Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, meg 6. Lenin....
ív béla
mi mindig így hívtuk
Idézetek iskolai dolgozatokból:

- A hajó jéghegynek ütközött és elsüllyedt a Duna közepén. Innen gyalog folytatták útjukat.

- Amíg Madách a börtönben sínylődött, felesége romlásnak indult.

- A janicsárok felmentek Budára, elszaporodtak és elfoglalták a várat.

- IV. Béla a tatárjárás után a kihalt nép pótlásáról személyesen gondoskodott.

- IV. Béla várromokat épített.

- A hős várkatonák általában nem érték meg a haláluk napját, mert már korábban elestek a csatában.

- Dugovics Titusz hátsóját a falnak támasztotta, és azon felmászott.

- A századfordulón Ady termékenyítette meg a tudósokat.

- Radnóti Miklós fasiszta építőtáborban halt meg.

- Móricz Zsigmond később megnősül, és elveszi a feleségét.

- A néma Katrin hallgatag lett…,

- Arany János 1817-tól 1822-ig született.

- A Hunyadi László olyan ballada, amelyben a főhőst feldolgozzák.

- Rákóczi Ferenc úgy halt meg, hogy belefulladt a Rodostóba.

- Arany János velszi bárdokkal sújtott le a Habsburg-házra..

- Leonardo da Vinci két olasz földbirtokos volt a középkorban.

- Zrínyi Miklóst a bécsi kamara által feltüzelt vadkan ölte meg..

- Petőfi egy szegény cselédlány és a magyar nép fia.

- Petőfi mindent megtenne a nemzet érdekében, csakhogy ő is hősi halott legyen.

- Petőfi úgy rohant a csatába, hogy jobb kezében a vers, bal kezében pedig a kard volt

- Kölcsey 1815. januárjától 1816. tavaszáig nem írt verset. Ebből az időszakból 3 verse maradt ránk.

- Zrínyinek csak fél szeme volt, ám ez nagyon zavarta a csatákban.

- A katonák életüket és halálukat kockáztatták.

- A hős holtan esett össze. Nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni.

- A víz oxigénből és folyadékból áll.

- A mocsári vész 1526-ban volt.

- A Szent Jobb István király bal keze.

- Janus Pannonius 15 éves korában elterjedt Európában.

- Szemünk közepén van egy nyílás, amely mindenkinek fekete, mivel a fejünk belül sötét.

- A föníciaiak kereskedtek és iparkodtak.

- A gesztenyesütögető néni kiáll a sarokra, és odacsalogatja az embereket a szagával.

- Arábiában a vizet cisztercitákban gyűjtik.

- Sok régi kőzetben megtalálhatóak az őskori halak lábnyomai.

- Döbrögi a harmadik levonásban két púppal gyarapodik.

- A középkorban a várakat katakombákkal lőtték.

- Kanada területe egyenlő Európa lakosságával..

- A kenguru kicsinye fészeklakó.

- A ménes egy nagy lócsomó.

- Toldi a csónak felé indult, mikor a cseh vitéz elővette a kardját és majdnem lelőtte Toldi Miklóst, ő azonban észrevette a fondorlatos tervet.

- Boldog Margit az erény útját követte. Ártatlan életét és elsőszülött gyermekét az Úrnak ajánlotta.

- Szulimánt a szigeti ostromnál megölték, ezért egyelőre felhagyott azzal a szándékával, hogy Magyarországot meghódítsa.

- Kolumbusz háromszor indult útnak, bár a második útján meghalt.

- Az őserdő olyan terület, ahova emberi kéz még nem tette be a lábát.

- Zrínyit a bécsi kamarilla által felbérelt ólmozott vadkan ölte meg.

- Lincoln anyja már csecsemő korában meghalt.

- És akkor a költő megírta a Szundi két apródja című verset.

- Julius Ceasart a márciusi Idusok ölték meg.

- Egyiptom őslakói a múmiák.

- A Magna Charta Libertatum kimondta, hogy ugyanazért a bűnért senkit nem lehet kétszer megölni.

- A kutatók az őshazában megtaláltak az ősmagyarok hátrahagyott részeit.

- A Bibliát Guttenberg találta fel.

- Anonymus III. Béla névtelen jegyese volt.

- A XVIII. századi főurak palotakertjei tele voltak szépen nyírt szökőkutakkal.

