Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a kígyósi pecát én is azért untam meg mert sokat kellett cuccolni a stégre
keszegezni nagyon szerettem ott, nádszál+damil felszereléssel, akkoriban még alig ittam esemény nem is volt...
a dvcs parton voltak már csúnya dolgok, csak nem tudom faszán leírni őket, pedig a 2 üveg bor utáni hazamotorozás (réten keresztúl ahol 5 centis víz állt kb mindenhol) megérne egy rövidebb esszét, a vélt és a megtörtént eseményeket összehasonlítva
Én sajnos ilyenekkel nem szolgálhatok. 5 perc alatt beszórom a cuccot a csónakba vagy a kocsiba. Kimegyek. Megfogom a halat és usgyi haza. Az esetek 95%-an vissza engedem a halat. Ha nem akkor pucolom. Olyankor bánom, hogy nem engedtem vissza! Ilyet, hogy pakolok órákat, horgászom napokat aztán nincs ha, ilyet csak a Pipi csinál.
érdemes lenne írnod pár kisebb novellát
én is össze tudok hozni egy csomó idiótaságot, de a te történeteid mindig örömmel olvasom
Be voltál baszva? Ez is egy kérdés....
Én meg 20 órától nem voltam, de már itt vagyok
Várom a kérdéseket
Szeretném jelezni, hogy megfelelő idő esetén 1-3-ig nem leszek.
Ennyi.
Ahogy mondod drága barátom Én az utobbi 10 esztendőbe időnek hiánya miatt olyan helyekre jártam pecázni, ahol behordással lehet horgászni
aztán 10 év alatt beleuntam az állandó pakolászgatásba, táborépítésbe, radarozgatásba, bólyázgatásba, majd peca végén ugyanez vissza azt tuggyuk mi let a vége. egy rocsó a tiszatón Abból ugye megintcsak tugggyuk mi lett Óne hal Aztán ha nem egyedül megyek 2X annyit kell pakolni,mintha bojlizni járnék, de cserébe kb. 3-szor annyi pénzt qrok el rá, mintha évente 6-8-szor kétéjszakás bojlitúrákra járnék és nem számol ide nem várt büntetés 120 ezerért, ügyvédi tisztelet díj 40 ezerért+ ennek még a járulékos kültségei. Végül is nem basztam ki magammal nagyon
Ha sógorral megyek az pont ugyanannyi cuccot hoz magával mintha két napra bojlizni mennénk a szabadég alá Tehát akkor úgy néz ki egy peca, hogy: bepakolni a cuccot az autóba, kipakolni az autóból be a csónakba, csónakból kipakolni a kinézett parton, szigeten(mer a sógor ilyen bezártsági fóbiás vele nem lehet megülni a kajütös csónakba 2 napot ) aztán peca végén visszapakolni a csónakba, majd a kikötőbe visszapakolni a csónakból az autóba, majd hazamenni és kipakolni az autóból a kamrába
Azért szeretek inkább egyedül menni, mert akkor meg így néz ki a történet: tálca hűtött sör és pálinka a rakomány + az esti grillezni való dolgok. Kikötőbe megérkezve egy fordulóból ezeket betenni a csónakba. A csónakba a horgászfelszereléstől a kemingcuccig, ruháig minden bent van hagyva szezonba. elcsónakázni a nagy semmibe valahova, kidobni a 3 horgonyt aszt inni két napig. Visszapakolni már kevesebb cucc marad, mert a söröket kihugyozom a csonak oldalán, a megzabált kajával meg teleröttyentem a kempingbudit aszt jónapot
sok-sok éve mindig a szemközti part lett meghorgászva akkor még nem jöttek a hínár tutajok
nem tudom mit csinálnak a felső részen, de néha szoba nagyságú tutajok jönnek lefelé
A part széle bizony sokszor jó.
Bizony bizony. De majd jön a fasz Pipi és tovább erőlteti a faszságot.
Jujjj de hülye vagy.. És ott mit csinálsz, ahol kell a 100-140 méter és csak dobással tudod elérni? Hazaoldalogsz mint a szembe partos spanjaid? Vagy csak olyan tavakra mész ahol meg tudod dobni a közepét 60-70-ig?
Én már próbáltam áthugyozni de nem sikerült, pedig pár sör bent volt és még prosztata bántalmak se voltak...
Baszod a dvcs át lehet lépni ott mindegy hol a szerelék vagy éhes-e a hal Ha van benne és arra úszik beleakad a szerencsétlen a horogba
a dvcs-nél is ez a nyerő, a part törésénél a horog aztán jöhet a hal
rengeteg hínár van a túlsó partot nem könnyű meghorgászni, pedig ott jobb lenne nem ilyedezik annyira a hal, ha az innenső szélén van nagyon kussban kell lenni még a szék se nagyon nyikoroghat
Miért, az igazán nem rossz fogás!
Ja,a nagy dobás.... Cimborám részegen este dobott egy nagyot egy kis szar tónál... Aztán mikor riasztott a kapásjelző,kiderült,hogy a túloldalon a fűben egy fácán vette fel a kukoricát....
Én meg soxor próbáltam és általában bevált, ha van nád a parton éjszakára belógatok oda egy botot (20-30 cm-re a partól) rászorok egy félmarék kukoricát és ha az esti tivornyának vége, hajnalban a fütyülő kapásjelző ébreszt Persze ennek aztán vagy örülök, vagy nem Az utóbbi időkbe már inkább nem
Akkor, hogy horgászod, ha meg sem dobod
Voltam már pár helyen ahol számított a dobás hossz még maszek tavakon is
Balatonon is számít a parti pecánál, igaz ott már sokszor meg se lehet dobni azt a távot amit horgászik az ember
Minek is dobnék? Az átlag horgász pont olyan hülye mint te Azt hiszi minél messzebre dob annál nagyobb halat fog
Praxisom során többször volt olyan, hogy a túlodalt horgászó átdobálgatott az én oldalamba Mindig mondtam is az ilyen íkú bajnokoknak, hogy nyugodtan átjöhetnek ide mellém innen csak be kell pöccinteni Aztán mikor meg középről elkezdem fogdosni a nagyját elszégyelik magukat, elvörösödve összepakolnak és eloldalognak
Oda nem úsznak át. Okosított több diplomás delfinek ezek Jimmy mester.
Haggggyjad máááá magad. Életedben nem dobtál még 100 méternél nagyobbat. A túlpart meg 300 méter.
akkor meg pláne
Lehet idén oda kell majd járnom, most látom a hiradóba a szőlősi kikötőt már letarolta a jégár most egyenlőre megállt a derszi szűkületbe Ha viszont megindul onnan már csak 3 km-er a kikötő ahol a ladik alussza téli álmát
Holnap rá is csörgök józsira kimenekitik-e a kicsikét vagy othagyják a francba megdögleni
Vigyázz mert a szembepart is az övé!