Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pedig ezzen egyértelműen látszik ! A lánc amúgy did tehát még csak nem is valami olcsóság.
A sárga kupakos Brigó az guriga taknyot sem ér. Sem erre, sem bármi másra. Pár éve a Tecsóban fillérekért akciózták, én marha vettem 3 db literes flaskát, ebből 2,8 liter még meg van....
Sárga kupakos brigó a gyengébbik max 10-15 percet dolgozik ak émia aztán leöblít slaggal kis nyomáson ronggyal áttöröl azt kész.
nekem hónapok alatt tized ennyit sem dagadt be
Szóval a benzinbe nem érzi jól magát !
nem áztatni kell, csak lekefélni vagy ronggyal letörölni
amúgy ha a benzin ki tudja mosni a zsírt a csapoktól( nem 1000bar mosásról beszélek) akkor az a lánc már egy rakat fos
még ha van is egy kis hézag a gyűrű mellett nem tud belemenni a benzin olyan mélyre
Ha a benzin bemegy és kimossa akkor bár mi gázolaj petróleum stb .. Mindig benzines ronggyal törlöm a felnit és a láncot is 50000km óta nincs gond !
A benzin a felület mentén be fog szivárogni az O-gyűrűk alá, és kimossa a kenőanyagot.
Akkor egy szó mint száz nyugodtan lehet tisztítani benzinnel is !
én már megtettem évekkel ezelőtt
did, rk és regina o gyűrűket áztattam benzinbe hetekig hónapokig
egy szinte mérhetetlenül minimálisat megdagadtak de nem egy pár órai áztatás után
Gázolaj vagy petróleum, tökmindegy, szinte tökugyanaz a kőolaj frakció. Gázolaj felébe(se) kerül. Ezért az utóbbi. Amíg spréztem, gázolajat használtam. Az O-gyűrűk olajállóak, tehát vélhetőleg a benzin sem károsítja. Viszont a benzin ellen szól, hogy a gőze felszaporodva robbanásveszélyes. Én azt ezért inkább nem javaslom.
Mem lesz semmi baja :)
Nos én úgy látom az O gyűrű az viton anyag lehet szóval nem árt neki a benzin . De teszem bele benzinbe mert kíváncsi vagyok mit tesz vele az a tutti!
Benzinnel ne. Gázolaj igen - nem száritja, oldja a gumit és kenést biztosit.
Köszi szépen
Nem, mert károsítja a mai, O-gyűrűs, X-gyűrűs láncok gumigyűrűit. Tessék petróleumot venni: festékboltban 700-900 forint körül van egy literes flaska, ami legalább 5-10 alkalomra elég.
Sziasztok.
Lehet amatőr kérdés,de benzinnel lehet illetve szabad tisztítani a láncot,a felnire rárakódott láncsprayt? Köszi előre is
Én lehet élek a lehetőséggel,ha szabad.
Motul dolog, tagnao vettem egy 4l-es 7100 10W-30-ast és az olaj színe piros ahogy kell, jó rég vettem 7100-et, de pár éve ugyanolyan színűeket láttam mint az 5100 és jé ma még mindig piros a 7100 tehát ha sikerül nem pirosat venni valahol akkor azért elkezdenék gyanakodni.
Van egy bontatlan Eni i-Ride Moto 10W-40 (1 L) Motorkerékpár olaj (EIRIDEMOTO10W401) a polcomon. Felesleges, lehet vinni Fehérvárról.
Nem érveltem, jeleztem.
Aha, ezzel csak az a gond, hogy most is te szóltál itt hozzám...Tehát az érvelésed itt meg is bukik.
Nem, mert nem követlek
Bármilyen felfoghatatlan számodra, több dolog is érdekel, veled ellentétben.
Megint követsz és valótlant állítsz! Nem érzed ezt kellemetlennek?