Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sima vízszerelős, butángázos páka. De hengerfejhez lehet már kevés lenne, oda lehet már egyel nagyobb teljesítmény kéne.
Erre amúgy nem jó a helicoil. vagy annyira szétcseszték?
ja az eszköz, egy 5-6 ezres gáz forrasztó, de az ilyen nagyokat ráteszem a gázrezsóra mert az életben nem melegíti át
kellene venni egy pb palackra szerelhetőt az jobban tolja az energiát
ide szerintem a menetjavító készlet szerintem jobb lenne, ha nincs barom módra oválra szétfurkálva akkor a menetjavító nagyon tuti
épp tegnap csináltam egyet mert mindenki 2117nm-re húzza az aluba a csavarokat
Kösz, kipróbálom. Néha jól jönne az aluforrasztás.
Köszönöm a vàlaszokat.
Nem vagyok jartas ezen a területen, kicsit felvillanyozott a technologia. A hengerfejbe be szoktak szakitani a leömlö csavarjait. Ez nem is lenne gond , ha utana nem barmolnak szet. A lenyeg hogy itt akarom kiprobalni. A 400 C fok talan elég lenne. Esetleg tennek bele meneterösitöt is... hogy megmentsem a hengerfejet. Nyilvan lenne még egyéb dolog is, de most ez lebeg elöttem.
Te milyen eszközzel melegited pontosan?
forrasztási hőmérséklet, 300-ast könnyebb kezelni, de valahova túl alacsony az olvadási hőmérséklete
Szilárdságban nem tudom van a különbség, soha nem vizzgáltam ilyen szempontból.
Folyasztószeres kényelmesebb.
Nélkülihez kicsit jobban kell tudni forrasztani.
Bármelyik jobb barkácsboltban van.
Szögker és társaira gondolok.
Azt nézem hogy közvetlenül már nem is lehet rendelni, de itt fel vannak sorolva a viszonteladók, meg minden adat a cuccról.
Az első próbálkozásuk elég béna volt, de kellő szopás árán azért működött. Mostani viszont olyan szépen befutja a letisztított alut mintha csak rezet forrasztanák.
http://alu-forr.hu/hu/
A vadi új nyereg még egyszerűbb, csak rohadt drága
Egy menet miatt nem dobnám ki.
Ez lényegében cink ötvözet.
Gondolom raktak bele kis rezet, alut oldott állapotban, meg megfelelő folyasztószert.
Ennek megfelelően olyan szilárdságot várj el tőle, mint egy cinköntvénytől.
A nagynyomású hidraulikák általában acélblokkokból vannak kimunkálva.
Féknél ha eltört a nyereg sem erre bíznám, de a légtelenítő csavar csak egy szimpla menet.
olvasd el a honlapjukon
de a 300as inkább ali keverékekhez spiáter meg hasonló
mondjuk a spiáterral szkeptikus vagyok mert az egy ratyi anyag de ha sikerül vele pótolni akkor sok szar karburátort meg lehet javítani vele
pl az úszó tartó tengely amiben van azok a lábak szeretnek eltörni és eddig a lézer hegesztésen kívül nem tudok más tartós módszert a javításra
Mihez jo a 300-as és mihez a 400-as?
Sosem volt folyasztó szer de ki akarom próbálni
Egy rozsda mentes kefe kell hozzá még egy jó gázégő
És mindenképp téli palack kell az égőbe mert a sima lefagy és alig ég
A téli hópihék vannak
Ha nagyobb vastagabb dolgot csinálok én felteszem a gázrezsóra melegedni előtte
A folyasztoszeres, vagy a sima a jó?
Köszönöm az eddigi valaszaid.
a hts az ebayról volt, de innen magyarországról van
rendeltünk sokat és szét lett osztva többfelé
most ezt a boltot néztem hogy itt van ha járok pesten akkor veszek: https://www.szerszamok-webaruh...
de egy csomó helyen árulják
50-50db kb 20 ezer és nem lesz alu gond 10 évig
Hol szerzed be?
nekem még a régi hts2000 van ami az aluforr400
lassan kell rendelni mert alig van pár szál, most a 300ast is akarok venni hűtőkre meg ilyesmi finom dolgokhoz
Te melyiket szoktad venni?
Az ebay- en van sokfele..., föleg kinai forrasbol.
nincs példa, de a forrasz anyag minden tulajdonsága jobb mint az alumíniumnak szóval biztos nem lesz rosszabb
de tuti nem fogja ajánlani senki sem, ahogy a menetjavítót sem
Peldat tudnal hozni arra, hogy nagynyomasu hiraulika rendszerek javitasara is ajanlott az alkalmazasuk?
türelem kell hozzá, elsőre nem feltétlen sikerül, de ami nem fényesen tiszta oda úgysem tapad szóval ha lefolyik akkor sincs olyan nagy baj
javítottam már repedt deklit is még a festék se égett le róla, az utód pálcából van olyan ami 300 fokon olvad és van ami 400 fokon
Szerintem a bontott nyereg egyszerűbb.
Asszem 20 ért vettem egy párat a lom hondához.
Mondjuk az se vót egy nagy szám de 4-ből össze tudtam válogatni egy naggyából használható szettet.
Még nem próbáltam ilyet, de valószínűleg jól meg lehetne csinálni ezzel.
https://www.ebay.de/itm/131-x-...

https://www.ebay.de/itm/Neu-Ge...

Ezek kinai kereskedok levertek az arakat rendesen...:-)

Szerszammuhelybe nem vennek ilyet, de otthon bohockodni...

Reszemrol vennek egy bontott nyerget, ha nincs szerszamom. Szerintem egy fel napot el lehet tolteni azzal, hogy eljusson egy muhelybe, aztan nem biztos hogy egybol elore veszik a szarát, minden mást félredobva...aztan ha nem a legügyesebbre bizzak, az eredmeny is ketseges lehet. Tul nagy a szórás már a " szakemberek közöt" ... Meg szerintem 1 oranyi rezsióra dijat biztos kiszamlaznak...