Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amazon Prime Wardrobe
Nem, de lehet...
Amazonnál azt sem. ingyen küldheted vissza..
Már írtad.
Motoros ruhát is odarendelted?
Küldtél már vissza szekrénysort?
Azt meg - ha tényleg webről rendeled - 14 napon belül visszaküldheted, és csak a postaköltséget bukod.
Arra is van megoldás. Pl az Amazonnál simán felpróbálhatsz bármit, ingyen.
Csak az emberek mereteire es kenyelemerzetere alapozott termekek.
Ruhazat,butor,de meg a szerszamok is.
Nem mindenre áll a webes rendelés tökéletessége, de az iparcikkek 95%-ára igen.
Azért a webáruházasoktól hallok történeteket a ki nem próbált termékekről.
Csak egyszerű eset.
Remélem weben veszed a következő sisakod.
Feltételes mód...nem kell komolyan venni...Lehet hogy halhatatlanná tesz. Amíg nem halsz meg, nem teljesen kizárt, hogy örökké fogsz élni...
Nekem is a 6400 volt a befutó, de aztán bejelzett az árfigyelő és nem volt mit tenni...
Egyenlőre ismerkedni fogunk (ha megjön) az alap zoommal, aztán majd meglátom. A kis Sigma 16 mm nem drága, azt biztosan szeretnék, esetleg helyette egy Samyang AF 14 mm /F2.8 (a nagylátó kell nálam a legtöbbször).
Az is lehet, hogy a 18-135-öt cserélem le, pl a Tamronnak van hozzája 17-70mm f/2.8 Di amiről ódákat zengenek.
Az biztos, hogy több mint 2-3 objektívet nem szeretnék. Nem az a cél hogy sok legyen, hanem hogy a nekem megfelelő. Pl egy évben egyszer-kétszer tökre szeretnék 70-200-at, fényerőset, de ezért pénzt adni? Még at F4 is drága, használtan is.
És eljő a Pipi által várt apokalipszis: https://index.hu/kulfold/2021/...
APS-C vázon én nagyon szeretem a képstabis Sony 10-18/F4 nagylátó zoomot. Az még nem túl drága (bár én használtan vettem pár éve, kb. féláron).
Idén nekem is tervben van a vázcsere, az öreg a6000 helyett a6400-at tervezek venni (Az a6000 meg lesz a motorozós, a jelenleg használt őskövület NEX-3N helyett). De egyelőre elbaxtam a pénzemet mindenféle kacatokra a kocsihoz - most azt pimpelgetem ezerrel.
Egyenlőre csak egy alap 18-135mm-es objektívvel. Ezt az átfogást használtam canon-on is, nekem teljesen jó alap objektívnek. Felette nem is kell nekem semmi, alá meg elöször veszek még gyors egy sigma 16mm F1,4-et, az nem drága és szuper fenyérős nagylátó, de idővel ezt lehet hogy vagy bővítem valami 12mm-es fixel, vagy lecserélem egy Tamron 11-20 F2,8-ra (most egyből még sok lenne anyagilag, használt nincs, új ára meg még 900 Euró). Amúgy a 6600-at vettem meg
Pontosan melyikre, és milyen objektívekkel?
Nem fejeztem be. Szóval egy ilyen lámparendszer, amibe neonkarikák mennek 2GX13 foglalattal. Na de ezek a csövek olyan gyorsan égnek ki, hogy mindig kell legyen itthon 3-4 ilyen cső. A legutóbbi rendelésnél felmentem az Amazonra, gyors rendeltem 4 darabot a legolcsóbból, ami még ingyenes házhoz szállítású, majd amikor megjött, kiderült hogy a brit és fizettem rá 20 Euró vámot...Esküszöm, nem volt jelen az Amazon felületen, hogy erre még vám jön...
És az online vásárlást is meg lehet szopni. Van egy nagyon szar lámparendszerünk otthon.
Azért vannak dolgok amik tesztben nem derülnek ki. Pl addig képben volt nálam a Fujifilm X-T3 nálam, amíg nem fogtam a kezemben...
Ergonómiailag teljesen képtelenség, hogy embereknek szánták...
nagyon csalódott lettem volna ha megrendelem úgy hogy nem fogom előtte a kezembe
Nem...de a nagyobbik baj, hogy az autó nem az enyém :-)
nekem gyengém az ilyen öreg Coupe :-)
A kiskereskedelmi boltokban szolgáltatást várna el az ember a többlet pénzért. Én egy kis felárat hajlandó lennék fizetni azért, hogy szakavatott ember tanacsát halljam, megfoghassam, megnézhessem az adott terméket...De az elmúlt években jó pár pofonba beleszaladtam, már messze nem a vevő számít. Azt adják el amin a legtöbbet lehet keresni, nem ami a legjobb, garanciális problémákat nem akarják orvosolni, barátságtalanok, nem segítőkészek...
Pl fényképezőgép vásárlás.
Media Markt-ban nincs semmi, plusz hozzá értő ember sem...
Bemegyek a kis fotós voltba, eladó egy fiatal srác, nem hogy nem ért hozzá, de butább mint egy teljesen laikus.
Bemegyek a régiónk legnagyobb fotós boltjába. Mondom mit szeretnék a kezembe tartani, mi érdekel. Megnézi a számítógépén, mondja hogy olyan nincs, majd otthagy...semmi hogy megrendeli, vagy van hasonló, esetleg jobb...semmi. Otthagy, aztán menj hülye gyerek.
Na ekkor felmentem egy osztrák honlapra, ami összehasonlítja egyes termékek árait és bejelöltem pár általam preferált gépet és meghúztam egy árhatárt, hogy jelezzen, ha olyan áron van, ami nekem tetszik..
És bejelzett egy olyan terméknél, amit pont azért nem akartam megvenni, mert folyamatosan túl drága volt. Mindössze kb. egy óráig esett az ára kb. 200 Eurót, gyors meg is rendeltem...
A kiskereskedő meg sem próbálta, hogy nála hagyjam ezt a pénzt....