- A középkorú lovagok a lovagi tornákon mindig egy hölgyet tűztek maguk elé.

- A nemzetiségi iskolákba több ajkú diákok járnak.

- Nyáron nő a kalapos gomba, télen a kucsmagomba..

- Villon fő műve az Ótestamentum.

- A görög ábécé kezdete: alfa, béta, céda…

- II. József, a vaskalapos király Mária és Terézia fia volt.

- A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlít rá.

- Barbarossa seregében kitört a pestis, amely elől maga a császár is csak álruhában tudott menekülni.

- Ady Boncza Bertalant vette feleségül.

- Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.

- A kőolajat kövekből sajtolták.

- Eötvös József többek között Budán született.

- Csapadékfajta: lisztharmat.

- A cápa jellemzése: Embert nem eszik, de nem lehet benne bízni

(Nagy Beáta tanárnő gyűjtése)
Van egy ismerősöm, egy 40 éves férfi, akinek csak butatelefonja van. Naponta ingázik a munkahelyére, összesen kb. 75 percet buszozik. 75 perc alatt hallgathatna zenét, hangoskönyvet, tankönyve,t bármilyen podcast-et ami csak érdekli, tanulhatna nyelveket, olvashatná a híreket, olvashatna hobbijáról, megnézhetné az 5 évvel korábbi nyaralási fotóit, csetelhetne az ismerőseivel, visszanézegethetné a korábbi motoros útjait (RBiker), játszhatna bármilyen készség, ügyességfejlesztő játékkal, vagy akár a sportmotor.hu-t, de ő neki ezekre valamiért nincs igénye. Néz ki a busz ablakán, vagy alszik. Én se értem, de ha neki ez így jó, nekem mindegy.
Nem neked írtam csak úgy eszembe jutott.
ha így vesszük mindenbe bele kényszerítenek
néz csak körbe egy nagyobb áruházban mennyi minden "felesleges" dolgot árulnak szerintem amit megveszünk legalább fele felesleges
pl a divat nevű kitaláció egy hihetetlen pazarló tevékenységi folyamatot indított el, egy csomó nő egy ruhát vagy cipőt 1-2 alkalommal vesz fel, de aki nem ennyire "igényes" az se nagyióon veszi már fel jövőre azt a ruhát amit idén nyárra vett, még akkor sem ha hibátlan
a gyerekjátékok terén is olyan mértékű a pazarlás hogy a megvásárolt játékok 90%-a az első héten vagy a kukába vagy a feledésbe merül
és még lehetne sorolni tovább a cuccokat, akár kocsik akár lakásfelszerelési cikkeket
és pont a telefonokra vagy kiakadva, amikor feleslegesen peca cuccokra szerintem 10x annyit költesz(többnyire feleslegesen) mint egy átlag ember tapogatós telefonra
csak én nem nevetek Belekényszerítenek egy olyan világba bennünket pórnépet amire nincs szükségünk. De teszik ezt olyan okosan, hogy a pórnép nem is tudja, hogy erre nincs szüksége Sőt elhitetik vele, hogy egyenes ez kell neki. Aztán aki átlát ezen próbál háttérbe maradni nem azonnal belállni a sorba és élni a való életet a virtuális helyett Persze a többség szemében egy ilyen ember vicces, negatív gyorsulás, autista és sorolhatnám a jelzőiteket. Lehet, hogy így van én meg mégsem így gondolom. Mindenestre a fejlett világot ezkre építik rá, ez nekem ha tetszik, ha nem és kikerülhetetlenek, meg egy qrva jó biznisz. Csak itt dalolva csenget ki a polgár súlyos pénzeket, amíg a gyógyszermaffiának meg fogatszívva. Ennyi a különbség, mert kb. a gyógyszer a drog a fegyver a kőolajja és a prostitúcióval egy szinten lévő üzleti érdekeltség szelet a világ gazdasági tortájából
ez fura dolog
vannak akik mereven elzárkóznak egyes dolgoktól
pl én sosem kóstoltam a majonézt és nem is fogom mert számomra egy undorító massza, pedig minden egyes összetevőjét szeretem, de egyben nekem annyira bizarr hogy sosem fogom megkóstolni
pipi így lehet a tapogatós telefonnal, mondjuk nem ok nélkül mert amióta ezek megjelentek a népesség elég furán viselkedik nagyjából kb semmi sem számít csak a telefon
ellenben nagyon hasznos is tud lenni
pl anyám aki mindjárt 70 éves lesz nemrég vett egy "jobb" telefont(mate 20lite vagy mi a fene) mert avval jobban tud fényképezni mint a régivel, de a régit sem dobta ki mert délutáni szieszta idején avval játszik, anno feltelepítettem neki egy csomó kártya meg ügyességi játékot aztán nem unja meg őket mert minden nap tolja pár órát

