Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megvan nagyban is csak gyenge a mobil netem
Jó ez a kép, csak faszom ratyi a rajfon, csak 640x480-at tud.
De az okostelómon a napi előre jelzés, órás felbontásban is pontos szokott lenni...persze Pipi nem tudhatja ezt, mert nincs okostelója
Pl itt kiszámoltam hogy kb 1 óra és ideér a vihar 45 perc a Dvcs oda vissza és kb 5 percet tévedtem
az átlag ember nem sok szart ér el azzal, hogy 2-3 órával 80%-ra megállapítja az időjárást
Eljuthatnánk már addig, hogy pontosan lehessen tudni a következő 2 napot Bár szerintem ezt mi már nem érjük meg
Amikor meg 15 napos előrejelzés van az meg egyenesen vicc
Régen volt egy ilyen poèn hogy a martens bakancs talpa 2x hajlított hogy a hátsó fogakat is elérje
nem igen nézek én már híradót
Azt meg, hogy egy órával előtte megmondják milyen lesz az idő az mondjuk a lakosság 99.999 százalékának nem kielégítő
Egész komoly gépek vannak akik kiszámolják mi várható
Rengeteg adat van bennük amiből egész jól tudnak “következtetni”
Amúgy egy egyszerű időkep radar plusz szél sebesség adatból te is tudsz következtetni 2-3 óra előre 80% pontosság körül
Hát mert te az esti híradót nézed, ahol a lejárt középtávú előrejelzést kapod meg, de én a Ferihegyi meteorológusokat ismerem, akik egy órával előre, perc pontossággal megmondják hogy lesz egy zápor Siófoktól kicsit nyugatra.
Repülésben ezek az extrém rövidtávú előrejelzések, amik kellenek, és ezek nagyon pontosak.
Te jó ég, ezek BLM-es libsik rosszabbak már mint a nácik.
Ez durván rasszizmus.
Szerintem csatlakozok én is ez European Live Matter mozgalomhoz, és veszek egy acélbetétes Martens bakancsot...a hajam már úgy is rövid.
1-2 nappal utánna esetleg ezt akartad írni Azt, meg, hogy órára pontosan te honnan jöttél? A frontokat elemezgetik merre folytatják az útjukat vagy hová forog be egy ciklon, persze feszt nem úgy történik. Simán szokott csúzni az előrejelzés egy napot Hányszor szoptam már meg az miatt amikor álló napon keresztül az jött minden médiából, hogy szombattól hidegfront érkezik széllel, nagy mennyiségű csapadékkal 15 fokos lehülléssel. Vasárnapra elhagyja a térségünket a front zavartalan napsütés kánikulai meleg várható A valóság meg az volt, hogy péntekről szombatra folytatódott a kánikulai meleg, vasárnapra meg visszintesen szakadó eső volt egész napra
Ma kíváncsiságból fe És ez rendszeres. Nem véletlenül benézték egyszer hanem mindíg ez van Az" időjós "nem véletlenszerű kifejezés Halvány fingjuk sincs csak találgatnak Bár elbaszott szabadtéri programokért még egyik sem kért elnézést Én a főiskolán anno érintőlegesen tanultam meteorológiát. Egy kulmártás az egész A kis okostelefonoddal legfeljebb azt tudod megállapítani éppen az aktuális pillanatban milyen az időjárás. De hát azt meg tapasztaljuk A radarkép, vihartérkép műholdkép a felhő mozgásokból legfeljebb következtetni lehet, hogy merre vonulnak. Persze ha egy meleg áramlat miatt meg felszál vagy elfordul stb. már nincs is benne logika

Spec mennék strandra met idén még nem volt a család. Most itt nálunk elég felhős, ránéztem mit írnak a szolgálatok De szintén kár volt
Nem ir egyik sem egyformát Még csak véletlenül sem ha nem hiszed utánajárhatsz
Az tény hogy nagy az arcuk, de ez hogy jön ahhoz hogy mennyire gyávák?
Amúgy az Oroszoknak, a Franciáknak is pont ekkora a pofájuk, vagyis minden imperialista nagyhatalom lenézi a kis országokat. Úgy jönnek ide mintha még a hátrafelé nyilazó nomádok közé jönnének, aztán van pofára esés amikor kiderül hogy jobbak a szakembereink náluk, mert nekik van pénzük, de nekünk szükség van találékonyságra, hogy talpon maradjunk.
Amúgy meg itt a Kárpát medencére valóban elég speciális meteorológiai modell szükséges, nem csodálom, hogy az amcsik beszopták a síkföldi modelljükkel
1-2 nappal előre órára pontosan megmondják mi lesz.
1980-2020
nem kötözködésből mondom de fél órával előre sem képesek előrejelezni az időjárást nem, hogy napokra hetekre
Én már nem is nézegetek előrejelzős oldalakat mert feszt nem az lesz Nem gondolnám, hogy más volt a helyzet a 90.es évek végén
Azt meg 40 éve gyűjtött tapasztalatból megmondani, hogy holnap esik e a hó Bár %-ra ki lenhet számolni 1920-2020 ig január 11 én 8 szor esett a hó
akkor 2021 január 11-én 20 5-k hogy fog esni
Érdekes dolgok ezek mintha most meg átlendültünk volna a ló túloldalára...

