Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Végre nem üti a nyaralási időpontunkat! Üdv. Görögországból!
Ha elindultál, remélem eső ruhát vittél magadra!
A motorod sokat állt valamikor?
Az egyes gyertya sok mindentől lehet olajos kormos.
Ennyi infóból nehéz lenne megmondani. Sok sok karakteren keresztül lehetne taglalni a lehetséges hibákat.
Köszi Zsocca, fél óra és indulok.
Tegnap felkerült egy usb telótöltő, 1 dl olaj a motorba, akksi feltöltve.
1-es henger gyertya olajos.....vajon miért ?..hátsóé száraz....
Indításkor egyhengerezik fél percig, belebelepöffen a másik, utána megy mindkettő. Normális ?
A leírt útvonalakon évente többször is szoktam motorozni is.
Ma is megyek. Igaz kocsival, s nem élvezetből, hanem egy esküvő miatt. Én a főutakat jónak ítélem meg. Mátraháza és Parádsasvár között, pár éve ujitották fel. S itt való igaz néhány oktondi motoros fel, le szaladgál. S kanyar fotósok is szoktak kint lenni. De attól még nagy élményt nyújt ezeken a szerpentineken való motorozás. S néhol a kilátás.

Ahová nem érdemes elpöfögni az a Rallye gyorsaságik. Ugyan minden verseny előtt, (most is) kijavítgatják, de chopperal élvezhetetlenek. Meg, igazából ezek erdészeti utak. S nem hagyományos közutak.
Sziasztok
Idén is Urbán Zoli barátunk szervezi. S tudomásom szerint augusztus 16.-18. lesz.
Faházat és kaját 19 08 13.-ig lehet foglalni.
Mi nagy erőkkel készülünk.
Faházat nagy valószínűséggel kérni fogunk. Péntek s szombat estére.
Kaját csak reggeliket. Mivel estére visszük a csurdító vasat.

Zoli elérhetőségei.
https://www.facebook.com/group...

https://www.facebook.com/urban...
Köszönöm.
2 hete nem ültem motoron, mennék már valamerre, amerre még nem jártam.
Tervben van még a Zirc- Csesznek közti rész, bár rövid és jártam már arra.........esetleg össze lehet kapcsolni a Pápától a 8-asig vezető úttal, szép szakasz, jó minőségű.
Majd kiderül.
Hétvégén meg amúgy is katasztrófális a sok "versenyző" miatt!
Szia!

Parádig elég jó..... Fel van újjítva.
Onnét Egereig vannak jobb részek, de általában inkkább sok a rosszabb.
Sziasztok !
Tudja valaki , hogy Gyöngyös-Parád-Recsk - Eger útvonalon milyen minőségü az út ?
Tavaly voltam Kékestetőn, az katasztrófális. Kátyúkat kerülgettem.....
Na, mikor?
Szia!
Lessz valami összecsapás az idén is?
No tegna sikerült elvégeznem a karbi szinkronizálást. Egy deszka, pár méter átlátszógumicső, s egy kevés 2T-s olaj segítségével.☺
Egy csomómindent írtam hozzá még. De csak enyit tetfel a telóm. Lehet hogy túl sok volt az elütés ezen a vacak hozzányúlós telefonon?
Hát Tomikám itt lesz az alkalom hogy gyarapítsuk az emlékeinket

A motor kicsit olyan is mint a gazdája. Legalábbis általában. Kivéve a kivétel.
Jómagam is született Nógrádi "paraszt gyerek vónék" csak közben bejártam az országot. Legalább is egy részét.
Viszont a Tisza közelében is, általában igen csak jól szoktam magam érezni.
Zsoltikám ez aztán jó buli volt. Itt ismerkedtem meg személyesen a csurdítóval! Köszi, hogy feltetted! Nagyon kellemes emlék.
Sziasztok!
Nem tud valaki esetleg 400-as virágohoz bontott generátort hol lehet beszerezni !? Köszönöm előre is!
Kösz. Ezen szinte minden gyári, vagy ugyan olyan. Kivéve a fesszabályzó. Meg a bukócső. Nekem a klasszik sítlus jön be. Jó ötlet. Eredetileg Nógrád megyei vagyok.
https://www.facebook.com/searc...

Tudomásom szerint itt gyalog túrázásra is lesz lehetőség. Akár családdal is. Mivel közel vannak a látványosságok. Salgóvár, Boszorkánykő,(tanösvény), a Salgóvárat megkerülő tornapálya, Salgóbányai sziklást, Zente Ferenc ház.
-Eresztvényi menedékház, és forrás.
- Medves fensík, Gortava vízesés.
-Salgóbányai Geopark, és múzeum
-Somoskői vár. A lábánál a Petőfi ház, és vadaspark.
-Eresztvényi valamikori kisvasút alagútja.
Stb
Régi emlékek:

https://www.sportmotor.hu/albu...
Jól néz ki.
Annak idején az enyém is gyári alatt volt egy személlyel.

https://www.facebook.com/Tisza...

Itt esetleg élőben is megnézhetem a te motorodat is. Mivel ide én a sok csodás jármű miatt, is szoktam ott lenni.
Akkor már gyári alá megy a fogyasztás ha igazad van. Ja és jó ölet. Pótolom. Figyeld csak.
Gratulálok
Számol majd utána, akkor is, ha már tartalékra futott, és akkor tankolod tele. Ugyan is nekem az a tapasztalatom, hogy ha féltanknál rátankolok, akkor rosszabbra jön ki a fogyasztás. Ezért ha tehetem, megközelítőleg üres tankra tankolok.
Tehát szerintem lesz még jobb is a fogyasztásod. Bár nem látok a lapodon még fotót sem a mocidról sem.
Senki nem adott ugyan ötletet. De én magamtól kitaláltam, hogy a súbertűt átállítom. Kijjebb is tettem rajta az ütköző karikát. Tehát így jobban bele megy a karbi furatába. Utána már nem fulladt gázadáskor. A motor dinamikába nem éreztem változást. Ma megint 95 km -nél tartottam tankolás óta. Gondoltam, hogy nehogy pórul járjak, ezért begurultam egy benzinkútra. Hatalmas meglepetésemre 5,33 liter ment bele. Tehát gyakorlatilag meg feleztem a fogyasztás ezzel a kis szereléssel. Így már mondhatom, hogy a gyári fogyasztás közelében vagyok. Csak tanulságul mások számára írtam ezt el. További szép napot.