Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszi szépen. Ezt nem tudtam.
Látom a körülmények biztosítottak a szakszerű munkához.
A blokkon a motorkódot keresd meg, elvileg a hengerfej hátulján rajta van. (a régebbiben ott van, az ezresen meg az elején) Ha az megegyezik, akkor a motorszám jelzése mindegy. (amúgy ez a 4JH gyári kódú motor, az MM és a hasonlók a piacspecifikus változatokat jelentik, ez a blokk belsejében nem szokott változást jelenteni)
A menet valószínű 18x1-s most 17mm a tengely. Gondolkodtam, hogy 16x1 vagy 17x1 menetet vágatok rá, és csinálok kettő anyát hozzá. Viszont a blokk 30-t adják, igaz elvileg kompresszió bajos, de van sok egyéb alkatrész rajta ami hasznosítható. Illetve nem a motor blokkját szedem szét előbb és azon be tudom gyakorolni.
Ha szét kell szedned a blokkot és ki kell szedned a tengelyt, akkor a végére nem nagy ügy csináltatni új, kisebb menetet. Nekem az ezresen M20x1-es menet van, gondolom a tiéden is. Mivel sűrű menet, a mélysége nem túl nagy. Ezért szerintem 18-as átmérőre leszedve simán lehet új menetet csinálni. És akkor az eredeti alkatrész van benne ami természetesen bele való. De ha biztosra tudsz menni, hogy az a másik blokk is ugyanolyan, akkor a többi alkatrész miatt sem hülyeség megvenni.
Szia. Már levettem az anyát. Sajna a menet ment tönkre a tengelyen. Elvileg van egy 4MM blokk 80km-re tőlem és azt elhozom és kicserélem a váltótengelyt. Olvastam és írták is, hogy szét kell bombázni az egész blokkot váltó miatt. Még normál idomokat kell rá szerezni és honosítani. Elég brutál hangja van neki. Papír szerint 34KW-s de akik próbálták azok mondták, hogy lehet közel van a 100 lóhoz.
Nem biztos, hogy tengelyt kell cserélned. Mivel valaki igen szakszerűen rögzítette az anyát, először szedd le valahogy. Lehet, hogy a tengely menete nem sérült és akkor egy új anyát egyszerű rá szerezni, vagy csináltatni. Én is úgy jártam idén, hogy az anya fellazult a tengelyen. Szerencsére nekem a biztosító lemez tartotta, így nem esett le. De a lógás miatt az anya menete annyira sérült, hogy nem tudtam visszahúzni. Egy cserével megúsztam.
Sziasztok! Tudná valaki, hogy az 1994 FZR 600 4MM blokkot mibe szerelték még bele 1995 után? Váltókihajtás tengelyt keresek, és egy Thundercat 600-n volt blokkra *4MM-00 motorszám van benne. Oem-partsban nézegetm, de abban nincs 4MM blokkos motor 1995 után. A tengelycikkszáma sem egyezik. 11-s alkatrész.
Támaszról egyáltalán nem leng 10 méteren, ezért onnan elrontani rohadt nagy tudomány kell Nézd meg a csaj mit lát a tojásból az 1600 dolláros távcsövön keresztül...semmit, ezért mondja hogy egy követ céloz a tojás felett, de a célkeresztjében amúgy az sem igen látszik, nemhogy a tojás Most amit segédcéllal lősz..mert szabad szemmel nem is látod a célt, ott hogy látod meg a becsapódást és reagálsz egyből, ahogy a csaj teszi? Elmondom, sehogy. Szélre rátartani ha nem látod a célt szpotter nélkül nem tudsz, mert nem látod a pontos becsapódást sem, amúgy az hogy porzik nem sok támpontot ad az eltérésre. Ez egy ügyes reklám, semmi több, de tényleg szép a mosolya
"ami olyan stabil lenne akár csak 10-m-re mint egy támasz." és nem is kell olyan stabilnak lennie, lenghet is... az a lényeg, hogy a lövés pillanatában a célon legyen és ez kis tehetséggel (meg 5 év és 100 000 lövés rutin ) megoldható. A szélre meg rátartunk, léggel 30 m-en van, hogy 10 centit is (a buzi 7,5J miatt
Kipróbáltam. Az emeleti ablakomból jól látom a kb. 200 m-re lévő (két utcával kintebb) ház kéményén a tégla fugákat. Állva kissé nehezen fogtam be, de nem tartom lehetetlennek.
10x Hawke, 40 front, gondolom, egy még jobb rajzú távcsővel még jobban látnám. Ez egy 250 ejrós cső, hol van ez az igazán jóktól... kb. olyan távol, mint az én szemem a jóktól )
Közben rákerestem: a csajszi csöve 1600+ ejró - hát azzal, meg a szép szemével én nem tudnék versenyezni
A puska se xar, meg aztán vágott anyagot láttunk: lehet, lőtt 20-at, mire eltalálta...
