Miként arról a hétvégén már írtunk, Sebestyén Petit műszaki hibák hátráltatták, így csak a 16. rajthelyet szerezte meg a Superbike-világbajnokság második fordulóján, a hétvégén zajlott thai futamon. Szerencsére a versenyen már jobban jött ki a lépés, és - az Ausztráliában elért nyolcadik helyhez hasonlóan - most is a pontszerzők között zárt, ezúttal 12. helyen intették le.

gyorfi-alen-es-sebestyen-peter-a-vb-n-21371
Sebestyén Peti (56) mindkét futamon pontszerző helyen zárt, és a nyitófordulón ő volt a legjobb hondás pilóta

- Ebben a hétvégében ennyi volt! Megpróbáltam mindent, ez egy 12. helyre volt elég. Sok új dologra jöttünk rá a motorral kapcsolatban, ami nagyon pozitív. Aragonban erősebben térünk vissza! - nyilatkozta az összecsapás után.

gyorfi-alen-es-sebestyen-peter-a-vb-n-21369
Alen - stílusosan - egy nemzeti trikolórba öltöztetett Yamahával lépett pályára a legendás pályán

Szintén most hétvégén rendezték a Daytona 200-at, ahol második alkalommal léphetett pályára hazai pilóta, név szerint Győrfi Alen képviselte a magyar színeket. - A mai napot lezajlott a 2019-es Daytona 200, ahol a 14. helyen sikerült célba érnem! A több mint ötvenfős mezőnyben 25. helyről indulva és egy piros zászlós megszakítást leküzdve is töretlenül megtartottam a helyem! Felejthetetlen élmény és óriási dicsőség számomra második magyarként képviselni országunkat eme rangos versenyen! Köszönöm a rengeteg támogatást és befektetett munkát csapatomnak, illetve mindenkinek, aki szurkolt és végigkísért ezen a hosszú úton! Nagyon hálás vagyok Nektek, csak így tovább! - mesélte Alen a legendás hírű verseny után. Mivel a Daytona 200 honlapja szerint az előtte zárók közül az egyik motoros versenygépe szabálytalannak bizonyult, így Győrfi végül 13. lett.

Ráadásul a folytatásra sem kell sokat várnunk, mivel március utolsó hétvégéjén ismét magyar motorosnak drukkolhatunk. Ekkor lép pályára ugyanis a H-Moto ifjú tehetsége, a legutóbb dobogós helyen végző Kovács Bálint a Losail Ázsia bajnokság zárófutamán, ahol újra a dobogóért harcol, s még matematikai esélye van megszerezni a 2018-2019-es sorozat összetett harmadik helyét.