Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na ma szetszedtem es ventilator mukodik.
Leszedtem a hutot es atmostam az egesz rendszert vizzel. Most kene teszteljem a termosztatot, de nincs elem ameromuszerben ugyhogy kesobb tesztelem.
Nezem h szinte 40 font egy uj termosztat :)
Szia Vidom.

Ma vagy holnap tesztelem a ventilatort, mert meg egyszer hallottam bekapcsolni eddig ugyhogy en arra tippelek. Direktbe kotom es kiderul. Amugy a slag is meg szokott kemenyedni. Piros lampanal meg meg nezem es elegge bekemenyedik a slag. Na de ventilator teszteles utan meg irok :)
Amugy koszi
Van.

Nem olyan bonyolult, de h a nincsennek szerszámaid, alap ismeretek akkor ne fogj hozzá.

Amit néznék:
- ventilátor megy, ha direktben kap áramot?
- ha igen, akkor vezeték vagy hő gomba
- ha üresben melegíted akkor beindul a ventilátor? Ha nem akkor közben nyomja ki a vizet/vagy kemény a cső?

Két felé kell bontani a problémát:
- kijelzés (nem annyira fontos, ha minden jól működik). Kontaktokat kell ellenőrizni a vezetékeknél, max érzékelő csere
- hűtés: a vízkinyomás, a kemény cső és a nagy mértékben ingadozó hőmérséklet termosztát hibára utal. Szorul, ezért lassan nyit (ha nyit) és lassan zár vissza (emiatt hűl túl a motor).
- ha kinyomja a vizet akkor a sapkával is gond lehet (eltömődött a szellőző furat, vagy szorul benne a rugó.

Vedd le a sapkát és járasd üresen. Hol nyomja ki a vizet? Látszik a nyilásban ha bemelegedett a keringó viz?
Az előremenő vezeték (termosztát mögött) melegszik? Kemény?
Ok. Lehet az lesz belole.
Több gond is lehet. A sapka is tönkremehet, hogy nem enged vissza folyadékot. A hőmérő szenzor is lehet rossz, a ventilátor hőkapcsoló is lehet rossz. Mindegyik olyan alkatrész ami egy idő után elfárad. A vezetékekkel is lehet gond. Ha nem tudod kimérni ezeket az alkatrészeket akkor vidd el szerelőhöz.
El felejtettem, 2002-es model.
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.

Tavaly vettem egy DL 1000-et és most kezdtem 1-2 honapja hasznalni. Le volt rakva kb 8-10 honapot.
Neha a vizet nyomja vissza es utana kell toltsem. Ezt akkor szokta ha sokat vagyok dugoban vagy lassu forgalomban.
A hôfok jelzô sose megy a 3 vonalkánal fennebb, ha jol tudom 5 a max. Ha legalabb 70-80-al megyek akkor meg 1 re is visszamegy.
Szerintetek mi lehet a gond? A pompa? Vagy esetleg a ventilator?

Ma pl a pompatol vezeto cso a huto fele megkemenyedett(meleg motorbal) mikor feltoltottem vuzzel majd teljesen ures lett egy kor utan viszont a tartalyban a vizszint okes volt.
Meg azt szoktam megfigyelni, hogy dugoban a tartalyba nyomja vissza a vizet max fole joval sot ki is csordul neha.

Valami otlet?

Elore is koszi es bocsi az ekezet miatt :)
Sziasztok.
Eladó szeretett 25 KW-os motorom.

https://new.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/er-6f/kawasaki_er-6f_25kw_35kw-11460039
Ha még megvan én vevő vagyok rá. Udvari ferenc 30 6581330
Sziasztok!
DL650-re szeretnék túraplexit venni mert a magasságom 190cm miatt a gyárinál 110-es tempóval durván rázza a felymet a szél. Ki mit használ?
Tisztelt Fórumozók!

Aki esetleg bont motorokat!
4db irányjelzőt keresnék, fehér búrás előnyben, de nyilván nem minden áron! :)
Előre is köszönöm!

Üdv! Romesz
Ha jól látom ez az új DL-é. Gondolom méretben olyan, mint a régi, csak a dizájn más. Nézz szét a vaterán, ott 17-ér is láttam.
Alinál soknál ott a méretezés is, bár élőben kéne odapróbálni.
24e pénz egész pontosan, de az ali kínálatával az a baj, hogy nem tudom jó-e méretben. A gyárit már többen föltették, nekem a fejidom miatt nem mindegy, kevesebb hely van, mint a bandin, a gyári pedig pont illeszkedik a száleihez:
Meg kell nézni, hátha tetszetős... A gyári huszonezer, Alinál sok féle van
Thx, csak ilyet találtam én is, a gyári jobban tetszik ;)
Az Ali-n még nem néztem, akkor ráfekszek arra is...
http://www.kepesmotor.hu/motor...

Ez nem gyári DL, de akár jó is lehet, útba esik, hogy megnézd... Ali árul ilyet gombokért.
Dl kézvédő szettet keresek, ha valakinek van eladó, privátban írjon rám pls! Köszi! :R
DL 1000 V-strom plexi eladó!
20/223-1420
Dl1000 középsztender eladó alkatrészeivel! 33000 Ft
20/2614429
kgdrzs@hotmail.com

Led ködlámpa párban.

Új!

Irányár: 18000-
Szia 28e Ft az 650 re! Minden alkatrészt adok a felszereléshez.
Keress telón mert nem igen figyelem a fórumot. 20/2614429
Sziasztok!

Van egy eladó középtámaszom 650-re (2007).
http://www.kepesmotor.hu/motor...
Az hogy néz ki?Kép tudsz róla küldeni?
Nekem van Új 2db ledes, angel eyes ködlámpám, bukócsőre szerelhető.

0630/3337821
Hello,

Keresek 650-es motorhoz kézvédőt. Ez a cikkszáma: 57300-27830-291
Kösz,
Róbert
06-20/9369-007