A legkisebb, PW50-es kategóriában három fiatal is küzd a pontokért a Chrobák-egyesületből. Ezen a hétvégén a legeredményesebb közülük Kalmár Zalán volt, aki második helyről rajtolt, majd az első versenyen a harmadik, míg a második versenyen a negyedik helyen sikerült célba érnie.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23173
Dézsi Péter

Lukács Tamás folyamatos csatában volt a második bolyban, és végül egy hatodik és egy hetedik helyet szerzett. Dézsi Péter már kevésbé volt szerencsés, hiszen a második futamon sajnos az ötödik helyről kényszerült feladni a versenyt egy technikai hiba miatt, az első összecsapáson azonban hetedik helyen zárta a futamot.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23175
Kalmár Zalán

Soron következő kategória a PitBike Minimotard volt, amiben szintén érdekelt az egyesület. Vincze Martin ezúttal is brillírozott, és nagy előnnyel nyerte mindkét futamot, azután, hogy az időmérőn két másodperccel gyorsabb volt (!) a második helyezettnél.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23174
Hernádi Barnabás

Mindkét futamon sikerült másodikként beérnie Hernádi Barnabásnak, így övé lett az összesített második hely, illetve összesített harmadikként értékelték Nagy Attilát, aki az SSP 300-as tanulóévében visszaült kicsit pitbike-jára. Csapatunkból még Czepó Donát indult ebben a géposztályban, neki egy ötödik és egy negyedik helyet sikerült begyűjtenie.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23171
Bagdány Máté

A MiniGP Ohvale kategória sajnos kicsit szerényebb létszámmal állt pályára, de ettől függetlenül Bagdány Máté nagyon szépen versenyezve, a futam végére komoly fölényt kialakítva nyerte meg mindkét összecsapást.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23172
Czepó Donát

MiniGP Open kategóriában Czepó Donát érdekelt az egyesületből, aki mindkét futamon végig csatában volt versenytársával, s az első versenyen sikerült neki harmadikként beérni, a másodikon azonban a hajszállal lemaradt a dobogóról.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23177
Kolarovszki Mór

Az Open kategóriában értékelték Kolarovszki Mórt is, aki a jóval gyengébb, gyári NSF100-as motorjával állt rajthoz, azonban ezzel is sikerült neki a harmadik időt motoroznia az időmérőn. A jóval erősebb 160-as, 190-es és 250-es motorok között alulmaradt a startnál, de az előtte harmadik-negyedik helyen csatázó két versenyzőt folyamatosan szorongatta a viadalon.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23179
Nagy Attila

Ezen a hétvégén egy beugrókategória is volt, mégpedig az R125-ös motoroknak - itt csapatunkból Kolarovszki Adél és Hernádi Barnabás álltak rajthoz. Adél sajnos a bemelegítő edzésen a hideg aszfalton elcsúszott, és motorját nem sikerült tökéletesen helyre hozni, de felemás kormánnyal is végigversenyezte a hétvégét.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23178
Lukács Tamás

Adél ennek ellenére első futamon hatodik, míg a másodikon ötödik lett. Másik versenyzőnk itt Hernádi Barnabás volt, aki nem is okozott csalódást - mindkét összecsapást nagy előnnyel megnyerte, így az összesített értékelésben is a dobogó tetején végzett. A hétvége részletes eredményei a ChronoMoto oldalán olvashatóak.

chrobak-egyesulet-kakucsring-201909-23176
Kolarovszki Adél

- Nincs túl sok idő az ünneplésre, mivel a következő helyszín a szlovák Nagyszombat, ahova ezen a hétvégén utazik a csapat. Ezen felül még két pályán mérettetünk meg, hiszen az Euroringen a MAMI Kupasorozat következő fordulóján is indulunk, és lesz egy külföldi szereplésünk is.