A januári díjátadó-sorozat végéhez értünk a gyorsasági utánpótlás motorsportban. Az elmúlt hétvégén Dunaszerdahely közelében tartották a szlovák-magyar közös rendezésű utánpótlás bajnokság 2019-es szezonjának díjátadóját.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24477
Vincze Martin

Öt kategória legjobbjai kaptak meghívást az eseményre, ahol a magyarok is szép számmal voltak jelen. A Chrobák Motorsport Egyesület fiataljai különösen kitettek magukért, hiszen öten (!) is dobogós eredményt ért el.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24468
A Chrobák-csapat

Kezdjük is a legkisebbekkel: PW50-es kategóriában egyesületünkből Kalmár Zalán érte el a legjobb eredményt. A versenyek szorosságát mutatja, hogy az utolsó bajnoki fordulón még kérdéses volt, hogy ki állhat a dobogóra. Végül Zalánnak sikerült az összesítésben a harmadik legtöbb pontot gyűjteni, így a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24467
Bagdány Máté

Következő géposztály, ahol egyesületünk jelen volt, az a MiniGP O kategória. Itt Bagdány Máté képviselte csapatunkat 2019-ben. Máté már második évét töltötte ezen a motoron, ami meg is látszott a magabiztosságán: szinte veretlenül sikerült végigcsinálnia a szezont, amivel ki is érdemelte a kategória bajnoki címét.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24469
Czepó Donát a Mini GP...

MiniGP Open kategóriában Czepó Donát küzdött a pontokért, aki egész évben az első helyért volt nagy harcban szlovák versenytársával, ám az utolsó fordulón Donát sajnos nagyot bukott, így nem tudta befejezni a záróhétvégét. Az év végi értékelésben így lecsúszott az első helyről, de a díjátadón büszkén vette át a második helyért járó kupát.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24470
...és a Minimotard versenyén

Végül, de nem utolsó sorban a Minimotard géposztály eredményeit hirdették ki. Ebben a kategóriában egyesületünk diadalmaskodott, szó szerint kisajátítottuk a dobogót, mivel az első négy helyen (!) Chrobák-tanítvány végzett! Az év folyamán a legtöbb pontot Vincze Martin gyűjtötte, így az ADAC Minibike bajnoki címe mellett a Minimotard kupa győzelmével is büszkélkedhet.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24471
Hernádi Barnabás

Mögötte kicsit szorosabb pontállással Hernádi Barnabás és a MiniGP Open második helyezettje, Czepó Donát végzett. Végig fej-fej mellett küzdött a két fiatal, ahol végül Barnabás néhány ponttal Donát fölé tudott kerekedni. Negyedik helyezett szintén egyesületünk fiatalja lett, Nagy Attila, aki emellett az SSP300-as kategóriában a harmadik helyet szerezte meg a 2019-es szezonban.

chrobak-motorsport-egyesulet-dijatado-24472
Kalmár Zalán

Így zajlottak tehát az elmúlt hetek hazai és nemzetközi díjátadói, most pedig kezdődhet a felkészülés, hiszen már kopogtat a tavasz, s hamarosan kezdődik - a reméljük még sikeresebb - 2020-as szezon!