Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm szépen a kimerítő válaazt a polikarbonáros kérdésre, sokat segítettél vele. A szigetelésben amúgy én is az xps-re gondoltam mert jobban szigetel így vékonyabb is elég.
na én meg dolgoztam eps 80-al, eps 100-al meg xps-el is. És ég és föld a különbség eps meg xps között. Az eps 100-tól meg már nem is annyival drágább az xps (kezeit széttáró) De persze olyat rax amilyet akarsz(kezeit széttáró) A polikarbonátos kérdésedre legalább remélem kimerítő választ adtam (meghajlós) úgy láttam arra a kérdésedre rajtam kívül nem válaszolt senki 😅
Ne velem vitázz, az eps100 a lépésálló padlószigetelés. Az xps is jó de felesleges és drágabb, nem én találtam ki, azt inkább lábazathoz rakják, meg én az ablakkávába hogy ne hüljön a fal de ez is saját ötlet talán 🤷‍♂️
eps baszki egy homlokzat szigetelés. Valamivel drágább az xps de az olyan kemény, hogy egy 10 centiset a kispuska sem visz már át 20 lépésről. Ráadásul az xps az már önmagában is egy vízzáró réteg amíg az eps nem hiába műanyag az is az simán beduzzad a víztől az xps-ből meg tutajt is csinálhatsz azt hosszában átevezheted vele a csendes óceánt még sem fog magához vizet venni (kezeit széttáró)
a cementes, Na az pont olyan mint a beton. ne keverd a gipsz alapúval(ujjával nemet mutató)
Nagyjából
A padlopon nem egy kemény réteg, az alá beton kell, nem? Azért nem véletlenül csinálják az estrichet gondolom, amire aztán mehet a padlopon, legalábbis így láttam. A birumenes lemez és arra 10cm eps100, fólia ŵs estrich a normál rétegrend, nem?
Valami pára kizáró réteg mindenképp kell, ha már addig nem került mert minden szétrohad ami rákerül és élhetetlen lesz a benti levegő. Bitumen alapu vagy műgyantás tökmindegy de kell valami.
eps-t ne rakj már járófelületnek (gondolkodós) Még 100-ast se(gondolkodós) xps az egy alapvetően lábazat szigetelés sokkal masszívabb mint az eps és sokkal jobban is szigetel mint az eps.Azt bátran rakhatod járófelületre is. A purhab fújkálás jó lehet ha. Nálunk a szomszéd aranyrudakért csináltatta ilyen ipari fújkálósokkal. Majd meg nézed, neked,hogy a jobb. Minden esetre a linóleumot te is vissza tudod tenni az xpst te is be tudod faragni le is tudod a tetejét hálózni padloponnal is be tudod önteni, meg le is tudod a járófelületet laminálni. Ehhez igazából nem kell senki szaki(kezeit széttáró)
Már rájöttem, hogy nem a gerendával párhuzamosan...
5-6 cm purhab ami annyit szigetel mint 10cm eps100 bőven belefér. A palló merőlegesen van a gerendára, így egy elég masszív rácsszerkezetet létrehozva. Milyen peremre gondolsz?
Ez legalább direkt.
Én drukkolok, hogy megtaláld az optimális megoldást, de 10 centire nem tudok megoldást, hogy elfogadható legyen.
A gerendára palló élére? Akkor lesz egy perem a két oldalán?
ezt én sem értem(kezeit széttáró) Hajdúszoboszlón voltam a fordított házba és egész szar érzésem volt benne 😅
Persze idővel lehet megszoknám 😅
Nem tudom miért csinálták így, biztos volt oka. A gerenda maga vízszintes (kb) de egymáshoz képest nincsenek egy vonalban. Nem tudom máshogy leírni. Mivel a tetőtér kvázi be lesz építve, teszek az eredeti gerendákra merőlegesen 5x15 pallót élére állítva, arra megy a hajópadló fent. Na ott az egyik vége alá kell+15cm a másik végén semmi, hogy kb. vízszintben legyen 🤷‍♂️😁
na azt a linóleumot ha nem dobtad ki akkor visszateszed és az pont jó vízszigetelésnek. Mivel nem talajvizet kell a házból kizárni csak a talajpárát azt az a linóleum eddig is megoldotta az elmondásod alapján. Erre rax egy 5 cm szigetelést kiöntöd az egészet cement alapú padloponnal teszel rá egy lamináltat az 7 cm-ből megúsztad. Azt szigetel a linóleum szigetel az 5 cm-s szigetelésed lehet az bármi akár xps is, meg a padloponra rakott laminát és az alatta lévő fél centis hungarocel is szigetel. Szóval rétegesen felöltözteted azt jobb lesz mint akármi(kezeit széttáró) Szerintem ezeket nem kell túlgondolni. (kezeit széttáró)
? Azért bent a járószint remélem nem lejt a telekkel együtt vagy ha sokat pincérkedtél óceánjárókon lehet megszoktad 😅
Hát hogy építették meg azt a házat? úgy ahogy lejt a hegy? 😅 A ház alapterületének nem tudtak volna egy vízszintet faragni 75 év ide vagy oda(kezeit széttáró)
1950-ben nem volt lézer- vagyis slagvízmérték?
;-)
Ez a legalsó pont, írtam hogy nincs vízazintben a födém, modjuk az egész ház lejt ahogy a telek, 20 méteren minimum 10-15 centit. Az ablakokon látszik amiket vízszintbe raktam hogy nincsenek 1 vonalban. De ez ilyen, engem nem zavar. A nappaliban ezért is lesz nyitott födém hogy ezt ellensúlyozza. 75 éves kb. a ház.
Én ugyanígy vagyok a garázzsal, mert annak tökéletes, de műhelynek problémás, mert nincs hőszigetelés, és télen lefagy a lábam. és csak 30 m2 -ről beszélek, de a vésőgép kölcsönzés, konténer (-ek), a hőszigetelés, vasháló, beton is több lenne, ja meg a fuvarok, mint 6-700 ezer, munkadíj nélkül.

10 centiben hő/vízszigetelés meg minden? Hát, nem irigyellek.
230? Baszki még rax egy padlót azt le kell hajolni amikor belépsz 😅
Valami sufniból alakítottál át szobát? Engem 230-as belmag zavarna nem érezném magam körül a teret. Mondjuk a régi polgári házak 4 métere is zavar mert ott meg túl nagy a tér 😅 Valamiért én a 265-270 belmagra szocializálódtam 😅
Itt sem értünk egyet, mert ha már a legfelső réteg lenne a beton teteje, oda én nem, mert minek is, azoknak ez alatt kéne lennie. Legfelső beton, esetleg csiszolva, önterülő aljzatkiegyenlítő (nyilván nem írom a tapadóhidat), és máris mehet a padlószőnyeg vagy bármi.
Ez a meglévő betonréteg ami kb. 1 szintben van a kinti talajszinttel szóval nem tudok lejebb menni. Arról nem beszélve hogy mennyi munka és pénz 100nm-en feltörni a betont éa lejebb ásni. Szoval ez a meglévő jó állapotú betonréteg amin eddig linóleum volt, most ki lett nevezve szerelőbetonnak. Erre kellene egy lehetőleg 10 cm alatti rétegrend, ami azért elfogadható.
Én meg ahogy írtam alább.
Azért a vízszigetelést, tetőt, falazat anyagát ne hasonlítsd, mint extrát ahhoz, hogy milyen sarokkád, elektromos redőny, bide, okosotthon faszomságok vannak a kecóban.