Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hali!
Én a generátorra is ránéznék, nem sült-e meg valamelyik tekercs vagy fázis vezetéke. Hihetetlennek tűnik, de ki tudja.
Nekem vezérlés 4000km-es meg könnyen is indul, 3000 felett meg ki is van simulva. Most kezdte nemrég, nem jövök rá a hibaokra
Szabolcs megye....ez is dadogott meg nehezen indult....vezlánc csere megoldotta
Nekem 230nál jött elö a jelenség minden előjel nélkül.... de az enyém blokkjában iszonyat mennyiségű gedva volt. Mikor megvettem pedig szép volt a hangja. Tőlem mindenből újat kapott, nem kevés pénz lett ráfordítva, de most van egy új motorom leszámítva azt, hogy most 3000alatt dadog, kihagy... melyik részén laksz az országnak? Kicsit kölcsön pofátlankodnám a trafóidat, hogy azokkal jó-e
Köszönöm....beszéltem a sráccal...nagyon korrekt...hajtókar van...főtengej nincs sajna
Talált...sülyed...1es hajtókar....egymásba fordult a csapágy.....érdekes volt mert olajnyomás volt csak 3000nél már nagyon kótogott
Mint igértem megírom a mannol 7812 full szintetikus ester 10w40 olajjal a tapasztalatomat.

1500 km-t mentem vele ez már elárulja mi lett vele..
Szóval szépen jár vele a blokk, váltás pontos, kuplung okés normál tempónál.
Nade ha cibálod neki akkor nekem 7000-es fordulat körül megcsúszkált a kuplung.
Szóval lehet hogy a dobozán megfelel a yamaha köetelményeinek meg ma2.....de esetemben a tesztem alapján nem hogy ma2 de az ma szabványt sem teljesíti magas fordulaton nyomatékcsúcson....

Új kuplung mellett is ugyan az volt a jelenség.
Szóval most a polcon van egy gyàri szett kuplungom fém lamellákkal rugóval együtt kopásmentesen.

Gyors olajcsere után nem csúszik a kuplung szóval biztosan állítom, hogy a mannol olaj a 2002-es R1-ben xar :)
Szia.Esetleg ellenőrizd le a gázmarkolat érzékelőt.Hátha a cseréje megoldás lesz.
Sziasztok!
Tervben van egy 2004-es R1 vétel, 45e km. Átolvastam nagyjából a fúrumot az okosságokról, mégis ha valakinek lenne ideje, egy összefoglalót a típushibákról-gyengepontokról ha tudna írni azt nagyon megköszönném! Esetleg az általános dolgokon kívül még mi az amit megnézzünk rajta?
Köszi a segítséget előre is!
Kíváncsi lennék az ilyen motorok előéletére (mármint a valósra), motor típustól függetlenül.
Mondjuk a főtengely ára combos:

https://www.ebay.com/itm/2007-...
Mondjuk Kínai, de olcsó :D

https://www.ebay.com/itm/10pcs...
Oh...valóban.

Egyébként ez valami tipushiba a 2007-eseknél?
Vagy csak rossz korább tulajuk volt?
Gyanítom a hajtókar csapágyak kellenek neki, na azt meg nem talál szám alapján... A partzillát ajánlom én is, csak az idő a gond. De! Van egy Yamaha bontós srác, néha van nála új alkatrész is, kb Amcsi áron. Annó komplet blokkot is tőle vettem elég korrekt. Most vettem tőle egy új generációs forgórészt is RN19-be, újat 100-ért, ami partzilláról is 92 + száll lett volna, plusz ha megfogja a vám akkor még +27.... Itt a száma: +36205170302
Kiszeded a csapágyat a rosszat. Van rajta szám az alapján keress ne cikkszám alapján.
Koyo csapágyak
Csapágyat találsz sokkal olcsóbban is, ha a száma megvan akkor lehet rá lelni itthon töredék árért.
Kollégának szétszállt a gixer 600-ban a váltónál egy, vitt magával fogaskereket is + megragadt és 2 stiftnél blokkolt a hátsókerék neki.....csoda volt hogy nem taknyolt el.
Ricsinél vett bontott váltót, de ha már úgy is minden szét volt kapva kicserélte abban is a csapágyat....keresgettünk mi is neten, ebay, partzilla, stb..... valami 21.000 körül lett volna kintről ha nincs vám + áfa....de itthon asszem szám alapján valami 7000-ért talált.
Megkérdem hol és megírom....
Azt nem kellett. Csak a csavar lógott és darálta a fejét a lánc mikor szétkaptuk tömszelence cserénél....
Hát nézd végig az oldalon az árakat, igazából csak helyet mondtam. Minden van hozzá az utolsó csavarig. Vadi új alkatrészek. Ugyanazzal a cikkszámmal mint itthon a yamahánál, végigjártam ezt az utat. Nekem is kellett 1 hajtókar. Kitalálom, 1-es henger igaz?
Tudnál irni bővebbet?? Bontókba nincs....lényegében sehol nincs....uj ára a yamahánál 900ezer...de 1 hajtókar is kellene meg persze csapágyak
Partzilla.com, amerikai importtal jön a cucc. Kb annyiba van mint itthon bontottan. Nekem az van a motoromban, eddig hibatlan. Kb 2 kilóba áll meg
Gyári kipufogó 20e ft-ért eladó.Érd:zolimotor@gmail.com
:)
Te kicserélted az olajpumpa láncot már?
https://www.kepesmotor.hu/moto... ha még nála nem kérdezted egy próbát megér