Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sasolom.
Ment privát.
Reggelizni mentem. Ha nem jövök meg 12:30-ra, akkor ebédelni is.
Akkor hosszú élet elé nézünk?
Aki a hasát nem szereti az nem is akar élni
Sztori a Lidl-ben, minden márciusban vannak tök jó horgász cuccok, Crivit márkájú, bot-orsó-zsinór, minden, árához képest korrekt minőség. Nézegetem milyen zsinórt is vegyek, már pecáztam velük, jól szolgáltak, erre mellém érkezik egy nagyon úri kinézetű fiatalember, kézbe veszi a cuccot, ennyit mond:
"micsoda ez, Cir...cirvit vagy mi? Jó nagy szar."
Majd hetykén vissza dobja az áru pultra.
Gondoltam is mosolyogva magamban, hülye gyerek, ezzel az olcsó szarral akkora halakat fogok vadvízen, amiről te csak álmodsz a csillogó méregdrága cuccoddal.

Úgyhogy igazatok van, ez lett a horgászat, villogás, felvágás, jaszkarizás.
Áprilisban is megfagyunk este, előbb nem szoktam a pecát elkezdeni!
Ha úgy vesszük akkor azért a motoros szezon se most kezdődik februárban (de őrüljünk, hogy gyakori a 13-15 fok) és most ne beszéljünk a megszálotakról!!! akik télen nyáron motorral mennek mindenhová, a 4kerék még mindig komfortosabb ez tagadhatatlan!!!!
Semmilyen hobbi nem olcsó.
De ezért dolgozunk, hajtunk.
Én pl enni is imádok. Az is sokba van.
Nem is gondoltam,csak ezt az olcsó dolgot nem tudtam nem leütni
Nekem van mindenféle cucc,a huszonév alatt jócskán összejött,csak időm nincs kimenni
A vadabb folyókon, Rába, Dráva, Ipoly, de még a Dunán és Tiszán is lehet még vadregényes helyeket találni. A Balaton is vadvíz a nyaralási szezonon kívül. Fogom a botot meg a kutyust és ballagunk le pecázni éjszakára.
Vidrával is rendszeresen találkozok, egy-egy halfejet dobálok nekik, megvan még a varázsa a nagy tónak.
Elég mesze van az még. :/
Akkor miből lennének a milliárdok?
Túl, egyszerű, és szép lenne.
Peca mint olcsó "hobbi"
Kártya kiváltás 2200, országos engedély 6700
Egy jó orsó, bot stb stb és még víz közelbe se voltunk
A pecát én csak áprilisban kezdem, rögtön egy 3napos nomád balaton-al
Az lenne a jó ha lehetné még igazi vad vizeken pecázni. Nem egy egész kisbusznyi felszereléssel, hanem csak úgy magadban kiballagsz egy bottal a válladon, esetleg egy kisszék, csali, egy pótszerelés és kész.
meg hát... khm ki hát
Én kölyökként, piciben kezdtem, filléres botocska, nagy élmény. Igen, az felnőtt vizsga és állami engedély 7500, egy balatoni területi engedély 30 ezer, plusz a felszerelés.
Bár én az 5000 forintos bottal és 5000 forintos orsóval, Lidl-s monofil zsinórral is szeretek horgászni, nem villogni járok a partra.
Azt ki lehet fogni bot nélkül is.
Az aranyhalat meg se említjük....
Ez olyan mint az 5millás motor.
Csilli-villi, azért hogy legyen, de minek?
Gyémántgolyó, de minek?
Örök dilemma.
"az olcsó hobbi"
Vizsga most nem tom mennyi,engedély valami 8-9 ezer,területi jegyet nem tudok 25 alatt,napijegy 3-5 ezer.
Botok,orsók,damilok,horgok,úszók,woblerek,villantók, etetőkosarak,szabadonválasztott stb. 35000- től a csillagos égig, etetőanyag,bojli,girnyó,nadály,tintahalgerinc , szintén sok ezer(persze lehet szárazkenyérrel is).
Szabadnap (vagy hétvége),kijutás,valamit ennél is,esetleg kellene egy csanak, meg mittudom én.
Szóval ócsónak tényleg ócsó.......................csak qrva drága
Ott leszek én is.
Az kéne még csak. Ott is megy a kinek milyen karbon botja van meg 20 csapágyas orsója titánba oltott gyémánt golyóval, meg ki az igazi horgász.
Aztán kimennek és nézik ahogy lóg a spárga a vízbe.
Egyszer próbáltam csak felidegesített, nem az én sportom
Én úgy csinálom, hogy fogok halat, lehetőleg nagyot és akkor izgalmas.