Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az üzemanyag a tankban nincs a légszűrőház fölött?
Ha a tank a légszűrőház fölött van, akkor abból a motorból már úgy is palacsinta lett.
Általános.....a tank feljebb van mint a légszűrőház.
értem...
de hogy folyik fel a benzin a karbiból a légszűröbe? milyen fizika ez?
http://www.rider13.hu/termek/s... Kiválasztod alul szépen a bandit-ot és örülsz.
Akkor nem értem mi a kérdés még...
Jaja, nekem volt ilyen tűszelepes hibám és be is köpte állandóan az egyik hengert és pár km után már csak az egyik ment.
Benzincsap ÉS tűszelep. Leírtam neki az index GS500 topikban már elég részletesen.
Persze, alapból az amelyiknél már vákuumos, de attól még ugye a tűszelepnek zárnia kéne ahogy írod is. Ha nem zár a tűszelep akkor sem fog amikor a csap nyílik és menet közben is túlfolyik a karbi.
De a benzincsap lehet a ludas, nem??? Mert elvileg a benya álló motornál csak PRI állásban folyhat bele a karbiba... Egyéb állásnál csak járó motor esetében kap benzint. Persze ettől még átengedhet a tűszelep, mint másodlagos hiba. Én a benzincsappal kezdeném a vizsgálatot.
Tud, ha átereszt a tűszelep és a hengerben épp záráson van a szívószelep akkor mivel a tank magasabban van megtelik a légszűrőház, ha a szívó nyitva van akkor a karter telik meg, találkoztam nem egyszer mindkét verzióval.
Itt lakom a közelükben....Tavaly ősszel láttam náluk egyet....háát az ellenségeimnek sem....
Inkább gyűjtögess még..és ne hamarkodd el a választást. Viszkető seggel nehéz jót vásárolni!
Szerintem ha visszaolvasol a fórumban...a kérdéseidre minimum százszor leírták már a válaszokat.
Amúgy a google nem harap.....Barátkozz vele
Köszönöm a segítséget! Hál isten a benzin nem érte el a fontosabb részeket:)
Szia.
Valószínűleg nem zárt el az úszó a karbiban. Mondjuk ettől még a karbi túlfolyóján kellett vólna kijönnie. Hacsak ezt valaki le nem zárta valamivel.
Mert ha ez történt feltőltődik az egész, és ha a szelepek zárva vannak tellik a légszűrő ház is.
Viszont mielőtt beindítod mindenképp nézd meg a blokkot hogy azt nem töltötte e fel.
Én találkoztam olyannal hogy kicsit hosszabb állás után egy 125ccm -es motorból 4.5liter olaj-és benzin keveréket engedtem le az olaj leeresztőn.
hogy tud folyni karbibol a légszűrőbe? emlékeim szerint a légszűrő magasabban van...
Sziasztok!
 
Régóta olvasom már a fórumot, és úgy érzem eljött az ideje, hogy én is ideírjak:)
 
Pár hónapja én is büszke tulajdonosa lettem egy gyönyörű gs 500nak.
igaz még nem volt alkalmam használni csak 1x :D (még a jogsit befejezem)
 
Mostanában vettem elő hogy lecseréljem rajta az olajat meg lekezeljem a láncot, és sajnos azt láttam hogy valami nagy baj van, ugyanis elfolyt belőle a benzin...
alaposabban megnéztem, és kiderült hogy a karbitól a légszűrőbe folyik onnan meg egy kis csövön a motor alá... Sajnos hiába imádom a motorokat a szerelésükhöz nem értek..
a benzincsapot bármelyik állásba rakom ugyanúgy megy a karbiba és onnan a légszűrőbe a cucc..:
 
kérdésem: hátha valaki már találkozott hasonló esettel, és tudná a megoldást a problémára.. nagyon örülnék neki:) meg lehet e otthon szerelni? vagy csak szerelő?
jövőhéten tüzetesebben megnézem azta a benzincsapot.. remélem nincs nagyobb baja
 
Más kérdés: Ki milyen olajat használ a gépébe?:))) és milyen láncspray használtok?
 
Nagyon megköszönném a segítség bármilyen formáját :D

és csatolok képet is róla:)
Ezt Mree-nek írtam
Nekem ne mondd, minden sportmotoron úgy érzem magam mint valami pitbike-on
Nem hirdetés :'D A leírás miatt linkeltem.
langaléta!!!
Nem nyitottam meg a hirdetést, de az alapján amit leírtál, én inkább keresnék egyet ami közelebb van és magánszemély árulja.
Üdv!

Rmcmotorral van valakinek tapasztalata? Mennyire megbízhatóak? Hahu-n néztem a hirdetésüket egy olcsóbb gs500-ról, de nem túl jó minőségűek sajna a képek, főleg amennyit telefonról látok. A gumi szerintem cserés, hiányzik a jobbos tükör, plusz gyanús, hogy csak az egyik oldalról van fotózva.. Sajnos 380km-re van tőlem ezért nem tudok elugrani megnézni :( :)

https://www.hasznaltauto.hu/motor/suzuki/suzuki_gs_500_e-10819113
Nincs mérete.

http://www.shox.hu/forcefield-...

Én 192cm vagyok. Rám teljesen jó.
Méret?