Szó szerint egy hajszálnyi előnnyel nyerte Dan Linfoot (Honda CBR1000RR) a szigetország bajnokságának legutóbbi, Oulton Parkban rendezett futamát. Bár a verseny első felében az élről rajtoló Jake Dixon diktálta a tempót, a gyorsabb Haslam és Linfoot megelőzte őt, s innentől már nem volt kérdéses, hogy kettejük között dől el az első hely sorsa.

A verseny utólag is teljes egészében megtekinthető, így az sem marad le a remek csatáról, aki nem a tévé előtt, hanem nyeregben töltötte a hétvégét. Egyébként a BSB kiegyensúlyozottságát remekül mutatja, hogy az első öt pilóta másfél másodpercen belül ért célba, ráadásul mind az öten különböző márkájú motorral versenyeztek

Az utolsó körben Haslam (Kawasaki) mindent megtett, hogy átvegye a vezetést, közvetlenül a célvonal előtt megpróbálta körbemotorozni vetélytársát, de Linfoot is résen volt, és végül elképesztően szoros, 0,05 másodperces (!) különbséggel győzött honfitársa, illetve a szintén brit színekben induló, suzukis Bradley Ray előtt. Ezzel Haslam az összetettben komoly előnyre tett szert, két versennyel az idei szezon vége előtt 22 ponttal vezet az 549 pontos Josh Brookes előtt, de mögöttük már szorosabb az állás: Byrne, Dixon és Hickman is húsz ponton belül követi Brookes-t. A hétvége részletes eredménylistája, illetve a bajnokság állása a BritishSuperbike.com oldalon elérhető.