Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudok mit mondani arra aki soha sem iszik alkoholt. Szerintem az nem normális, mint ahogy a vegánok meg a cukormentesek meg a mindenmentesek sem normálisak. Megvan a mérték. Én szeretem a jó sört, meg is iszok havonta 1 max kettőt, nyáron ha motorozunk valamerre akkor estenként a többet is mert jól esik a társasággal. Akkor én most mi vagyok?! Meg merek inni nehány sört akkor máris nem vagyok normális?
De csak szerinted.
Tudod, amikor ma egy olyan világ van, hogy akárhány új helyre kerültem, munkahely, baráti társaság, bárki, és kerek szemekkel csodálkoznak rám, hogy te tényleg soha nem iszol alkoholt?, akkor mindig bizonyítva látom, hogy nekem van igazam.
Ha a pozitív változásokat (vagy amit annak ítélsz, mert azt is lehet többféle módon nézni) elfogadod, vagy mérlegre teszed, annak eredményét kell nézni. Szerintem most a rossz felé billen.
Már megint a két szélsőség. A kettő között van egymillió, aki azért megfelel a célra.
De az is jelen van ám, hogy a társadalomra káros és felesleges egyedeket agyonbaszdossák.
És nincs belterjes sokasodás, mert az egész társadalmat szétzilálja.
Neked az élet a problémád.
én pl inkább dugnék egy feszes kis seggű műanyagkannás miss picsát, mint valami trampli mindenhol szőrös lógómellű entitást
egyedül a szilikonos csalánszopó száj ami nem jön be
változik a világ, ami ritkán tetszik az idősebb nemzedéknek
sajnos a média által "felkínált" példaképek nem teljesen olyanok mint aminek kellene lenni a mi szemünknek
mostanában sokat forgolódok olyan helyeken ahová önszántamból sosem mennék, így ezeket a változásokat nem tartom igazán furcsának
Amúgy érdekes, hogy nem kedveljük, szidjuk a plázapicsákat mondván értéktelenek, de ha belegondolunk, kit dugnánk szívesebben? Egy bomba és csinos plázapicsát vagy egy sültkrumpli szagú szétfolyt zsémbes valamit?
Szerintem nem a társasház a lényeg. Ott legfeljebb csak több embert zavar.
Meg a hülye plázapicsák, mert az "trendi".
De amúgy szerintem is igen.
Véleményem van, pálcát törni senki felett nem nagyon szeretnék, kivéve ha valaki az én kontómra akar megbolondulni vagy hobbyzni.
És akkor máris visszakanyarodtunk a legelejére.
Kerek a történet.
:-)
Nyakunkon a globális felmelegedés!
Ezeket a minden védőket sosem értettem
Az erőszak mindig jelen volt amióta többsejtű lények léteznek
És pont a fejlődésük alapjait veszik semmibe
Ez jobb mint az arthur tussik.

http://youtu.be/6pM2WThOk7Q
Egyetértek.
A folyamatos láncon tartás már meg van tiltva, szerintem az élettér és körülmények is meg vannak határozva, csak más kérdés hogy nincs aki betartassa.
Azért itt a környékünkön 99% jól tartja a kutyáját. Egész jó kis összejáró kutyás közösség van.
Sajnos van pár olyan is aki azt csinálja amit leírtál, azokat én is rühellem, és sajnálom a kutyát.
Az sem egészséges, amikor nem kutyaként, hanem emberként kezelik a kutyát.
Hagyd, had beszéljék ki magukból, nem kell hogy értelme is legyen, akkor is jót tesz a mentális egészségének

Néhány dologban azonban van igazuk.
Lakótelepen, társasházban közepes és nagytestű kutyát tartani szerintem is állatkínzás. Egy kistestű illetve arra alkalmas fajtával nincs gond, akkor már csak a szomszédokat kergetheti az őrületbe az éles kis vinnyogó hangjával, a papírfalú lakások közt, munkaidőben egyedül hagyják és sír a gazdája után folyamatosan
Főleg az elvált és az özvegy nők...
Nekünk pont 1200nm a porta. Ráadásul 2x
Aztán a kutya az ideje 90%-ban az oldalán fekszik
A maradék 10% felében a hátán fekszik és a maradék 5% téblábol az udvaron
Ha hideg van vagy esik akkor 5% sincs
Ennyit egy lakásban tud mozogni napi 2x 20 perc sétával kiegészítve
Azt hiszem, társasházakban van valami, hogy egységnyi területen mennyi kg állat lehet. Vagy csak volt ilyen...
Nem jó ez senkinek. Sem az állatnak, sem az embernek. Az ember becsapja magát vele, azt hiszi, ő a társa. Én nem kétlem, hogy egészen különös kapcsolat is kialakulhat ember és állat között, de ezt sokan félreértelmezik.
De ez már legyen az ő bajuk.
kapásból mondanám a minimum 1200 nm-er az kb. 2 átlagos telek mérete, akinek ez nincs egybe, nem áll rendelkezésre óne kutya
aztán aki kutyát akar tartani vegyen tanyát. Ott legalább a kutya is kivállóan érzi magát és a városból is eltünne a rengeteg feleslegesen tartott házikedvenc.
őszintén szólva nagyon szigorú szabályokat támasztanák a kutyatartásról. Biztos lenne benne legkisebb méretű élettér biztosítása.