Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia! A gyári előírás úgy emlékszem egyértelmű 20w50, vagy 15w50. Teljesen ásványi. A10w-s már rész szintetikus. Baja nem lesz szerintem a 10es olajtól sem de ha adott a lehetőség, én a gyári ajánlást követem. A Katana oly annyira 10w40, hogy a beöntő nyílásra is rá van vésve.
Szia Katana!
Én nyáron, amikor megvettem Repsol 10W40-est tettem bele, de tavasszal gondolkodom én is a 15W50-esen.
A nyári melegben talán jobb a kicsit "vastagabb" olaj. Bár azt nem tudom, hogy a váltó szeretni fogja-e.
Aztán ráébredtem, hogy csak akartam 20w50-es olajat a tavasszal de a gyártó(Gulf Oil) befejezte(vagy az importőr nem hozza) annak a gyártását úgyhogy 15w50 lett. Mindegy, azzal sincs kedvem beindítani.
Köszi......
Remélem, tavasszal többen összejövünk.
Holnap már sajna meló.....
Nektek is kellemes pihenést.
Jól tetted, ilyen hidegben már nincs értelme a motorozásnak. Évekkel ezelőtt kerestem LS 650-es Suzukit. ( Egyhengeres .......Savage ) Nyíregyházáig mentem egyet megnézni 2 fok volt , amikor próbakört mentem, lefagytam róla 3 perc alatt .
Majd jön a tavasz, jövőre összehozunk egy nagyobb csapatot a szezonnyitóra.
Jó pihenést....
Végül is, maradtam a tévé előtt a fotelban, és nem a 20W-re hivatkozva..
Lementem a kocsihoz, olyan hideg volt a vas, majdnem odafagyott a kezem.. Nem beszélve a szélről.
Dehát megmondta a cigány is: "szar a hideg szél nélkül"
Nagyon úgy néz ki, tavaszig már nem ülünk nyeregbe.
Maradnak a nyári élmények, képek........
Úgylegyen
Szép idő van de jó a 20W-s olajra hivatkozva nem hideg indítani a motort! Nálunk-7 volt éjjel. Persze tudom a gyenge pont nem a motorblokk :-)
Ok. Inkább együtt érzek! Számomra az evés nem csak arról szól, hogy energiát vigyek be a szervezetbe, úgyhogy beszarás arra gondolni, hogy valamit eszek de az ízét nem érzem! Szarul jött ki, hogy a nyáron is a rohadt vírus miatt nem tudtunk találkozni. Jó lett volna a Kiskulacsban egy szezonzáró is de mindent felülír idén ez a rohadék vírus. Remélem a jövő évi összejövetelen végre összefutunk és bejárjuk rendesen a környéket!
Gulus65!
Köszönjük a jó kívánságokat. És neked is minden jót! Jó motorozást ebben a hidegben is! De csak óvatosan! Tudod, ilyenkor már nem úgy tapadnak a gumik, és az autósok sem számítanak motorosokra.
Tomi!
Ne sajnálj bennünket nincs miért. Nem hiszem, hogy nálunk, nagyon kemény lefolyása lenne ennek a túl hájpolt vírusnak.
Inkább irigyelhetők vagyunk. Mivel most itthon üdülhetünk. Igaz nem túl nagy az energia szintünk, de azért jól vagyunk, ténykedünk, amennyit jól esik.
Örülök neki, ha jól érzed magad Salgóbányán. Remélem még sok, sok évben tudunk ott is találkozni.
Először félig komolyan gondoltam, de voltam kint.........
Gyönyörű az idő, de nagyon fel kellene öltözni......
Esetleg délután itt a környéken egy rövid gurulás. Még meglátom..
Ne már Gyulus.......ugye csak vicc ?
Itt még mínuszban a hőmérő.
Jó reggelt!
Először is mindenkinek jobbulást, mielőbbi jó egészséget kívánok, aki gyengélkedik!
Anti: itt a könyékünkön nagyon szuper mosók vannak! (Az enyémre is ráférne.)
Mára +5 fokot, és napsütést jósol. Nem tudom............ lehet, kitoljuk a vasat, egy kis kipufogó égetésre.
Nem olyan nagyon hideg az az 5 fok! Zsuzsi sem fog fázni! Dobogőkő?? Tatai tó??
Fenébe! Sajnálom Beát meg persze téged is, hogy így jártatok! Remélem nem lesz súlyos lefolyású ez az átkozott kór! Visszatérve Salgóbányára! Én kertvárosban lakom nem betondzsungelben de imádom azt a csendet ami éjjel ott az erdőben van és nem utolsó sorban talán az erdő oxigénkibocsátása miatt állati jót alszok ott a kempingben.
Szia! Természetesen használtam csak nem túrákra mert sajnos hosszú távon nem igazán kényelmes nekem a Virago. Melóba járni(2x36 km.) viszont tökéletes amikor olyan az idő. Az idén kb. 3000 km. ment bele. a Suzukim sokkal nagyobb, hosszú távon kényelmesebb nekem ezért túrázásra(az volt az idén rémesen kevés) azt használom. A Viragot Gyulától vettem. Nagyon jó vétel volt. Csak kopó alkatrészt cseréltem rajta 7 év alatt.(ha jól emlékszem 2013 őszén vettem)
5 fok volt itt napközben.
Már nem biztos, hogy idén megyek vele, de egy mosás ráférne.
Jó hétvégét nektek !
Szia Anti!
"Úgy" még nem raktam el, bármikor ki tudom tolni.
Sajna azért már hideg van. De nincs kizárva, hogy még megjáratom egyszer.
Szia
Jó lett volna ott lenni. De majd talán jövőre.
A vírust ezúttal a párom kapta el. Csak nekem is ildomos itthon maradni. No meg mikor kiderült, hogy ő pozitív, így én is mehettem másnap tesztre. Az én eredményem, nincs még meg.
Beusnak voltak tünetei. Rossz közérzet, meg íz, és szagérzékelési hiány. Jómagam nagyjából tünet mentes, vagyok.
Szia, Gyulus !
Elraktad már a motort, vagy gurulsz egyet a napsütésben ?
Jó reggelt!
Katana, a Viragot is használod néha ? Ugye az volt D. Gyuszié?
Idén három Virgácsnál többet nem sikerült egy túrára összeszedni, pedig jól mutatna a sok V2 együtt.
A szokásos kellemes elfoglaltság. Kocsival, utánfutóval ment a család, vittük a gyerekmotort én meg a Jocó barátommal(az Intruderes) legurultam. Rengeteget motorozott a gyermekáldás de kis önsúlyú felnőtt motorostársak is kipróbálták a gyerek motorját. Kicsit meg is lilult a könyök. Elkaptad a vírust?
https://www.sportmotor.hu/foru...

Valahol itt keresgélj!
Szia
Itt a fórumon, pár éve nagyon sokat foglalkoztunk a szabadonfutó problémájával, és orvosolásával.
Ha visszakeresel, akkor találni fogsz, a javításon kívül, még a lehúzó elkészítésének módjáról is.
És milyen volt a Salgóbányai összeröffenés?
Azért sajnálom nagyon, hogy a kovid mizária miat nem tudtam ott lenni, mivel a családosoknak gyalog szerettem volna megmutatni a környéket. De talán majd jövőre. (Sajon most is a kovid mizéria miat vagyok itthon. De legalább így van időm a netezésre is.)