Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De egyébként ha áttörlöd olajjal akkor tuti nem lesz víznyomos.
Mondjuk én folyékony vaxxal szoktam áttörölni, de csak ott ahol elérem. Ilyen eldugott hülye helyeken elfér a vízkő.
Csak vicc.
Ha koszos a blokk, akkor nem kell finnyáskodni a víznyomon.
Nem ertem. Olajat a festett hengerfejre? Es hagyjam rajta es ugy jarjak vele vagy toroljem le?

Milyen technikara gondolsz?
Permetezel rá olajat, nem fog látszani és konzerválja is
Valahol fejben kacérkodtam azzal, hogy V4 elrendezésű motort lenne jó venni. Jól dondolom, hogy itt dupla minden?

Szelephézag állítás/ellenőrzés költsége, vezérmű láncból, feszítőből, stb mindenből dupla kell (VFR800 x)?
Sziasztok,

ezt mivel lehet eltávolítani. Hiába törölgetem mosás után (korábban nem mindig tettem), de nem ér be mindenhová a ruha. Kemény a viz és nyomot hagy a fekete blokkon.
Igen mindenképpen. Nejemnek zöld hályogja van (kezdeti, tünetmentes jól is lát) ami ugye nem gyógyítható szemcseppez de nem emelhet mert felgyorsítva a folyamatot visszafordíthatatlanul teljes vakságot okozhat.
nemsokára hozzák a fát kb. 50 mázsát és Anita meg a Dóri jönnek felvágni és hasogatni és kalodába tenni, mi a faszikkal többnyire sörözünk és lebaszom őket ha épp ledobja a fűrész a láncot mondván vigyázzanak a szerszámra mert különben legközelebb kézzel fűrészelhetnek ha elbasszák.
Emelnéd Te a malteros vödröt is ha épp felénk járnál pároddal együtt.
Most azt hiszed viccelek.....pedig aki ismer minket az pont tudja, hogy nem.
Már alapból nagyon komoly a családod emelem kalapom előttük.
Miért ne? Nálam a lányok keverik a betont, ásnak, fúrnak-faragnak és minden nehéz kerti munkát csak ők csinálnak (olyankor nekem fáj a derekam) és persze szerelni is segítenek főleg a nagyobb darabokat ők emelik (nehogy lesántuljak) a Dóri pl. egy nem fordított telót simán szétszed és összerak és még pár műveletet is el bír végezni, csak az asszonyt nem bírtam rávenni a szerelésre viszont a tetőre ő megy fel ha kell.
Az tényleg hosszú de ha 120 Nm-el volt meghúzva, akkor az könnyedén lejön. Átfordított váltóval.
szerintem se kellett volna, de nem voltam otthon
aztán avval tekerte ki mert jó hosszú volt a szára
csak nem fordította át teljesen a váltót és vége is lett a műszernek
Azzal szerintem nem cserélünk kereket max a végén nyomatékra lehúzzuk. Meg mér a nejed cserélt kereket?
nekem a nagyot elrontotta az asszony avval cserélt kereket aztán nem volt átfordítva rendesen az irányváltó
kicsi meg sosem volt
Ilyenem is van
Meg nagy is
Minél nagyobb a nyomatékkulcs méréshatára , annál pontatlanabb a szélső értékeinél ! Ill. minél szűkebb a méréstartománya ,, annál pontosabb a kulcs ! Háztájiba ezért készül ilyen széles tartománnyal , hogy ne kelljen több kulcsot beszerezni ! Az hogy mennyire akarsz precíz lenni a te pénztárcádtól függ ! Próbáld meghatározni , hogy neked mettől meddig legyen a tartomány , és ennek megfelelően a legszűkebb méréshatárral rendelkezőt vedd meg , így tudsz aránylag pontos értékeket tartani ! Pl. egy 20-100 as optimális esetben jó lehet , de a gyertya alatta lesz , a keréktengely pl. meg felette ! Ezért aki precíz akar lenni , mindenképp több nyomatékkulccsal rendelkezik ! De ez a széles keresztmetszetű is több a semminél és jó dolog ez ha már valaki veszi a fáradságot , és legalább ilyet használ ! Akinek komolyabb van az a rendszeres bemérésre is figyelmet fordít de ez nem a háztájira vonatkozik , otthon lehet használni ezeket a vasakat is , vagy pl. ilyet : https://www.szerszamkell.hu/ex...
Valami ilyesmi kis aranyos szerszámot
https://www.epextech.hu/webaru...
Ha nekem nem lenne a csuklómba beépített akkor biztosan vennék én is
Pont ugyanúgy néznek ki dobozra is a Lidl,Aldi kulcsait 5-7000 ért.Ha nem surgos várd meg míg lesz akcióban.
Köszönöm a tanácsokat. Megfontolom, hogy veszek mellé egy kisebb tartománnyal rendelkezőt is.
Igazad van, kell mellé egy másik: ez a nagy mérete, brutális súlya, a kicsi tartományban meglévő pontatlansága miatt csak nagyobb csavarokra való. (Nekem is ilyesmi van, kell mellé vegyek egy kicsit is).
Tehát vennék mellé egy 30-ig jó kulcsot is.
Túl univerzálisnak találom, nekem gyanús a 10-200-ig tartomány, nem merném a 30 alattiakat ezzel lehúzni bár ki tudja, lehet, hogy jó ott is.