.
Júliusban vásároltam egy Piaggio Beverly 300-at Ausztriában, márkakereskedésből, újonnan. Több,mint informálatlan voltam,mert az extra ÁFA fizetés szükségességvel nem voltam tisztában,így a magyarországi forgalombahelyezés a regadó és egyéb költségeken felül mintegy 300e Huf további költség merül fel. Ebből természetesen az Ausztriában megfizetett 20% ÁFA majd visszajár az osztrák államtól.
Kérdésem: ha eladnám egy osztrák magánszemélynek,majd visszavásárolnám (vagy egy családtagom megvásárolná tőle),akkor használtnak minősülne-e import szempontjából?
Természetesen semmilyen forgalmi engedéllyel nem rendelkezik,hisz még soha nem volt forgalomba helyezve......csak áll a garázsban fél éve.
Én mennék ki, Köln-be, valószínüleg 1 vagy 2(azt Nürnbergből) motorért, holnap este indulnék. Itt megtalálsz: 06-30-849-6626 vagy takacs.gergely95@gmail.com
Sziasztok! Valaki akar esetleg behozatni motort németből? Két ünnep között mennék ki.
Honosításhoz (ha jól emlékszem) kell az eredeti forgalmi engedély, szóval nem hiszem.
Sziasztok!Hátha tud valaki segíteni!
Akarok venni egy mocit kinnt,de a forgalmit biztosítás nemfizetés végett elvették!Ha adás-vételivel bemegyek az okmányirodába és honosítom kapok új forgalmit?Megoldható valahogy?
Köszi a segítséget!
Há hogy menjen elore.
eléggé fekete.......
hátsó spani ami előre megy annak meg mi értelme van??
Jól fel pókoltátok majd tavasszal meglesem!
Itt egy kép, ma délután csak a kezem fagyott le, amúgy jó idő volt motoron városban : )
Had lássuk akkor Bálint!
Sikeres volt, körbefotózták, és semmi több nem volt. Még a Leo E jeles dobot sem fotózta le külön, fékmérés sem volt, be sem indította.
Ezek nem jelentenek akadályt. Egy ideig akkor ha esetleg úgy fog alakulni, marad a német rendszám...
Köszi!
Ha nem gond a vizsgára kihordani és van állandó német lakcím akkor hagyd a fenébe.
Köszi, én is így értelmeztem.
Ekkora egy faszságot! Hisz már 3 hónapja az én tulajdonom. Elmennek a picsába. Lehet megtartom egy ideig még a német rendszámot aztán majd kitalálom hogy egyáltalán honosítom-e...
Rendben köszönöm. Akkor a gumikat is mindenképpen intézzem? Lehet az 1,6mm-sem üti már, de valahogy elcipelem gumishoz.
honosításhoz kell egy első forgalomba helyezés ami a kocsiknál 3x meredekebb mint a sima műszaki
motoroknál szerintem semmi plusz nincs
a biciklis szerintem jó lesz, sok endúrós ismerás azt teszi fel műszakira
De akkor megcsinálom ezeket ha nézik, gumi is meg van már, csak problémás rendszám nélkül elvinni a gumishoz, emelő meg nincs :)
Bringás prizmám van, E nélkül.