Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem meg pont fordítva.
Nálam is ugyanez volt a helyzet ,legroszabb hangja a beüzemelési hőfoknál volt,üzemi hőmérsékleten javult a hangja.
Ja nem is igaz,nem etetem a trollt.
Képzeld! A Volvo FH12es-em 1500at forog 100nál! Ez már valami!
Zsoccca !
Tehát szervezd meg , ne szenvedjed.
Lehet igazad van...
Nekem hideg időben hidegebb motorral mindig csendesebb. Olyannyira, hogy reggeli hidegindításnál gyakorlatilag hangban nincs különbség a behúzott kuplung és a kiengedett kuplung hangja között.
majd csináljatok videót, megnézem, azt brummogok hozzá a gép előtt :)
Szerintem a kosár nincs perselyezve ,de majd jobban megnézem.
A nyári üzemelést meg tapasztalatból írta.
Szia Zsoccca!
Én jónak tartom, szerved meg megyünk.
A kosár nem saját (alu) anyagában van felsiklózva a tengelyre, hanem gyárilag van benne egy bronz persely. Meleg hatására nem az acél tengely "dagad, hanem hamarabb maga a kosár a persellyel, ezért hangosabb lesz.
Nyáron 30 fokban még jobb a hangja , mert akkor az acél nyelestengely is utánna "dagad" tágul az alu öntvény kosárnak,jobb az illesztés. Egyébként én a perselyezést nem javasolnám , mert akkor még egy harmadik ismeretlen hőtágulásu anyag kerül a szerkezetbe. Nembesztélve a rögzítésről /túlfedés,ragasztás, stiftelés/
Simán. Csak ne essen!
Nem a hajatok hanem a nevetek
Nem tudod elcseszni.
Csak figyelni kell a fészkére. Megmutatja a helyének a kialakítása.

Én most toltam le. 2 mm!
Srácok!
Mit szólnátok egy áprilisi Virágós túrához?
Jó lehet már akkor az idő?
Tavaly Október 20-án gurultunk együtt utoljára.
A Javaslatom a következő útvonal lenne.
Bp- 2-es út. Vác - Verőce-Visegrád. A Visegrádi vár környéken töltenénk egy kis időt. Van látni való. No meg nyári bob pálya.
Aztán visszafelé, át a Dunán Nagymarosnál, Majd Leányfalu-Szentendre- Bp János hegy Libegő alja. Aztán libegővel fel a kilátóhoz. Ott is van látni való. Meg a padoknál közösen szenvicsezgethetni is lehet. De akár nyársalni is. Aztán a végén Ki ki elindul a libegő aljától haza.
Mi a véleményetek az ötletről? Összejöhetne ez egy szombati napon?
Most,hogy megnéztem kalmit, tényleg nagyon hasonlítunk. Különösen a hajunk!
Köszi, nem akarnám rutinból el@..ni !
Pedig azt nem szabad! Csak tisztán jéghidegen!
Megvárjuk!
Az 535-be így kell berakni a 750-be fordítva.
Olyan egyformák vagytok én meg keverlek benneteket mint a wiskit a jéggel.
Várjuk meg míg 30 fok lesz!
Sziasztok !
Hali Blackiex !
Olajat és szűrőt cserélnék a hétvégén. Régebbi hozzászólásodban olvastam, hogy a 750 ben az 535 höz képest fordítva kell betenni a szűrőt ( üres felével kifelé) Nem találom a hozzászólást. Jól emlékszem ?
Az nem én voltam,hanem a kalmi.