Várj, nem arról beszélünk, hogy te a rugóssal a versenyző meg a sportfegyverrel, hanem te támaszból versenyfegyverrel távcsővel Ő meg állva. Hidd el, semmi esélye egy fixen feltámasztott fegyverrel szemben senkinek. Nincs az a lőkabát, csont és izomrendszer, ami olyan stabil lenne akár csak 10-m-re mint egy támasz. A 10-es nagyítást 42-es optikával nézd, mert a csajnak az volt. Ez egy szimpla fegyver hájpoló videó egy szép csajjal, amire sok kevésbé a témában járatos amcsi azt hiszi , hogy nekem is olyan fegyver kell, mert azzal állva ellövöd a tojást 300-ról...ami szimplán hülyeség. Egy 0.22-es nagy sebességű lövedéket is - nem a Midas+ ami nem az, de tény hogy top lőszer - 20 centivel tesz arréb 300 yardon egy 1 m/s-os oldalszél is, amelyik szelet az arcodon még meg sem érzel. Írd be az adatokat bármelyik lövész szoftverbe, meglátod, hogy bullshit az egész. Itt egy segítségül: http://www.shooterscalculator....
Sajna nem tudom neked ezt kipróbálni, mert mi nem tarthatunk olyan fegyvert, ami ellő 275 m-re de azt esetleg ki tudom próbálni, hogy lehet látni egy jó 10x távcsővel a tojást. Lefotózni nem iztos, hogy sikerül, de majd beszámolok róla.
Ui: nem lőnél 10-ből 10-et lyukba, említette feltételekkel. Ahhoz kell sok év gyakorlat, tudás, és felszerelés. A csajszinak ez mind megvan... én kb. 2 lövedéknyi átmérőbe férek be, igaz, rugóssal.
Mit bizonyít? Biztos azért lőnek fekve 15 centis célra, aminek a közepébe még elfért volna a tojás, mert állva is simán meglenne nem ? Az nagy szégyen lenne, ha 10 m-en lőzsákról távcsővel nem lőnél 10-ből 10 lukba lukat, ezt egy versenyző sem tudja meglőni azonos fegyverrel állva, de ez nem is kérdés. Nem hiszem el, hogy te lövész létedre tényleg benyaltad ezt az átverést, a pina kezében úgy "libeg" oldalra a puska mikor lő, hogy az még 100-ra sem lenne meg a tojás Annyira átlátszó az egész, 10-es nagyításon a tojást nem látod, nemhogy hova csapódott a lövedék, a csaj meg úgy röhög fel a lövés után, hogy hova ment a lövedék, mintha azt látná, ami ki van nagyítva a felvételen
Mit bizonyít ez, hisz eltalálta a 15 centis célra kb 7,5 centis szórást lőtt. Fekve, de ezek balfaszok, nem szélviharban kell 22-essel precízióst lőni
És hogy állva vagy fekve... a magyar élvonal (mondjuk az első 10, a női mezőnyből is ) jobbat lő 10 m-en állva diopterrel, mint én fekve lőzsákról távcsővel
Szóval az az ügyes lövész csajszi lazán eltalálhatja a 7 centis tojást, 10-ből 1-2x - ahogy a vidin is volt.
Nem, mi ugyanarról beszélünk, csak a MOA ahogy te írod a számolását, egy hasonlattal élve az olyan mint a 3.14 a Pí-nél, azzal kezdődik, de annál több, ezért is tettem be, hogyan számolják valójában. A lövedék külső ballisztikája, egyébként szerves része a pontosságnak, azt nem tudod kinullázni, ez a variáns mindig benne lesz a lőpontosságban, ahogy a fegyver és a lövő is ennek a része és akkor ezek még igencsak az elnagyolt részei a dolognak. Itt egy videó, mit lehet valóban lőni 300 yardra ...fekve, 6 inches célpontra
http://youtu.be/ScA_6D4RFbw
Akkor meg is van a félreértés. Te a lövedék ballisztikájáról beszélsz, amit ki lehet számolni, vagyis tudjuk, vagyis be lehet kalkulálni, és onnantól nulla - hasonlóan, mikor kitarázod a mérleget egy doboz alma mérésekor a doboz tömegével...
Én meg a szögpercről (angolul Minute of Angle) mint mértékegységről, ami a lövő hibáját és a lövedék szórásából adódó hibát méri.
Hmm a MOA-t, nem így számolják itt a képlet lent. (dk a lövedék átmérő mm-ben az L a távolság hektométerben). Ez 10 méteren 4.5-es lövedékkel 1.5 MOA alapból, 0.22-vel 50 méterre állva 1-2 MOA már nagyon jó, fekve 1 MOA. Szabad kézből 274 méterre senki nem lő meg egy tojást 0.22-vel
Valami félreértés van... 1 MOA 100 méteren 2,9 cm, vagyis 10 m-en 2,9 mm. Ha szted az élvonal 6 mm hibákat lő - akkor rossz közvetítést néztél a TV-ben
(azt a kerek seggét)
A Szláviával meglövöm szemüveg nélkül, ha nem nagyon fúj a szél és nincs teljesen sötét.
az csúcs szuper lenne, de 10 m légnél a nagyon profik lőnek 2 MOA-t lő kabátban, kesztyűben, szélcsendben, jól megvilágított célra. Az átlag állva 6 MOA körül lő.
A 0.82 MOA-s pontosság sub MOA-s fegyvert jelentene inkább fekve és nem 0.22-es kalibert 274 méterre
Szerintem némi bűbájjal ő is rávehető sok mindenre. (de annyiból inkább lebetonoztatom az udvart)
A 10 méters légesek 0,1 MOA-n belül is lőnek - így, állva, támasztás nélkül. Egy tanult sportlövőtől ez (~1 MOA) elvárható teljesítmény.
Ezen a távon az 1 MOA 8 cm, és kb. azt lőtte, mert pár alá-fölé ment, mire eltalálta. Szóval ez simán hihető - meg ennek a csajnak én bármit elhinnék, amit a fülembe súg