Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A statisztikákkal mindig nagyon kell vigyázni. Ki tudja mennyire releváns adatok amikkel dolgoznak.
Szerintem a hulladéktermelés kizárólag a fogyasztástól függ.Ez meg életszínvonal kérdése.
Az adatsorokban külön mérik a háztartási hulladékot, abban is sereghajtók vagyunk és nincs nagyságrendnyi lemaradásunk újrahasznosításban sem Például a német háztartásokban keletkezik 626 kg szemét évente, ebből 66% újrahasznosul...mi meg termelünk 379 kg-ot és abból 35% újrahasznosul. Hidd el nincs okunk szégyenkezni, főleg úgy hogy ez csak töredéke az ipari hulladéknak amiben meg tonnákkal vagyunk "lemaradva".
A fejlett nyugaton (finn holland, dán német) a keletkezett háztartási szemét jelentős részét elégetik....az ipari szemetet meg továbbadják Ebben a dologban hidd el nagyon kisdobosok vagyunk a "fejlett" "környezettudatos" meg mifaszom népekhez képest
Mi vagy te, szóvivő? a hiradó mindig igazat mond és kész. Jött ment tüzoltóknak nem hiszek
Nos...mondom láttam...ott voltam
Pont felette lakik egy fiatal kolléga,aki észrevette . Szólt nekünk ,a többi lakót meg elkezdte kimenteni. Mire kiértünk csak pár lakó maradt ,azokat lehoztuk légzőben. Az elhunyt az ágyában égett szénné...
A tüzet sikerült megfogni ,nem terjedt tovább. Ennyit lehet mondani...
Az mar reszletkerdes, amugy a moszkva teren mercedeseket osztogatnak.
Alatta lako
En pasit hallottam. Elvileg a felette lako tuzolto kezdte a mentest.
Ott. Öregasszony volt, rágyult a tévé.
Jaja..láttam
Jah, asszem ma hallgattam a radiot, egy ipse ha jol ertettrm benn égett, ez debrecenben volt?
“Toltam”
Ez az ,mikor reggel felkelsz és elhatározod hogy te mostantól kemény hős leszel....és jelentkezel a faluban önkéntes tűzoltónak
Réges régen kimentünk egy lakástűzhöz egy másik városba. A rádión hallottuk hogy a helyi erők elkezdték a beavatkozást. Mikor kierkeztünk láttuk hogy kintről próbálják oltani a házat. Megkérdeztük hogy mégis mi a faszért nem mennek be? Lehet van bent valaki!
Azt a választ kaptuk ,hogy a srácok nincsenek felesküdve mivel nem hivatásosok,ezért nem veszélyeztethetik az életüket
Mikor mentünk be a házba,egy “helyi” legényt elkaptam és magam előtt töltöm befelé a tűzbe...csak hogyha már tűzoltó,tudja meg mi is az. Szó szerint küzdött ellenem ,mintha meg akarnám ölni. Mikor elengedtem kiszaladt. Majdnem fegyelmit kaptam!
Na jó...nem szabályos nahhh
nem vezetni....parkolni......
Na ezért nem tudnak a nők vezetni. Elhitték hogy "az bizony 30centi"
103 centi mélyen
3 centi mélyen?
Meg a faszomat.
én meg a pöcsömmel végzem a mélyszántást
Ez szabályos!
Kevlár ötvözetből van a tömlőhíd ,ezért csak lapul ha a vonat rámegy. Így a tömlő nem sérül és a vonat sem siklik ki
Urak! Ezt mégis hogy gondolták?
mint minden ez se teljesen így van
egyrészt ki kellene vonni ebből azt amit újrahasznosítanak, nyugatabbra lényegesebben több mint náluk
másrészt meg a sok lomis cucc ami keletebbre vándorol arról semmi infó nincs
pl autógumi hegyek jönnek amiket pl az osztrák vesz meg de végül nálunk áll tonnaszám mindenhol de mivel csak a vásárlás utáni hulladékot tudják mérni osztrák lesz a hulladék
vagy akár a háztartási cuccok stbstb

usából meg sok egyéb helyről konténerszám megy afrikába elektronikai hulladék, ami persze papíron nem hulladék......
Nesztek bammeg, környezetvédelem:
https://index.hu/kulfold/2020/...
Nem is értem miért nem zárják el az Olaszok a Vezuvot, vagy a Strombolit pl??!
Szép kis cica!