http://youtu.be/wEh_Tkha4Vs;feature=emb_logo
Egy egyszerű példát biztos te is megértesz, ha már a honvédelmet említed. Mikor bejöttek a IFOR kontinges keretében az amcsik, berendezkedtek többek között Taszár laktanyában, ahol a reptér van. Eljött egy téli nap, amikor a magyar katonai meteorológusok mondták az amcsiknak, hogy jön a hó, és nem is lesz gyenge, a reptér működése szempontjából talán érted, talán nem, de ez nem egy elhanyagolható tényező. Az amcsik persze legyintettek, hogy ugye nekik van a legkomolyabb meteorológiai előrejelző rendszerük és hónak nyomát sem mutatja az időjárás...majd esett vagy 40 centi. A nem szerény amcsik néztek, mint kezdő buzi a gőzfürdőben, mert az ő műszereik ilyet nem jeleztek. A meteós tiszthelyettes akit gyerekkorom óta ismerek elmondta, hogy megbaszhatják az összes technikájukat, ők közel 40 éve gyűjtött tapasztalati adatokból szinte percre mondják meg az esőt ott, ez a munkájuk, így ha kétszer születnek sem lesznek pariban az amcsik ott..onnantól elfogadták az ő előrejelzésüket.És ez csak egy apró példa a mentalitásukból...nem szerények, pedig lenne mire.
csak fekák mehessenek redőnynek, a nemfekák meg adják át nekik minden értéküket önként és teljesen rendbe lesz minden
Azt azért tudni kell hogy az előítéletek nem ok nélkül fejlődnek ki
Ön nekem semmi bajom a feketékkel 20 km körben egy van belőle aztán rendes csávó, viccesen tud fázni tavasszal
Ellenben a cigányokkal sokkal több a gond, hiába van pár rendes (sajnos a gyerekeik többnyire már messze nem annyira rendesek) a többséggel nagyin sok a baj, úgy emiatt kb mindenki utálja őket
Es ha egyszer utalsz egy csoportot akkor már tehetnek bármit akkor is maximális gyanakvással vagy feléjük
Szerintem tul lett tolva.
De az biztos hogy kell valami megoldás hogy a feketék is ugyanolyan "ellátásban " reszesuljenek. Az ami amerikában van az nem működhet tovább. Az egyik este sétáltunk és a rendőr beszólt a feleségemnek. Azonnal csitítanom kellett mert vissza akart szólni. Ha nem vagyok ott biztos ó húzza a rövidebbet. Hajts le a fejed és maradj csendben. Hunyaszkodj meg és föléd nőnek és ott ölnek meg ahol és ahogyan akarnak. Szóval kell valami egyensuly.
Nem! Nem lesz abból semmi. Teljesen lehetetlen rendőrség nélkül az élet. Nem is tudom kinek hogyan jutott ez eszébe. Szerintem túl sok füvet szívnak.
Nem csak a kór.
Tényleg képesek tokkal-vonóval leszerelni a rendőrséget?
Tényleg nem tudom mi folyik itt. Mintha amolyan lesz ami lesz. Amcsi elnök mindig mondja : "majd meglátjuk ". Hamarosan vége a hatalmának de jön a másik hülye. Ez egy vicc. Főnököm felesége elkapta a kórt. Most már én is el vagyok lelkileg készülve hogy elkapom.
Nagyon nem mindegy hogy a nemzeti gárda soha nem harcolt tagja vagy egy 2 turnusban afganisztánt megjárt különleges egység katonájáról beszélünk.
Bár utóbbit nem sok YT videón lehet látni.

Amúgy meg miahalál folyik nálatok?
Mindenki begőzölt?