Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Néha eszek egy kis füstölt lazacot mert imádom, bele tudnék fulladni...
Az a keszeg még a törpeharcsa
A szegény ember lazaca meg a pisztráng.
A sárga barack mag nem azt meg lehet enni
Az a szegény ember mandulája
Még csak azé. Nem szabad benne hagyni.
jaja...
A baracké is ciános
jól mondtad... az eper fán terem, a földön a szamóca... semmi közük egymáshoz...
egyszer ittam eperből ...nem földieper , hanem a másik , tudod ami magasan van ...

na az olyan szar volt , hogy ölni lehetett volna vele , pedig alapból jó az a gyümölcs...
fügét a horvátoktól hoztam .... az jó volt ...
a meggymag mérgező... még kis mennyiségben is ...barack,cseresznye stb ... általában a csonthéjasok ...
a szilváéból is csak keveset szoktak ...
meggyben ittem magos cefréből főzött pálinkát, az azért nem volt olyan jó
igaz annak a meggynek natúran szinte semmi íze nincs, de maggal nem az igazi
mostanában inkább az irsai-alatta szeszt kedvelem, olcsó és egész jó íze van
sok éve lett csinálva fügéből, hát az embert a sírás kerülgette olyan rossz zöld íze volt, pedig ha eszem a fügét( az itton termeszettet is) szeretem
igaz az is elfogyott mert nem vagyunk buzik, és az élet nem kívánságműsor
EZ ÍGY VAN ...
Sőt van ahol kb 15-20% -nyi magot benne is hagynak , s úgy főzik ki...
kicsit mandulás ízt kölcsönöz a szilva mellé ...
művészet
faternak, amíg élt, minden évben jött a saját mellé 10 mázsa szilva magozva
boooocs, a vége lemaradt... pektinázt
a szilvát nem magozzuk...a pengés keverőszár szétbassza,a mag leül az aljára és amikor felöntjük,akkor kiszedjük...
fruktóz gyümölcscukor...attól nem lesz baja
Pektin minek? Nem lekvár ez...
A lekvárt sűríti de a cefre úgy a jó ha nem túl sűrű
A cukor még olyan hogy van aki szarozza amiben van, van aki még nem
Ittam olyan pálinkát amiben 5 kiló cukor volt a 2 hektoliter hordóban aztán teljesen jó volt
Csak lett egy kis plusz alkohol " ócsóé"
Fater mindig megmosta kimagozta ami szar rész volt kivágta még a fa alja szilvának is
Azt a cefrét simán meg lehetett inni, totál jó ízű és illatú szilva bor volt
Citromsav, élesztő, pektin, fruktóz.... - mi ez a barkácsszakkör, uraim?
a körtébe ismerős egy teáskanál citromsavat tesz,vagy mit,akkor teljesen kiforr. amúgy állítólag sok marad benne. többet ad és nem megy a minőség rovására...
általános igazság, nem fajtafüggő... és nem is büdös. én egy kis élesztőt, pektint és minimális fruktózt szoktam hozzá tenni, hogy beinduljon a forrás és minél teljesebb legyen az átalakulás, de hát ez csak az én hitvallásom...
fajtáját tekintve?
vagy hogy? mert attól,hogy a barack ütődött, vagy túlérett,vagy az alma megbarnult, a szilva már fos puha már nem eszed meg,de a pálinkába hibátlan és semmi,de semmi lentebb említett büdösséghez semmi köze...