amúgy bárhogy is nem tetszik most erre halad a világ, hogy ez jó vagy nem azt nem lehet tudni, mert ez a jó-rossz nagyon relatív fogalom
Talán próbálkozz még egy IT diplomával
Vagy csak fejlödj egyszerüen a hétköznapi világgal, ezekhez a müveletekhez elegendő szokott lenni. És ehhez nem kell, hogy a végletekig érdekeljen a számitásechnika és egyéb korunk fejleményei.
"mi ezen a vicces? Az, hogy én telefont használok? Nem számítógépet?"

Azé' ez a mai világban már tényleg vicces.
ha ezt nekem írtad akkor bóknak veszem
Hisz mindíg értékes egy sokoldalú ember
Szokták mondani, annyira nem értesz semmihez, hogy az már sokoldalúságnak számít.
és jó így neki Azaz csak jól lenne Sosem felejtem el azt a példát amit egyszer ini írt évekkel ezelőtt
Valahogy úgy fogalmazta meg ezekkel a lapostelokkal kapcsolatban., hogy
" Olyan ez amikor kint állsz a szabadban. Esik a csendes eső Aztán esernyőt tartasz a fejed fölé. Igen ez megvéd az esőtől. De amikor már túl hosszú ideje esik, előb-utóbb
a sok víz csapkod a lábad szárán és szépen elkezd áztatni. Ha kitartóan hull az eső akkor esernyő ide vagy oda tejesen bőrig fox ázni
Most itt tartok valami szakértő félét kell keresnem egy tablet megvásárlásához, hogy az egyszerű feladataimat otthontól távol is tudjam elvégezni. Csak fogalmam sincs ez hogy működik, elég bele a saját teló kártyámat ha átrakom, vagy külön kell venni valamit, hogy legyen netem ott is ahol wifi nincs vagy nemtudom, majd valaki segít benne
Sajnos eljöt ez az idő is. Lehet jövőre már egy fogási naplót sem tölthetek ki net nélkül, mert nem lesz papír alapú fogási napló se
Ezért nem értem én mitöl értékesebb egy diplomás halandó az egyszerübb végzettséggel rendelkezőktől Pipitöl se halad elöbbre a világ, ö negativ gyorsulás iskolapéldája
legyek az az autista, bár nem tudom az miféle betegség
De akkor te meg dixleksziás vagy mint a gáspár győzi vagy a telefonod az teljesen mindegy úgy is egyűvé váltatok már
legyen általában én is annak hívom
Milyen hajó?
Legyen csónak....
Most nézegettem szerinte én írtam most el
A faszaság őt is elírhattam mert nem javított
A tutajnál szerinte lemaradt a J betű mert akkor lesz túra belőle
Amúgy ez nem változtat azon hogy autista vagy

Amúgy szórakozni is fasza mert pl mostanában tök sokat hesszeltem a teszkókban aztán hogy ne unatkozzak ment a youtube
Régi melóban éjszakai műszakban meg filmeket néztem hogy jobban teljen az idő ilyenre is jó a tapifon a C2 csak focizni alkalmas
nyílván benne vagy abba az 5%-ba aki a munkájához használja és feltétlen szükséges
Na az ilyen készülék azoknak való Nem olyannak mint én, akinek munkájából kifolyólag semmi szügsége rá
na látod, most javította át a telefonod az írásod. Kell ez neked
Túrák-tutaj
Mondom én hogy műszaki autista vagy
Akkor egyszerűen próbálom leírni hogy fel tudd fogni
A C2 telefonos egy tutaj, a tapogatós szarok meg a hajód
A túrák is faszság mert fenntart a vízen, lehet rajta ülni állni akár a vízbe is hugyálni
ugyanezt tudja a hajód is..... De tud egyebet is....
Remélem érted a különbséget